R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Sahipleri Müjde: Merakla Beklenen Özellikler Geliyor!

  Her Apple Watch kullanıcısının beklediği bazı özellikler var. Apple'ın, en geç yıl sonuna kadar bu özellikleri paylaşacağı düşünülüyor.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  19.04.2022 17:22 1044 3 dk okuma süresi
  Apple Watch Sahipleri Müjde: Merakla Beklenen Özellikler Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın yeni özelliklerini kullanmak için yeni bir Apple Watch satın almanıza gerek yok. Teknoloji devi, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Apple Watch'lara her yıl daha fazla işlevsellik ekliyor.

  Apple'ın WatchOS 8 güncellemesi; iPhone'un portre modu fotoğraflarından saat arayüzü yapmayı, Breathe uygulamasının yerini alan Mindfulness adlı yeni bir uygulamayı ve bisiklet için daha iyi egzersiz algılamayı tanıttı. 

  Güncelleme, Apple Watch Series 3 kadar eski cihazlara paylaşıldı, ancak bazı özellikler daha yeni modeller gerektirebilir. 

  Apple WatchOS 9 yenilikleri

  Apple'ın bir sonraki Apple Watch yazılım güncellemesinin (WatchOS 9) önizlemesini, Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde görmeyi bekliyoruz. Bugüne kadarki sızıntılara göre bazı pil iyileştirmeleri, sağlık ve güvenlik özelliği göreceğiz.

  Yeni bir düşük güç modu 

  Apple, yakın zamanda Apple Watch'un pil ömründe önemli bir iyileştirme yapmadı, ancak yakında farklı bir düzeltme gelebilir. WatchOS 9 ile cihazların bazı uygulamaları ve özellikleri çok fazla güç tüketmeden çalıştırmasını sağlayacak yeni bir düşük güç modu sunmayı planlıyor.

  Bu, Apple Watch'un yalnızca zamanı görmenizi sağlayan ve pil ömrünü korumak için diğer işlevleri devre dışı bırakan mevcut özelliğinden farklı olacak.

  Araba kazası algılama 

  Apple Watch, yürüme kararlılığınızı değerlendirme ve sert bir düşüş yapıp yapmadığınızı söyleme yeteneğine sahip. Fakat artık araba kazalarını tespit edebileceği de iddia ediliyor. Apple, araba kazalarını gerçek zamanlı olarak belirlemek için iPhone ve Apple Watch'taki sensörleri kullanmayı planlıyor. 

  Google'ın halihazırda Pixel telefonlarında sunduğu, acil servisleri otomatik olarak arayan ve ciddi bir araba kazası geçirdiğinizi tespit ederse konumunuzu paylaşan özelliğe benziyor. 

  İlaç hatırlatıcıları gibi sağlık özellikleri

  Sağlık, Apple'ın yıllardır önceliklerinden biri oldu ve şirketin yaklaşmakta olan yazılım güncellemesiyle bunu bir adım daha ileri götürmeyi planladığı bildiriliyor. 

  Bloomberg'e göre Apple, bu yıl iPhone'un Sağlık uygulamasına ilaç hatırlatıcıları ve uyku takibi için özellikler de dahil olmak üzere yeni araçlar ekleyebilir.

  iPhone'un Sağlık uygulamasına gelecek araçlar, bildirimler yoluyla Apple Watch'a da sunulabilir.

  Yeni saat arayüzleri ve egzersiz türleri

  Apple'ın yazılım güncellemeleri genellikle yeni saat arayüzleri ile egzersiz türleri sunuyor ve WatchOS 9'un farklı olmayacağı anlaşılıyor. Koşucular için yeni metriklerin geldiği de bildiriliyor, fakat daha fazlası henüz belli değil.

  Apple, son yıllarda Apple Watch antrenmanları yelpazesini genişletti. WatchOS 8'e Pilates, Tai Chi ve bisiklet antrenmanları için algılama ekledi. Ayrıca dans antrenmanları için de destek getirdi.

  Apple Watch İçin WatchOS 9 ne zaman duyurulacak?

  Apple, tarihsel lansman modeline sadık kalırsa Eylül ayında WatchOS 9'u görmeyi bekleyebiliriz. Apple, 2021 bir istisna olmak üzere genellikle yeni yazılımını yeni bir saat modeliyle birlikte paylaşıyor. (Eylül ayında WatchOS 8'i, Ekim ayında Watch Series 7'yi piyasaya sürdü).

  Muhtemelen Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek olsa da, Apple'ın Haziran ayında WWDC konferansı sırasında WatchOS 9'daki yeni özellikleri detaylandırması bekleniyor. 

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  Apple Watch Sahipleri Müjde: Merakla Beklenen Özellikler Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et