R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

  Samsung, globalde yaklaşık bir milyar Galaxy kullanıcısı için yeni bir bulut oyun platformu sunmaya yönelik adımlar atıyor. Bu hamleyle Güney Kore merkezli teknoloji devi, gelir kaynaklarını da genişletmeyi hedefliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.10.2023 18:23 2409 1 dk okuma süresi
  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!
  Son Düzenleme:

  The Korea Economic Daily'nin son haberine göre teknoloji devi Samsung, kendi bulut oyun hizmetini sunmaya yakın. Güney Kore merkezli teknoloji devinin, 5 Ekim 2023 Samsung Geliştirici Konferansı'nda bu konuda bir duyuru yapması bekleniyor.

  Galaxy Kullanıcıları İçin Özel Hizmet Geliyor!

  Samsung'un planladığı bulut oyun hizmeti, özellikle Galaxy serisini kullananlara yönelik olacak. Bu hizmetin şirketin akıllı TV'leri için de uyumlu olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca hizmetin beta sürümünün şu anda Kuzey Amerika'da aktif olarak test edildiğine dair bilgiler var.

  Oyun Stüdyolarıyla İş Birliği İmkanları

  Bilindiği gibi Samsung, global oyun stüdyolarıyla iş birliği yaparak yeni platformunda daha çok içeriğe yer vermek istiyor. Şirket, bu stüdyolara App Store ve Google Play'deki standart %30'luk komisyon oranından çok daha cazip teklifler sunarak karşılıklı bir kazan-kazan durumu yaratmayı hedefliyor.

  Bu hizmetle Samsung, milyarlarca Galaxy kullanıcısına ulaşarak dijital hizmet gelirlerini artırmayı hedefliyor. Özellikle son dönemde cihaz satışlarında yaşanan düşüşü, bu yeni hizmetle telafi etmeyi planlıyor. Aynı zamanda AAA kalitesindeki oyunların iPhone ve iPad'e gelmesinin ardından Galaxy Cloud'un piyasaya sürülmesi, sektörde büyük bir heyecana yol açacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Xiaomi Civi 4 Geliyor: Tanıtımdan Önce Test Edildi!

  Xiaomi Civi 4, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16GB RAM, 1,5K ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor!

  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et