R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

  Samsung, globalde yaklaşık bir milyar Galaxy kullanıcısı için yeni bir bulut oyun platformu sunmaya yönelik adımlar atıyor. Bu hamleyle Güney Kore merkezli teknoloji devi, gelir kaynaklarını da genişletmeyi hedefliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.10.2023 18:23 2459 1 dk okuma süresi
  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!
  Son Düzenleme:

  The Korea Economic Daily'nin son haberine göre teknoloji devi Samsung, kendi bulut oyun hizmetini sunmaya yakın. Güney Kore merkezli teknoloji devinin, 5 Ekim 2023 Samsung Geliştirici Konferansı'nda bu konuda bir duyuru yapması bekleniyor.

  Galaxy Kullanıcıları İçin Özel Hizmet Geliyor!

  Samsung'un planladığı bulut oyun hizmeti, özellikle Galaxy serisini kullananlara yönelik olacak. Bu hizmetin şirketin akıllı TV'leri için de uyumlu olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca hizmetin beta sürümünün şu anda Kuzey Amerika'da aktif olarak test edildiğine dair bilgiler var.

  Oyun Stüdyolarıyla İş Birliği İmkanları

  Bilindiği gibi Samsung, global oyun stüdyolarıyla iş birliği yaparak yeni platformunda daha çok içeriğe yer vermek istiyor. Şirket, bu stüdyolara App Store ve Google Play'deki standart %30'luk komisyon oranından çok daha cazip teklifler sunarak karşılıklı bir kazan-kazan durumu yaratmayı hedefliyor.

  Bu hizmetle Samsung, milyarlarca Galaxy kullanıcısına ulaşarak dijital hizmet gelirlerini artırmayı hedefliyor. Özellikle son dönemde cihaz satışlarında yaşanan düşüşü, bu yeni hizmetle telafi etmeyi planlıyor. Aynı zamanda AAA kalitesindeki oyunların iPhone ve iPad'e gelmesinin ardından Galaxy Cloud'un piyasaya sürülmesi, sektörde büyük bir heyecana yol açacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et