R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  App Store

  Apple veya App Store, iOS'taki mobil uygulamalara erişim için Apple tarafından işletilen bir çevrimiçi mağazadır. İlk olarak 10 Temmuz 2008'de iPhone 3G için tanıtılan App Store, iTunes Store üzerinden faaliyet gösteriyor. Mağaza, kullanıcıların iOS SDK kullanılarak geliştirilen uygulamalara göz atmalarına ve indirmelerine olanak tanır.

  iPhoneiPod TouchApple WatchApple TV ve yeni nesil iPad kullanıcıları, bu mağazadan uygulamayı ücretsiz veya ücretli olarak indirebilir. Bazı uygulamaların ücretli veya ücretsiz deneme sürümleri mevcuttur. Ücretsiz denemelerde genel olarak reklamlar vardır. Bazı ücretli uygulamalarda ise uygulama içi satın alımlar ile uygulama kullanılabilir. 

  Apple Store üzerinden yapılan alışverişlerde gelirin %30 u uygulamaya yani Apple’a, geri kalan kısım ise uygulama üreticisine verilir. Bir milyondan fazla uygulama içeren App Store, aynı zamanda dünyanın en büyük uygulama mağazası arasında yer alır.

  Tarihçesi

  2003 yılında Apple, dijital medya için iTunes Music Store’u (iTunes Store) açtı. App Store ise iTunes'dan gelen bir güncelleme sayesinde 10 Temmuz 2008'de açıldı. 

  Bu, Apple'ın ilk defa üçüncü taraf uygulamaların tam kontrolünü ele geçirmesine ve uygulama başına temel maliyetten daha fazla ücret almasına olanak tanıdı. 

  iPhone 3G, 11 Temmuz’da piyasaya sürüldü ve App Store desteği ile önceden yüklenmiş iOS 2.0.1 (iPhone OS 2) ile birlikte geldi. 

  18 Ocak 2011 itibariyle App Store, şirketin açıkladığına göre 9,9 milyardan fazla indirmeye sahipti. 

  22 Ocak 2011 Cumartesi günü App Store'dan 10 milyarıncı uygulama indirildi. 

  Temmuz 2011'e kadar 200 milyon iOS kullanıcısı, App Store'dan 15 milyardan fazla uygulama indirdi.

  App Store tarafından 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 8,2 milyar indirme sayısına ulaştığını açıkladı.

  Apple Store Nasıl Yüklenir?

  Apple, tüm Apple cihazlarında yüklü olarak App Store uygulamalarını yayınladığından, herhangi bir ek uygulama indirilmesine gerek yoktur. Bununla beraber aygıtta App Store yoksa ayarlar değişmiş olabilir. 

  Bunun için App Store satın alım ayarlarının yapılması gerekir. Ayrıca, uygulama yükleme ayarlarının da açık olması gerekir. 

  App Store Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

  Herhangi bir Apple cihazında satın alınan bir aboneliği iptal etmek için şu adımlar takip edilmelidir: 

  • İlk olarak cihazın ayarlar menüsünden iTunes & App Store menüsüne girilmesi gerekir.
  • Burada açılan pencerede Apple Kimliği seçeneğine tıklanır. 
  • Açılan pencerede Apple Kimliğini Görüntüle seçilir. 
  • Görünen yeni menüde abonelik seçeneğine tıklanır. 
  • Açılan abonelik penceresinde iptal edilmesi istenilen abonelik seçilir ve abonelikten çıkılır.

  App Store ‘da kullanıcılara ücretsiz veya geçici süreli abonelikler sunulur. Bu nedenle aboneliklerin kontrolünün tüketicide olması daha sağlıklıdır.

  App Store Hediye Kartı ve App Store Connect Nedir?

  App Store Connect; App Store ‘da yayınlanan Apple TV, Mac, iPad, iphone, Apple Watch ve iMessage gibi uygulamaları yönetmek için kullanılan web tabanlı araçlardan biridir. Bu araç seti, uygulama yüklemek veya başkasına hediye göndermek gibi birçok işlemin yapılmasına olanak sağlar.

  App Store Hediye Kartı, çeşitli uygulama içi satın alma işlemleri için kullanılan bir promosyon kartıdır. Bu kartı satın almak için çeşitli teknoloji mağazalarını ve çevrimiçi alışveriş sitelerinden yararlanılabilir. Kartı, tüketici kendisi de kullanabilir veya başkasına hediye edebilir. Bu kart ile iTunes Store, Apple Store veya iBook Store'dan alışveriş yapılması sağlanır.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  App Store
  App Store App Store
  İlk piyasaya sunulma tarihi

  10 Temmuz 2008

  İşletim sistemi

  iOS

  Tür

  Mağaza, yazılım güncelleme

  Lisans

  Sahipli yazılım

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et