R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Xbox 360 Mağazasını Kapatıyor: İşte Detaylar!

  Microsoft'un popüler Xbox 360 konsolu artık emekliliğe hazırlanıyor. Şirketin yaptığı son duyuruya göre, Xbox 360 mağazası gelecek yıl sonlandırılacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 14:38 1420 1 dk okuma süresi
  Microsoft, Xbox 360 Mağazasını Kapatıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  29 Temmuz 2024'te Microsoft, Xbox 360 mağazasını ve Xbox 360 Marketplace'i kapatma kararını yürürlüğe koyacak. Bu tarihten itibaren Xbox 360 sahipleri mağazadan yeni oyunlar, DLC'ler veya diğer içerikleri satın alamayacak. Ayrıca Xbox 360 Marketplace, avatar ve oyun alımları için de kullanılamayacak.

  Dijital Oyunlarda Değişiklik Yok

  Mağaza kapatılsa da zaten satın alınmış olan Xbox 360 dijital oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz. Ancak yeni bir oyun ya da DLC satın almak için başka bir platforma yönlendirileceksiniz. Aynı zamanda Microsoft, Xbox 360 için Filmler ve TV uygulamasını kaldıracak.

  Microsoft yetkilisi Dave McCarthy'nin belirttiği gibi 29 Temmuz 2024'ten sonra Xbox 360 üzerinden TV ve film içerikleri izlenemeyecek. Ancak bu tarihten itibaren Xbox 360 mağazasından satın aldığınız filmlere erişmek istiyorsanız Windows 10 veya daha üst bir PC, Xbox One veya Xbox Series S/X kullanmanız gerekecek.

  Geriye Dönük Uyum İmkanı

  Xbox 360 mağazasının kapanmasına rağmen Xbox One, Xbox Series X - S ve Xbox.com üzerinden geriye dönük uyumlu Xbox 360 ile orijinal Xbox oyunlarına ve DLC'lerine erişebilirsiniz.

  Mağazanın kapatılmasının Xbox 360 konsollarının Xbox ağ hizmetlerini etkilemeyeceğini belirtmemiz gerekir. Kullanıcılar, çevrimiçi oyunlara devam edebilir ve oyunları farklı Xbox 360'lara, hatta Xbox One veya Xbox Series S/X'e aktarabilirler. Oyun güncellemeleri de kesintisiz devam edecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Microsoft, Xbox 360 Mağazasını Kapatıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et