R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!

  Apple, şarj hızı konusunda birçok akıllı telefon markasına kıyasla çok yüksek hızlar sunmaktan kaçındı. Fakat iPhone 15 serisiyle bu alanda Samsung gibi başlıca rakiplerine daha yakın bir performans sergileyecek gibi görünüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 16:10 1796 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Apple, tüketicilere iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleriyle yeni bir deneyim sunmayı planlıyor. Bu modellerin yanı sıra iPhone 15 serisinin en çok dikkat çeken özelliği şarj hızı oldu. Ancak ne kadar hızlı?

  iPhone 15'in USB-C Portunu Tanıyalım

  Daha önce belirttiğimiz üzere iPhone 15, Thunderbolt özellikli bir USB-C portu barındıracak. Bu yeni port, şarj hızını eskiye göre oldukça artırabilir. USB-C'nin iPhone 15'te kullanılacak olması, cihazın 35W'a kadar şarj edilebileceği anlamına geliyor.

  iPhone 14 Pro'nun şarj kapasitesi 27W iken, iPhone 14 ise 20W ile sınırlı. iPhone 15'in bu rakamları 35W'a çıkarması, kullanıcılara şarj süresi konusunda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ancak iPhone'un Android rakipleri ile karşılaştırıldığında şarj hızında geride kaldığını görmekteyiz. Özellikle Samsung'un 45W ve bazı Çinli telefon üreticilerinin 70W'ın üzerindeki şarj hızlarına kıyasla çok daha hızlı olacak!

  iPhone 15'in Şarj Süresi

  Yüksek şarj hızlarıyla iPhone 15 Pro'nun şarj olma süresinin kısalacağını söyleyebiliriz. Önceki model olan iPhone 14 Pro Max'in tam dolmaya ulaşması yaklaşık iki saat alıyordu. Bu sürenin iPhone 15 ile daha da kısaldığına tanık olabiliriz.

  Apple'ın şarj adaptörü politikası da dikkat çekici. Apple, iPhone'lara şarj adaptörü eklemiyor ve hızlı şarj için 20W+ şarj cihazı öneriyor. Eğer iPhone 15, 35W şarjı destekliyorsa, Apple'ın 30W MacBook Air şarj cihazını veya 35W Çift USB-C şarj cihazını önerdiğini görmemiz mümkün olacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  YouTube Create Türkiye Sahnelerinde: Yenilikçi Video Oluşturma Deneyimi Başlıyor!

  YouTube Create artık Türkiye'de! İçerik üreticileri, ücretsiz araçlarla yaratıcılıklarını serbest bırakarak etkileyici videolar oluşturabilecekler.

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et