R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!

  Apple, şarj hızı konusunda birçok akıllı telefon markasına kıyasla çok yüksek hızlar sunmaktan kaçındı. Fakat iPhone 15 serisiyle bu alanda Samsung gibi başlıca rakiplerine daha yakın bir performans sergileyecek gibi görünüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 16:10 1211 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Apple, tüketicilere iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleriyle yeni bir deneyim sunmayı planlıyor. Bu modellerin yanı sıra iPhone 15 serisinin en çok dikkat çeken özelliği şarj hızı oldu. Ancak ne kadar hızlı?

  iPhone 15'in USB-C Portunu Tanıyalım

  Daha önce belirttiğimiz üzere iPhone 15, Thunderbolt özellikli bir USB-C portu barındıracak. Bu yeni port, şarj hızını eskiye göre oldukça artırabilir. USB-C'nin iPhone 15'te kullanılacak olması, cihazın 35W'a kadar şarj edilebileceği anlamına geliyor.

  iPhone 14 Pro'nun şarj kapasitesi 27W iken, iPhone 14 ise 20W ile sınırlı. iPhone 15'in bu rakamları 35W'a çıkarması, kullanıcılara şarj süresi konusunda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ancak iPhone'un Android rakipleri ile karşılaştırıldığında şarj hızında geride kaldığını görmekteyiz. Özellikle Samsung'un 45W ve bazı Çinli telefon üreticilerinin 70W'ın üzerindeki şarj hızlarına kıyasla çok daha hızlı olacak!

  iPhone 15'in Şarj Süresi

  Yüksek şarj hızlarıyla iPhone 15 Pro'nun şarj olma süresinin kısalacağını söyleyebiliriz. Önceki model olan iPhone 14 Pro Max'in tam dolmaya ulaşması yaklaşık iki saat alıyordu. Bu sürenin iPhone 15 ile daha da kısaldığına tanık olabiliriz.

  Apple'ın şarj adaptörü politikası da dikkat çekici. Apple, iPhone'lara şarj adaptörü eklemiyor ve hızlı şarj için 20W+ şarj cihazı öneriyor. Eğer iPhone 15, 35W şarjı destekliyorsa, Apple'ın 30W MacBook Air şarj cihazını veya 35W Çift USB-C şarj cihazını önerdiğini görmemiz mümkün olacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iPhone 15 Serisinden Yeni Bilgi Geldi: Şarj Hızı Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et