R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox One

  Xbox One, Microsoft'un 8. nesil video oyun konsolu, orijinal Xbox ve Xbox 360'ın devamı niteliğinde olan ürünüdür. 

  22 Kasım 2013'te Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika'da piyasaya sürülmüştür. Yeni Zelanda, İspanya, İngiltere ve ABD. Microsoft, 2020'nin sonunda Xbox One birimlerinin üretimini resmi olarak sonlandırmıştır.

  Xbox One nasıl kurulur?

  Xbox oyun kumandasının erişilebilir olduğundan ve içindeki pillerin dolu olduğundan emin olunduktan sonra dijital kurulumu başlatmak için aşağıdaki düğmelerden Xbox yazana basılmalıdır. Sonrasında dijital kuruluma devam etmek için A düğmesine basılmalıdır.

  Konsolun kişiselleştirilmesi aşamasında iken ilk adım, dil seçimidir. Böylece konsolu internete bağlayarak ilk sistem güncelleştirmesi başlatılabilir. Güncelleştirmenin tamamlanmasının ardından daha fazla dil kullanılabilecektir.

  Bazı nadir durumlarda Xbox konsolu, otomatik olarak TV'nin çözünürlüğünü algılamayabilir. Bu durumda ‘Ekranınızı değiştirin’ yazısı görüntülenir. Ekran çözünürlüğü el ile seçilmeli ve değişikliği kabul etmek için A düğmesine basılmalıdır. Sonraki adım ise Xbox konsolunu internete bağlamaktır. Bu, kablolu bağlantı veya kablosuz bağlantı ile yapılabilmektedir.

  Daha sonra yaşanılan ülke seçilmeli ve dijital kuruluma devam etmek için yeniden A düğmesine  basılmalıdır. Bu seçim, önceden seçilen dili etkilemez. Bunun yerine, konsolun ve Microsoft Store'un konumunu ayarlamaktadır. Doğru konumu ayarlama, yalnızca bulunulan bölgede kullanılabilen ve oynanabilen içeriğin görüntülenmesini sağlar.

  İnternete bağlandıktan sonra Xbox konsolunu ilk defa kullanabilmek için en son sistem güncelleştirmesinin alınması gerekmektedir. Güncelleştirme boyutunu incelenmeli ve indirme işlemine başlamak için ‘Güncelleştirmeyi başlat’ butonuna tıklanmalıdır.

  Sistem güncelleştirmesi tamamlandığında konsolda oturum açılması istenmektedir. Oturum açıldıktan sonra konsolun kurulumu tamamlanabilir.

  Xbox One'ın tasarımı

  Başlangıçta Xbox One, 500 GB sabit sürücü ile piyasaya sürülmüştür. Bununla birlikte, 2014'te, diğer konsollarda kullanılan tam parlaklık yerine mat siyah kaplamalı 1 TB Xbox One'ı içeren yeni bir paket piyasaya sürülmüştür. Paket ayrıca 3,5 mm kulaklık jakı ve denetleyiciye kablosuz olarak güncelleme yeteneği ekleyen güncellenmiş bir denetleyici modelini de içermektedir. 

  Yeni denetleyici modeli, Bluetooth desteği ve diğer küçük değişiklikleri ekleyen 2016 modeli tarafından başarılı olana kadar tüm Xbox One konsolları için standart haline gelmiştir.

  Xbox One'ın performansı

  2017'de Xbox One, daha uygun fiyatlı ve çok daha güçlü varyantlar tarafından başarıldığı için durdurulmuştur. 2020'de Xbox One nesil konsolların yerini, kıyasla daha fazla güç ve uyumluluk seçeneği sunan Xbox Series X ve Xbox Series S almıştır.

  Xbox One ile nasıl oyun oynanır?

  Diskte bir oyun satın alınarak ya da Microsoft Store veya Xbox Game Pass'ten indirilerek, oynamadan önce konsolun sabit diskine bu oyunun yüklenmesi gerekmektedir. 

  Xbox tek seferde bir oyun veya uygulama yüklemektedir. Ek yüklemeler, ilki sonlandıktan sonra sırayla devam edecektir. Oynamaya başlamadan önce oyun için bir güncelleştirme indirmeniz de istenebilir.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Xbox One
  Xbox One Xbox One
  Geliştirici

  Microsoft

  Üretici

  Microsoft

  Ürün ailesi

  Xbox

  Tip

  Video oyunu konsolu

  Nesil

  Sekizinci nesil

  Çıkış tarihi

  KA: 22 Kasım 2013, AVR: 22 Kasım 2013 (bazı ülkelerde 2 Eylül, diğer ülkelerde 2014), AU: 22 Kasım 2013, BR: 22 Kasım 2013, JP: 4 Eylül 2014

  Medya

  Blu-ray Disc

  CPU

  x86-64 AMD "Jaguar" 8 çekirdekli işlemci

  Depolama kapasitesi

  500GB, 1TB, 2TB(S)

  Hafıza

  8GB DDR3

  Görüntü

  720p, 1080i, 1080p, 4K (sadece S ve X versiyonunda)

  Kamera

  Kinect (1080p)

  Geriye uyumluluk

  Seçilmiş Xbox 360 oyunları

  Önceli

  Xbox 360

  Ardılı

  Xbox Series X

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et