R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Metaserve çılgınlığı gittikçe artarken Lego ve Epic Games işbirliği ile artık belli yaşlarda ki çocuklar için dijital ortam oluşturma imkanı olacak.

  Rokito Rokito 10.04.2022 00:39 1203 2 dk okuma süresi
  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor
  Son Düzenleme:

  LEGO ve Epic Games, çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir metaverse platformu oluşturmak için uzun vadeli ortaklığı duyurdu. Şirketlerin amacı, çocukların oynayabileceği ve içerik oluşturabileceği bir dijital ortam yaratmak.

  Lego ve Epic Games, çocuklar için "sürükleyici, yaratıcı, ilham verici ve ilgi çekici bir dijital deneyim" oluşturacakları bir ortaklık imzaladılar. Lego ve Epic Games, çocuklar için güvenli bir metaverse için şu üç ilke üzerinde anlaştıklarını söyledi:

  • Güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların "oyun hakkını" korumalı. 
  • Çocukların yüksek menfaatlerini ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini korumalı. 
  • Çocukları ve yetişkinleri dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güçlendirmeli.

  Çocuk Dostu Metaverse Nasıl Olacak?

  Şirketler, yeni platformun çocuklara “güvenli ve pozitif bir alanda kendine güvenen kullanıcılar” olmaları için araçlar sağlayacağını söyledi. 

  Çocuklara özel metaverse ile ilgili ayrıntılar ise oldukça az: Metaverse’in ne zaman başlayacağı, nasıl görüneceği veya para kazanma modelinin ne olacağı konusunda bir bilgi yok.

  Çocukları hedefleyen dijital hizmetlerin dünya çapında hükümetler tarafından kontrol edildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle Epic ve Lego, çocukların gizliliğini ve güvenliğini korumak için yasal olarak ekstra önlemler almak zorunda gibi görünüyor.

  Lego CEO'su Niels Christiansen anlaşmayı duyururken, "Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız" dedi. 

  Epic'in kurucusu ve CEO'su Tim Sweeney şunları ekledi: “Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games olarak çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

  Epic Games, 16 yaşından küçük çocuklarla güvenli dijital etkileşim sağlamak için tasarlanmış teknolojiler geliştiren SuperAwesome’ı satın almıştı. Bu satın alım, çocuk dostu metaverse için kullanılma potansiyeline sahip.
   

  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  UTC (Universal Time Coordinate)

  UTC, tüm dünya için temel olarak kullanılan zaman ölçeğidir. 1972'de uluslararası sivil zamanı, tek tip olarak tanımlamak için kabul edilmiştir.

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et