R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Metaserve çılgınlığı gittikçe artarken Lego ve Epic Games işbirliği ile artık belli yaşlarda ki çocuklar için dijital ortam oluşturma imkanı olacak.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  10.04.2022 00:39 1715 2 dk okuma süresi
  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor
  Son Düzenleme:

  LEGO ve Epic Games, çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir metaverse platformu oluşturmak için uzun vadeli ortaklığı duyurdu. Şirketlerin amacı, çocukların oynayabileceği ve içerik oluşturabileceği bir dijital ortam yaratmak.

  Lego ve Epic Games, çocuklar için "sürükleyici, yaratıcı, ilham verici ve ilgi çekici bir dijital deneyim" oluşturacakları bir ortaklık imzaladılar. Lego ve Epic Games, çocuklar için güvenli bir metaverse için şu üç ilke üzerinde anlaştıklarını söyledi:

  • Güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların "oyun hakkını" korumalı. 
  • Çocukların yüksek menfaatlerini ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini korumalı. 
  • Çocukları ve yetişkinleri dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güçlendirmeli.

  Çocuk Dostu Metaverse Nasıl Olacak?

  Şirketler, yeni platformun çocuklara “güvenli ve pozitif bir alanda kendine güvenen kullanıcılar” olmaları için araçlar sağlayacağını söyledi. 

  Çocuklara özel metaverse ile ilgili ayrıntılar ise oldukça az: Metaverse’in ne zaman başlayacağı, nasıl görüneceği veya para kazanma modelinin ne olacağı konusunda bir bilgi yok.

  Çocukları hedefleyen dijital hizmetlerin dünya çapında hükümetler tarafından kontrol edildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle Epic ve Lego, çocukların gizliliğini ve güvenliğini korumak için yasal olarak ekstra önlemler almak zorunda gibi görünüyor.

  Lego CEO'su Niels Christiansen anlaşmayı duyururken, "Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız" dedi. 

  Epic'in kurucusu ve CEO'su Tim Sweeney şunları ekledi: “Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games olarak çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

  Epic Games, 16 yaşından küçük çocuklarla güvenli dijital etkileşim sağlamak için tasarlanmış teknolojiler geliştiren SuperAwesome’ı satın almıştı. Bu satın alım, çocuk dostu metaverse için kullanılma potansiyeline sahip.
   

  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Mobilya Seçimi ve Dekorasyon: Evinize Tarz Katın

  Mobilya, ev ve işyerlerinde kullanılan, konfor ve estetik sağlayan eşyaların genel adıdır. Oturma grupları, yatak odası takımları, mutfak dolapları ve daha birçok farklı çeşidi bulunur.

  Samsung Galaxy Watch 7 Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

  Samsung Galaxy Watch 7 tanıtıldı! 40 mm modeli 9.999 TL, 44 mm modeli 10.999 TL. İşte yeni özellikler ve fiyat detayları!

  Samsung Galaxy Ring Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Samsung, Galaxy Ring akıllı yüzüğü tanıttı. 399 dolar fiyatla satışa sunulan yüzük, sağlık takibi ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor.

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et