R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Metaserve çılgınlığı gittikçe artarken Lego ve Epic Games işbirliği ile artık belli yaşlarda ki çocuklar için dijital ortam oluşturma imkanı olacak.

  Rokito Rokito 10.04.2022 00:39 1275 2 dk okuma süresi
  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor
  Son Düzenleme:

  LEGO ve Epic Games, çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir metaverse platformu oluşturmak için uzun vadeli ortaklığı duyurdu. Şirketlerin amacı, çocukların oynayabileceği ve içerik oluşturabileceği bir dijital ortam yaratmak.

  Lego ve Epic Games, çocuklar için "sürükleyici, yaratıcı, ilham verici ve ilgi çekici bir dijital deneyim" oluşturacakları bir ortaklık imzaladılar. Lego ve Epic Games, çocuklar için güvenli bir metaverse için şu üç ilke üzerinde anlaştıklarını söyledi:

  • Güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların "oyun hakkını" korumalı. 
  • Çocukların yüksek menfaatlerini ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini korumalı. 
  • Çocukları ve yetişkinleri dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güçlendirmeli.

  Çocuk Dostu Metaverse Nasıl Olacak?

  Şirketler, yeni platformun çocuklara “güvenli ve pozitif bir alanda kendine güvenen kullanıcılar” olmaları için araçlar sağlayacağını söyledi. 

  Çocuklara özel metaverse ile ilgili ayrıntılar ise oldukça az: Metaverse’in ne zaman başlayacağı, nasıl görüneceği veya para kazanma modelinin ne olacağı konusunda bir bilgi yok.

  Çocukları hedefleyen dijital hizmetlerin dünya çapında hükümetler tarafından kontrol edildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle Epic ve Lego, çocukların gizliliğini ve güvenliğini korumak için yasal olarak ekstra önlemler almak zorunda gibi görünüyor.

  Lego CEO'su Niels Christiansen anlaşmayı duyururken, "Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız" dedi. 

  Epic'in kurucusu ve CEO'su Tim Sweeney şunları ekledi: “Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games olarak çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

  Epic Games, 16 yaşından küçük çocuklarla güvenli dijital etkileşim sağlamak için tasarlanmış teknolojiler geliştiren SuperAwesome’ı satın almıştı. Bu satın alım, çocuk dostu metaverse için kullanılma potansiyeline sahip.
   

  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  LEGO ve Epic Games Çocuk Dostu Metaverse Geliştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et