R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi

  Yerli elektrikli otomobil modeli TOGG Sedan ilk kez “CESS 22” etkinliğinde görücüye çıkmıştı. Önemli aşamaların kaydedildiği TOGG yerli otomobilin “Sedan” modeli Zorlu Center’da sergilenmeye başlandı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.07.2022 19:42 3329 2 dk okuma süresi
  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilinin üretimini üstlenen “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu(TOGG)” kısa bir süre önce “Sedan” modeli için önemli paylaşımlarda bulunmuştu. Otomobilin “Sedan” modeline ilişkin konsept görsellerinin paylaşımı büyük merak uyandırmıştı. TOGG şimdi de “TOGG Sedan” modelini Zorlu Center’da açılan sergi alanında kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

  Yerli elektrikli otomobilin sedan modelini görmek isteyenler İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Zorlu Center’ı ziyaret edebiliyor. Zorlu Center’a “Zincirlikuyu Metrobüs” durağından ve “M2 Metro Gayrettepe” istasyonundan ulaşım kolayca sağlanabiliyor.

  TOGG Sedan Özellikleri

  Uzun süredir çalışmaları devam eden ve Gemlik’te kurulan modern fabrikasında önemli aşamaların kaydedildiği TOGG Sedan modeliyle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlarla üretimdeki gelinen noktaya dair kamuoyuyla sıkça bilgi paylaşılıyor. Son paylaşımda modelin konsept fotoğrafları paylaşılmıştı. Yapılan paylaşımda oldukça dikkat çekici araç içi tasarıma sahip olduğu görülmüştü. Ayrıca aracın LED ön panel aydınlatmasına ve ters yönde açılan arka kapı fonksiyonelliğine sahip olduğu da anlaşıldı.

  TOGG Sedan

  TOGG Gemlik Tesisi bünyesinde önemli çalışmalara imza atılıyor. Araçlar için ilk deneme üretimlerinin başlatıldığı daha önce açıklanmıştı. 2022 bitmeden “TOGG C-SUV” modeli için “kalite testleri” tamamlanmasının ardından 2023’ün Mart ayına kadar satışa çıkması hedefleniyor. SUV modelinin piyasaya sürülmesinin ardından TOGG tesislerinde “C-Sedan” başta olmak üzere diğer modeller için hummalı bir çalışmaya hız verilecek.

  Yerlilik Oranı İlk Etapta %51

  TOGG, “C-SUV” modelinin tasarımına ilişkin olarak İtalya merkezli “Pininfarina” şirketi ile çalışma gerçekleştirmişti. Otomobilin “elektrikli bataryası” için ABD merkezli “Farasis” şirketinin ortaklığında kurulan “Siro Enerji” şirketiyle çalışma yürütülüyor. Bu sayede bataryaların üretimi Türkiye’de gerçekleştirilecek. Hak sahibinin Türkiye olduğu otomobil projesinde yerlilik oranının ilk aşamada %51 seviyesinde olacağı belirtiliyor. Ancak TOGG, daha sonraki süreçte yerlilik oranını arttırmayı hedefliyor.

  TOGG’un kurduğu “Trugo” isimli şirket sayesinde “Şarj Ağı İşletmeci” lisansı da bulunuyor. Böylelikle Türkiye genelinde 600’ü aşkın noktada 1.000 adet olacak şekilde(2.000 soket olacak) “Yüksek Performanslı Şarj Cihazı(DC)” noktası kuracak.

  Kurulacak  DC noktalarının trafik yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde 25 kilometrede bir, daha hafif olduğu bölgelerde ise 50 kilometrede bir olacak şekilde olmasına sağlayacak.

  TOGG otomobil üretiminde gelinen noktaya dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Renault Megane Sedan Ocak 2024 Fiyat Listesi Belli Oldu!

  Sıfır kilometre otomobiller için yeni fiyatlar açıklanmaya devam ediyor. Renault Megane Sedan fiyat listesine Ocak 2024 güncellemesi yapıldı.

  MSI'dan Dünyanın İlk 18 İnçlik MiniLED Ekranlı Laptop Modeli: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  MSI Titan 18 HX, sektördeki standartları yeniden belirliyor. 18 inçlik miniLED ekranlı bu laptop, geleceğin bilgisayar teknolojilerine dair ipuçları veriyor.

  Asus, Yeni Mini PC Modelini Tanıttı: İşte Fansız ve Toza Dayanıklı Mini PC!

  Asus'un yeni tanıttığı NUC 13 Rugged Mini PC, zorlu ortamlara mükemmel uyum sağlayan yüksek performanslı ve dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor.

  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et