R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi

  Yerli elektrikli otomobil modeli TOGG Sedan ilk kez “CESS 22” etkinliğinde görücüye çıkmıştı. Önemli aşamaların kaydedildiği TOGG yerli otomobilin “Sedan” modeli Zorlu Center’da sergilenmeye başlandı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.07.2022 19:42 1264 2 dk okuma süresi
  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilinin üretimini üstlenen “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu(TOGG)” kısa bir süre önce “Sedan” modeli için önemli paylaşımlarda bulunmuştu. Otomobilin “Sedan” modeline ilişkin konsept görsellerinin paylaşımı büyük merak uyandırmıştı. TOGG şimdi de “TOGG Sedan” modelini Zorlu Center’da açılan sergi alanında kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

  Yerli elektrikli otomobilin sedan modelini görmek isteyenler İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Zorlu Center’ı ziyaret edebiliyor. Zorlu Center’a “Zincirlikuyu Metrobüs” durağından ve “M2 Metro Gayrettepe” istasyonundan ulaşım kolayca sağlanabiliyor.

  TOGG Sedan Özellikleri

  Uzun süredir çalışmaları devam eden ve Gemlik’te kurulan modern fabrikasında önemli aşamaların kaydedildiği TOGG Sedan modeliyle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlarla üretimdeki gelinen noktaya dair kamuoyuyla sıkça bilgi paylaşılıyor. Son paylaşımda modelin konsept fotoğrafları paylaşılmıştı. Yapılan paylaşımda oldukça dikkat çekici araç içi tasarıma sahip olduğu görülmüştü. Ayrıca aracın LED ön panel aydınlatmasına ve ters yönde açılan arka kapı fonksiyonelliğine sahip olduğu da anlaşıldı.

  TOGG Sedan

  TOGG Gemlik Tesisi bünyesinde önemli çalışmalara imza atılıyor. Araçlar için ilk deneme üretimlerinin başlatıldığı daha önce açıklanmıştı. 2022 bitmeden “TOGG C-SUV” modeli için “kalite testleri” tamamlanmasının ardından 2023’ün Mart ayına kadar satışa çıkması hedefleniyor. SUV modelinin piyasaya sürülmesinin ardından TOGG tesislerinde “C-Sedan” başta olmak üzere diğer modeller için hummalı bir çalışmaya hız verilecek.

  Yerlilik Oranı İlk Etapta %51

  TOGG, “C-SUV” modelinin tasarımına ilişkin olarak İtalya merkezli “Pininfarina” şirketi ile çalışma gerçekleştirmişti. Otomobilin “elektrikli bataryası” için ABD merkezli “Farasis” şirketinin ortaklığında kurulan “Siro Enerji” şirketiyle çalışma yürütülüyor. Bu sayede bataryaların üretimi Türkiye’de gerçekleştirilecek. Hak sahibinin Türkiye olduğu otomobil projesinde yerlilik oranının ilk aşamada %51 seviyesinde olacağı belirtiliyor. Ancak TOGG, daha sonraki süreçte yerlilik oranını arttırmayı hedefliyor.

  TOGG’un kurduğu “Trugo” isimli şirket sayesinde “Şarj Ağı İşletmeci” lisansı da bulunuyor. Böylelikle Türkiye genelinde 600’ü aşkın noktada 1.000 adet olacak şekilde(2.000 soket olacak) “Yüksek Performanslı Şarj Cihazı(DC)” noktası kuracak.

  Kurulacak  DC noktalarının trafik yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde 25 kilometrede bir, daha hafif olduğu bölgelerde ise 50 kilometrede bir olacak şekilde olmasına sağlayacak.

  TOGG otomobil üretiminde gelinen noktaya dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1279

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Facebook’a Yeni Gelir Modeli Geldi! Lisanslı Müzikler Kazanç Getirecek!

  Meta, Facebook'a getirdiği gelir modeli "Müzik Gelir Paylaşımı" sayesinde içerik üreticilerinin videolarında lisanslı müzik kullanmasına izin verecek. Bu içeriklerden de gelir kazanma imkanı getiren Müzik Gelir Paylaşımı modelinin detayları belli oldu!

  Zorlu Center’da TOGG Sedan Modeli Sergisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et