R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Tesla, 2022 yılının ilk çeyreğinde sattığı araç miktarıyla bir rekor gerçekleştirdi. Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla, ilk üç ay içerisinde tedarik sorunları ve Covid-19’a rağmen 310.048 araç sattı.

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 03.04.2022 13:50 690 1 dk okuma süresi
  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!
  Son Düzenleme:

  İklim değişikliğini önlemek ve çevreye verilen zararı düşürmek için birçok otomobil üreticisi zamanla elektrikli otomobillere yöneldiği bilinen bir gerçek. Elon Musk’ın önderliğinde ilerleyen Tesla da elektrikli araçların gelişmesindeki liderlik vasfını kimseye bırakmıyor. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak gösterilen Tesla, şirketin başarılı satışları ile de bu unvanı hak ediyor. 

  2022’nin ilk çeyreğinde 310.048 araç satıldı

  Tesla Model 3 Görsel

  Tesla geçen yılın son çeyreğinde toplam 308.600, yılın tamamında ise 936.172 araç sattığını daha önce duyurmuştu. 2022’nin ilk çeyreğinde satışlarını arttırarak 310.048 araç satmayı başardı. Elon Musk yaptığı açıklamada; Şanghay’daki fabrikasına atıfta bulunarak 2022’nin ilk çeyreğinde zor bir süreçle tamamladıklarını yine de satışlarının yükseldiğini söyledi. 

  Yapılan Tesla satışlarının; 295 bin 324’ünün Model 3 ve Model Y’den, 14 bin 724’ünün ise Model S ve Model X’ten oluştuğunu ifade etti. Çin’de tekrar Covid vakalarının artması ve en büyük fabrika olan Şanghay tesisinin bir süreliğine kapanması araç tedariğini zora sokmuştu.  Fabrika daha sonra geri açılsa da geçtiğimiz vaka artışları sebebiyle tesisin bir kez daha kapatılmasına karar verilmişti.


  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 3 ay önce
   Tesla durmak bilmiyor :)

  İlgili İçerikler:

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Detaylar haberimizde.

  PlayStation'ın Şaşırtan Bilançosu: PS5 satışları 21 milyonu geçti

  Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için 2022 2.çeyreğiyle birlikte yakalanan satış rakamlarını içeren kapsamlı bir mali rapor yayınladı. İşte o rapor!

  Tesla’nın 2022 İkinci Çeyrek Raporları Açıklandı!

  Küresel boyutta üretim bantlarında ciddi sorunlarla mücadele eden Tesla'nın 2022 ikinci çeyrekteki mali performansına dair veriler açıklandı. İşte 2022 Nisan-Haziran döneminde Tesla'nın gelir ve net kar artışı!

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et