R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Tesla, 2022 yılının ilk çeyreğinde sattığı araç miktarıyla bir rekor gerçekleştirdi. Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla, ilk üç ay içerisinde tedarik sorunları ve Covid-19’a rağmen 310.048 araç sattı.

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 03.04.2022 13:50 847 1 dk okuma süresi
  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!
  Son Düzenleme:

  İklim değişikliğini önlemek ve çevreye verilen zararı düşürmek için birçok otomobil üreticisi zamanla elektrikli otomobillere yöneldiği bilinen bir gerçek. Elon Musk’ın önderliğinde ilerleyen Tesla da elektrikli araçların gelişmesindeki liderlik vasfını kimseye bırakmıyor. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak gösterilen Tesla, şirketin başarılı satışları ile de bu unvanı hak ediyor. 

  2022’nin ilk çeyreğinde 310.048 araç satıldı

  Tesla Model 3 Görsel

  Tesla geçen yılın son çeyreğinde toplam 308.600, yılın tamamında ise 936.172 araç sattığını daha önce duyurmuştu. 2022’nin ilk çeyreğinde satışlarını arttırarak 310.048 araç satmayı başardı. Elon Musk yaptığı açıklamada; Şanghay’daki fabrikasına atıfta bulunarak 2022’nin ilk çeyreğinde zor bir süreçle tamamladıklarını yine de satışlarının yükseldiğini söyledi. 

  Yapılan Tesla satışlarının; 295 bin 324’ünün Model 3 ve Model Y’den, 14 bin 724’ünün ise Model S ve Model X’ten oluştuğunu ifade etti. Çin’de tekrar Covid vakalarının artması ve en büyük fabrika olan Şanghay tesisinin bir süreliğine kapanması araç tedariğini zora sokmuştu.  Fabrika daha sonra geri açılsa da geçtiğimiz vaka artışları sebebiyle tesisin bir kez daha kapatılmasına karar verilmişti.


  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Tesla durmak bilmiyor :)

  İlgili İçerikler:

  1 Aralık'ta Tesla Semi Teslimatları Başlayacak! Üretim Versiyonlarının Tanıtımlarının Yapılması Bekleniyor!

  Elektrikli tır Tesla Semi'nin tanıtımı, 1 Aralık 2022 tarihinde özel bir etkinlikle yapılacak. Tesla Semi'nin fiyatı ise tahminlere göre 150.000 ile 180.000 dolar arasında olacak!

  Tesla Üretim ve Satışta Kırdığı Rekorları Rakamlarla Açıkladı!

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, 2022'de yeni rekorlar kırdı. Buna göre firma, yeni yılda dünyanın en çok otomobil satan markası olmak istiyor.

  Çinli Otomobil Üreticisi Chery, Türkiye'deki satış planlarına üretim planlarını da ekledi!

  Türkiye otomobil pazarına girmek isteyen Chery, ülkede üretim de yapmak istediğini duyurdu. Chery, 2022 senesi dolmadan Türkiye pazarına girmeyi hedefliyor.

  Tesla Model Y, Euro NCAP Çarpışma Testi Sonuçları İle Rakiplerini Korkuttu

  Tesla Model Y'nin merakla beklenen Euro NCAP sonuçları paylaşıldı. Sonuçlar Tesla'nın rakiplerini korkuturken kullanıcıların ise araçlarını güvenle sürebileceği sonucunu ortaya koydu. İşte merak edilen test sonuçları...

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et