R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Tesla, 2022 yılının ilk çeyreğinde sattığı araç miktarıyla bir rekor gerçekleştirdi. Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla, ilk üç ay içerisinde tedarik sorunları ve Covid-19’a rağmen 310.048 araç sattı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  03.04.2022 13:50 1031 1 dk okuma süresi
  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!
  Son Düzenleme:

  İklim değişikliğini önlemek ve çevreye verilen zararı düşürmek için birçok otomobil üreticisi zamanla elektrikli otomobillere yöneldiği bilinen bir gerçek. Elon Musk’ın önderliğinde ilerleyen Tesla da elektrikli araçların gelişmesindeki liderlik vasfını kimseye bırakmıyor. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak gösterilen Tesla, şirketin başarılı satışları ile de bu unvanı hak ediyor. 

  2022’nin ilk çeyreğinde 310.048 araç satıldı

  Tesla Model 3 Görsel

  Tesla geçen yılın son çeyreğinde toplam 308.600, yılın tamamında ise 936.172 araç sattığını daha önce duyurmuştu. 2022’nin ilk çeyreğinde satışlarını arttırarak 310.048 araç satmayı başardı. Elon Musk yaptığı açıklamada; Şanghay’daki fabrikasına atıfta bulunarak 2022’nin ilk çeyreğinde zor bir süreçle tamamladıklarını yine de satışlarının yükseldiğini söyledi. 

  Yapılan Tesla satışlarının; 295 bin 324’ünün Model 3 ve Model Y’den, 14 bin 724’ünün ise Model S ve Model X’ten oluştuğunu ifade etti. Çin’de tekrar Covid vakalarının artması ve en büyük fabrika olan Şanghay tesisinin bir süreliğine kapanması araç tedariğini zora sokmuştu.  Fabrika daha sonra geri açılsa da geçtiğimiz vaka artışları sebebiyle tesisin bir kez daha kapatılmasına karar verilmişti.


  Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Tesla durmak bilmiyor :)

  İlgili İçerikler:

  Tesla'ya Dava Açıldı: Yazılım Güncellemeleri Batarya Ömrünü Kısaltıyor!

  Bir grup Tesla Model S ve Model X kullanıcıları, otomatik güncellemelerin araç bataryasının ömrünü büyük oranda azalttığı iddiasıyla Tesla'ya karşı dava açtı!

  Apple Tedarikçisi Cirrus Logic'ten iPhone 15 İçin Açıklama: iPhone 15 Ertelenecek Mi?

  iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri hakkında yeni bir açıklama geldi. Tedarikçi Cirrus Logic, iPhone 15 için fiziksel tuşlar konusunda önemli bilgiler paylaştı.

  Tesla, İndirimlerin Ardından Zam Kararı Aldı!

  Tesla, yaptığı indirimlerin ardından zam kararı aldı. Elektrikli otomobil devi ABD, Çin, Kanada ve Japonya'da birçok aracın fiyatını yükseltti.

  Türkiye'de Tesla'nın İkinci Mağazası Açılıyor: İstanbul Anadolu Yakası'ndaki Akasya AVM'de Tesla Deneyimi

  Elektrikli otomobil devi Tesla, Türkiye'deki büyümesini sürdürüyor. Şirket, İstanbul'daki Akasya Alışveriş Merkezi'nde ikinci mağazasını açtığını duyurdu!

  Tesla Tedarik Sorunlarına rağmen rekor satış gerçekleştirdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et