R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter'ı Satın Alan Elon Musk'a Tesla Şoku: Hisseler Eridi!

  Tesla hisseleri, Elon Musk'ın Twitter'ı alma teklifinin onaylanmasının ardından düştü. Şirket, 126 milyar dolar kaybetti.

  Omer Dursun Omer Dursun 29.04.2022 01:34 365 2 dk okuma süresi
  Twitter'ı Satın Alan Elon Musk'a Tesla Şoku: Hisseler Eridi!
  Son Düzenleme:

  Tesla hisselerinde Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma endişesi yaşanıyor. Yatırımcılar, Twitter'a ödenecek 44 milyar dolar için Elon Musk'In hisse satabileceği endişesine kapıldı ve hisselerini elden çıkarmaya başladı. 

  Bu durum sonrasında Tesla hisse senedinin yüzde 12 düştü ve şirketin değerlemesinden yaklaşık 126 milyar dolar yok oldu.

  Tesla, Elon Musk yüzünden 126 milyar dolar kaybetti

  Elektrikli araç üreticisinin piyasa değeri, Musk'ın Twitter hissesini artıracağını açıkladığı 4 Nisan'dan bu yana 275 milyar ABD dolarından fazla düştü. Musk'ın Tesla'daki yüzde 17'lik hissesi, Twitter'a taahhüt ettiği özsermaye payının neredeyse iki katına çıkarak 40 milyar ABD dolarından fazla küçüldü.

  Tesla hisseleri 126 milyar dolar kaybetti

  Tesla'nın hisse senedi fiyatı, yavaş ekonomik genişleme ve artan enflasyon nedeniyle dünya çapında yaşanan piyasa düşüşlerini takip ediyor. Ek olarak ABD Federal Rezerv, bir dizi önemli faiz artışına girmeye hazırlanırken, yatırımcılar yüksek büyüme gösteren şirketlerden kaçınıyor.

  Elon Musk ise Twitter'a kişisel olarak garanti ettiği 21 milyar ABD doları tutarındaki öz sermayeyi nasıl karşılayacağına dair yetersiz ayrıntılar ile Tesla yatırımcılarını korkutuyor. Akla ilk gelen ihtimal, Musk'ın teminat olarak Tesla hisselerini satması yönünde. 

  Twitter için öz sermaye teminatı, Tesla CEO'sunun Twitter alımını finanse etmek için hisselerinin bir kısmını satabileceği konusunda endişe duymasına neden oldu.

  Twitter anlaşmasının bir parçası olarak Musk, Tesla hissesine bağlı 12,5 milyar dolarlık marj kredisi de aldı. 

  Tesla, son yılların rekor kıran hisselerine sahip

  Tesla, geçen hafta piyasa rekorları kıran üç aylık sonuçlar bildirdi. Şirketin hisseleri, bu yıl NY FANG+ Endeksindeki yüksek profilli büyüme hisseleri arasındaki en iyi performansı göstermişti.

  Yine de hisseler üzerindeki belirsizlik devam ettiği için Tesla'nın hisse senedi fiyatına yönelik riskler devam ediyor.

  AJ Bell isimli yatırım şirketi analisti Russ Mold, "Musk, Tesla hisselerini teminat olarak kullanarak büyük bir risk alıyor" dedi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Semi Teslimatına Başlandı! Tesla Semi Özellikleri!

  Tesla, 2017'den beri projesi geliştirilen Semi modelinin tanıtımını 2022 başında gerçekleştirmişti. Şirket, şimdi de teslimat sürecine başladı. İşte Tesla Semi özellikleri ve fiyatı!

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Twitter'ı Satın Alan Elon Musk'a Tesla Şoku: Hisseler Eridi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et