R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla ABD’den Çıkıyor Mu? Yeni Tesla Tesisi ABD Dışında Olabilir!

  Ünlü milyarder Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın yeni üretim tesisini ABD’de kurmak istemiyor. Son Tesla yönetim kurulu toplantısında yeni Tesla tesisinin ABD’de olmaması kararı çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 15.06.2022 16:31 1196 2 dk okuma süresi
  Tesla ABD’den Çıkıyor Mu? Yeni Tesla Tesisi ABD Dışında Olabilir!
  Son Düzenleme:

  Sürekli yeni gelişmeler gündemden düşmeyen Elon Musk, sahibi olduğu Tesla, SpaceX ve son olarak Twitter dolayısıyla ABD yönetimiyle ilgili çeşitli görüş ayrılıkları yaşıyor. Ayrıca elektrikli otomobil devi Tesla’nın üretim bandında yaşadığı sorunlar ve mevcut ihtiyaçları doğrultusunda ABD’deki tesisler çeşitli sorunların yaşanmasına neden oluyor. İddiaya göre Elon Musk’ta bu sorunlara karşı çözümü yeni kurulacak Tesla tesisinin ABD dışına kurulması konusunu düşünüyor.

  Tesla’nın ABD’nin Texas eyaletinde yeni kurulan “Gigafactory Texas” isimli fabrikasının üretimini henüz tam kapasiteye çıkartabilmiş olmasa da Tesla, yeni bir tesis kurulumu için çalışmalara şimdiden başladı. Bu doğrultuda Tesla yönetim kadrosunun, kurulması düşünülen yeni Tesla tesisine ilişkin alternatif konumlar için değerlendirmelerde bulunduğu öne sürüldü.

  Yeni Tesla Tesisi ABD Dışında Olabilir?

  Tesla yönetiminin geçen hafta şirket çalışanlarıyla bir araya gelerek kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Yönetimin çalışanlardan gelen sorulara yanıt vererek ilerlediği toplantıda Tesla’nın bir sonraki tesisinin nereye kurulacağı konusu da gündeme geldi. İddiaya göre uzun süredir gündemde olan Tesla’nın yeni tesisinin ABD dışında kurulması konusu yönetim tarafından onaylandı. Tesla çalışanlarından gelen yeni tesisin nereye kurulacağı sorusuna ilişkin olarak Tesla yönetimi henüz bir kararın kesinlik kazanmadığını ancak yeni tesisin ABD dışında olmasının muhtemel olduğunu dile getirdi.

  Gigafactory Texas Tesisinde Verim Beklenen Seviyede Değil!

  Gigafactory Texas

  Tesla yeni tesisi Gigafactory Texas’ta üretim hacmini en yüksek seviyeye çıkartmayı öncelikli hedefi olarak tutuyor. Ancak tesisin bulunduğu lokasyonda seri üretime geçişin oldukça zorlu bir süreç olduğuna da dikkat çekiliyor. Tesla yönetimine göre bunun temel nedeninin elektrikli araçların karmaşık yapıya sahi ürünler olduğu ve şirketin bu konuda deneyimli olmasına rağmen zorlu bir süreç teşkil ettiği belirtildi.

  Tesla, Gigafactory Texas tesisinde “Model Y” üretimini gerçekleştiriyor. Tesla Model Y üzerinde “Tesla 4680” tipi silindirik hücreli pil takımı kullanılıyor. Bu durumda Model Y seri üretime geçiş için öncelikli olarak yeni pil takımının üretim bandında performansını arttırılmasını gerektiriyor. Tesla, Gigafactory Texas tesisinde 2022 yılı sonuna kadar yüksek üretim hacmine ulaşabilmeyi hedefliyor. 

  Tesla CEO’su Elon Musk, 2023’ün ilk ayında Tesla şirketinin 2022 Ekim-Aralık aylarına ilişkin üretim ve kazanç verilerini açıklayacak. Bu açıklamanın yapılacağı sunum sırasında da Tesla’nın yeni tesisinin konumunun neresi olacağının açıklanacağı belirtiliyor.

  Tesla’nın gelişimi ve büyümesi ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Tesla, Gigafactory’de 1 Milyon Üretim Sınırını Geçti!

  Tesla, Pandemi yasakları ve uluslararası ekonomik savaşlarıyla boğuştuğu Çin Gigafactory'de başarılı oldu. Şirket çok fazla sıkıntıyla mücadele ettiği fabrikasında 1 Milyon üretim yaptığını açıkladı.

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Tesla ABD’den Çıkıyor Mu? Yeni Tesla Tesisi ABD Dışında Olabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et