R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

  Adobe’den kullanıcıları sevindiren duyuru yayınlandı. Adobe, 2021’de yayınladığı web tabanlı Photoshop’u ücretsiz olarak kullanıma açacağını açıkladı. Peki Adobe web Photoshop nasıl ücretsiz kullanılır?

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 15.06.2022 14:54 1316 3 dk okuma süresi
  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Grafikle ilişkili çalışma yapan herkesin en sık kullandığı program Adobe’nin Photoshop programı oluyor. Adobe, çok yaygın bir kullanıma sahip olan Photoshop’ta, son yıllarda ücretsiz programlara karşı dahi kullanıcı kaybetmesiyle önemli bir adım atmıştı. Adobe, geçen yıl Photoshop web sürümünü yayınlamıştı. Böylelikle güçlü bir donanıma sahip olmadan da kullanıcıların Photoshop özelliklerinden etkin biçimde yararlanabilmeleri sağlanmıştı. Kullanıcılar Photoshop’u web üzerinden cloud(bulut) temelli olarak kullanabiliyor.

  Kullanıcılar söz konusu sistem sayesinde dosyaları cihazına indirmek zorunda kalmadığından, cihazının performansının çok üstündeki fonksiyonları dahi sorunsuz bir şekilde çalışma dosyalarında kullanabiliyor. 

  Adobe Photoshop Web Ücretsiz Oluyor

  Adobe’nin 2021 yılında piyasaya sunduğu bulut tabanlı web Photoshop hizmeti, kullanıcılara önemli bir avantaj sağlasa da ücretli abonelikle kullanılabiliyor. Adobe’nin “Creative Cloud” adıyla sunduğu abonelik paketini satın alarak, Photoshop web sürümünün tüm özelliklerini dinamik şekilde kullanabilmek mümkün oluyor. 

  Adobe, Photoshop’a karşı geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan alternatiflere olan ilginin artmasının ardından web Photoshop için önemli bir adım attı. Adobe, web Photoshop’u artık ücretsiz olarak kullanabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılar ücretli Creative Cloud aboneliği almak zorunda kalmadan web Photoshop’un özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

  Creative Cloud aboneliği aylık 499.14 TL, aylık ödemeli yıllık planda 187.62 TL ve yıllık ön ödemeli 2.251.44 TL ile satın alınabiliyor.

  Photoshop web sürümü, Adobe’nin gelişmiş özellikleri ihtiva eden masaüstü ve yanı sıra ona göre biraz daha düşük özellikleri barındıran mobil versiyonlarına göre daha basit bir yapıya sahiptir. Ancak kullanıcıların pek çok işlemi dinamik şekilde yapabilmesi Photoshop web ile de mümkün. Photoshop web sürümü için ücretli abonelik modeline alternatif olarak ücretsiz abonelik modeli de getirildi. Bu abonelik modelinde, ücretli aboneliğin farkı olması için bazı özellikler kısıtlı olacak. Böylelikle Photoshop web’in tüm özelliklerinden faydalanmak isteyen kullanıcıların ücretli abonelik satın alması gerekecek.

  Web Photoshop sürümündeki ücretsiz abonelik modeli ilk olarak Kanada’da başlatıldı. Kanada’yı pilot bölge olarak seçene Adobe, burada kullanıcılardan alacağı geri dönüşüme göre düzenlemelerini tamamlayarak, Photoshop web sürümünün ücretsiz abonelik seçeneğini global pazara da sunacak.

  Adobe Lightroom’a Video Özelliği Geldi

  Adobe Lightroom

  Adobe, bir diğer sevindiren duyurusunu ise fotoğraf düzenleme programı Lightroom için yaptı. Kullanıcılar artık Lightroom üzerinde sadece fotoğraf değil aynı zamanda da video düzenlemede yapabilecek. Lightroom video düzenleme işlemleri “basit” seviyede olabilecek. 

  Kullanıcılar videolarında Lightroom özelliklerinden yararlanarak, basit düzenlemeler yapabilecek. Böylelikle videoları için ekstra bir yazılım veya hizmeti kullanmak zorunda da kalmayacak. Üstelik bu özellik, tıpkı 2021’de web’e Photoshop ile birlikte gelen Lightroom web sürümünde de kullanılabilecek.

  Adobe’nin Photoshop ve Lightroom web sürümlerini kullandınız mı? Sizce kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games Yılbaşında 25 Oyunu Ücretsiz Verecek!

  Epic Games, bu yılbaşında 25 oyunu ücretsiz verecek. Oyun tutkunları bu yılbaşında 25 farklı oyunu ücretsiz kalıcı olarak alabilecek. İşte Epic Games yılbaşı kampanyasının detayları!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et