R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

  Adobe’den kullanıcıları sevindiren duyuru yayınlandı. Adobe, 2021’de yayınladığı web tabanlı Photoshop’u ücretsiz olarak kullanıma açacağını açıkladı. Peki Adobe web Photoshop nasıl ücretsiz kullanılır?

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  15.06.2022 14:54 1967 3 dk okuma süresi
  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Grafikle ilişkili çalışma yapan herkesin en sık kullandığı program Adobe’nin Photoshop programı oluyor. Adobe, çok yaygın bir kullanıma sahip olan Photoshop’ta, son yıllarda ücretsiz programlara karşı dahi kullanıcı kaybetmesiyle önemli bir adım atmıştı. Adobe, geçen yıl Photoshop web sürümünü yayınlamıştı. Böylelikle güçlü bir donanıma sahip olmadan da kullanıcıların Photoshop özelliklerinden etkin biçimde yararlanabilmeleri sağlanmıştı. Kullanıcılar Photoshop’u web üzerinden cloud(bulut) temelli olarak kullanabiliyor.

  Kullanıcılar söz konusu sistem sayesinde dosyaları cihazına indirmek zorunda kalmadığından, cihazının performansının çok üstündeki fonksiyonları dahi sorunsuz bir şekilde çalışma dosyalarında kullanabiliyor. 

  Adobe Photoshop Web Ücretsiz Oluyor

  Adobe’nin 2021 yılında piyasaya sunduğu bulut tabanlı web Photoshop hizmeti, kullanıcılara önemli bir avantaj sağlasa da ücretli abonelikle kullanılabiliyor. Adobe’nin “Creative Cloud” adıyla sunduğu abonelik paketini satın alarak, Photoshop web sürümünün tüm özelliklerini dinamik şekilde kullanabilmek mümkün oluyor. 

  Adobe, Photoshop’a karşı geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan alternatiflere olan ilginin artmasının ardından web Photoshop için önemli bir adım attı. Adobe, web Photoshop’u artık ücretsiz olarak kullanabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılar ücretli Creative Cloud aboneliği almak zorunda kalmadan web Photoshop’un özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

  Creative Cloud aboneliği aylık 499.14 TL, aylık ödemeli yıllık planda 187.62 TL ve yıllık ön ödemeli 2.251.44 TL ile satın alınabiliyor.

  Photoshop web sürümü, Adobe’nin gelişmiş özellikleri ihtiva eden masaüstü ve yanı sıra ona göre biraz daha düşük özellikleri barındıran mobil versiyonlarına göre daha basit bir yapıya sahiptir. Ancak kullanıcıların pek çok işlemi dinamik şekilde yapabilmesi Photoshop web ile de mümkün. Photoshop web sürümü için ücretli abonelik modeline alternatif olarak ücretsiz abonelik modeli de getirildi. Bu abonelik modelinde, ücretli aboneliğin farkı olması için bazı özellikler kısıtlı olacak. Böylelikle Photoshop web’in tüm özelliklerinden faydalanmak isteyen kullanıcıların ücretli abonelik satın alması gerekecek.

  Web Photoshop sürümündeki ücretsiz abonelik modeli ilk olarak Kanada’da başlatıldı. Kanada’yı pilot bölge olarak seçene Adobe, burada kullanıcılardan alacağı geri dönüşüme göre düzenlemelerini tamamlayarak, Photoshop web sürümünün ücretsiz abonelik seçeneğini global pazara da sunacak.

  Adobe Lightroom’a Video Özelliği Geldi

  Adobe Lightroom

  Adobe, bir diğer sevindiren duyurusunu ise fotoğraf düzenleme programı Lightroom için yaptı. Kullanıcılar artık Lightroom üzerinde sadece fotoğraf değil aynı zamanda da video düzenlemede yapabilecek. Lightroom video düzenleme işlemleri “basit” seviyede olabilecek. 

  Kullanıcılar videolarında Lightroom özelliklerinden yararlanarak, basit düzenlemeler yapabilecek. Böylelikle videoları için ekstra bir yazılım veya hizmeti kullanmak zorunda da kalmayacak. Üstelik bu özellik, tıpkı 2021’de web’e Photoshop ile birlikte gelen Lightroom web sürümünde de kullanılabilecek.

  Adobe’nin Photoshop ve Lightroom web sürümlerini kullandınız mı? Sizce kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Amazon Prime Gaming Şubat Ayı Oyunları Belli Oldu: Tam 7 Oyun Ücretsiz Erişime Açılacak!

  Şubat 2024'te Amazon Prime Gaming, üyelerine özel 7 yeni ücretsiz oyun sunacak. İşte Prime Gaming'in bu ayki zengin oyun seçkisi!

  Dacia Nasıl Ucuz Araç Üretebiliyor?

  Dünyaca ünlü araç üreticisi Dacia, otomobil endüstrisinde uygun fiyatlı araçları ile öne çıkıyor. Dacia, kaliteli ve bütçe dostu araçlar sunarak pek çok alıcının dikkatini çekmeyi başarıyor.

  GTA Trilogy Definitive Edition Mobile Sonunda Geldi: Netflix Üyeleri Ücretsiz Oynayabilecek!

  GTA San Andreas, GTA Vice City ve GTA III'ün yenilenmiş Definitive Edition sürümleri, mobile geldi. Netflix aboneleri, bu üçlemeyi ücretsiz oynayabilecekler!

  Epic Games, Tam 17 Farklı Oyun Hediye Edecek: İşte İlk Ücretsiz Oyun!

  Epic Games, yılbaşı tatili için oyunculara müthiş bir sürpriz hazırladı. 14 Aralık'tan itibaren başlayacak olan kampanyada, 17 çeşit oyun tamamen bedava olacak.

  Adobe Photoshop Ücretsiz Oluyor! Photoshop Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et