R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!

  Yeni nesil Apple Pencil modelleri hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bununla ilgili bir patent alındığı dahi konuşuluyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.01.2023 20:24 3195 3 dk okuma süresi
  Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!
  Son Düzenleme:

  Apple, teknolojilerini geliştirmek için elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor. Geliştirilen teknolojilerden birisi olan Apple Pencil, iPad ürünleri için yer almakta. Yeni konuşulan bir özelliğe göre Apple Pencil, harika bir yeniliğe kavuşacak. Bu yenilik, pek çok tasarımcının işine yarayacak.

  Yeni nesil Apple Pencil’ın daha iyi olacağı öne sürüldü!

  Apple Pencil, tablet kullanırken büyük bir kolaylık sağlıyor. Ortaya çıkan bir patente göre yeni nesil kalemler, muazzam bir özelliğe kavuşuyor. Buna göre Apple Pencil ürününde optik sensörler yer alacak. Bu sensörler, renk ve dokuları tespit etmek adına kullanılıyor olacak. Bunu şu şekilde açıklayalım. Örneğin ekranda bir renk belirlemek için fare veya parmak kullanılıyor. Bu şekilde istenen renk seçimi yapılabiliyor.

  Aynı işlemi gerçek hayatta yapmak hiç kolay değil. Ya fotoğraf çekilmesi gerekecek ya da farklı bir cihaz kullanılması. Apple Pencil, bu işi kolaylaştırmak için optik sensörlere yer veriyor. Optik sensörler, bir nesnenin rengini alarak dijital ortama aktaracak.

  Yeni nesil Apple Pencil, bununla da kalmayıp renk dışında dokuyu da alabilecek. Bir eşyanın dokusu alınıp dijital ortama aktarılacak. Aktarılan bu doku ile istenen çalışma gerçekleştirilebiliyor olacak. Özetle Apple Pencil, yeni modellerde daha başarılı çalışmalara imza atacak.

  Apple Pencil ile ilgili gelen bir diğer bilgi çıkış tarihi hakkında. Henüz ürünün çıkış tarihi netleşmedi, fakat bazı tahminler yapılıyor. Buna göre yeni nesil modeller, 2024 yılında raflarda yerini almaya başlayacak.

  Apple Pencil özellikleri

  Apple Pencil, optik sensörlerle tasarımcıların yüzünü güldürecek. Peki mevcut üründe hangi özellikler yer alıyor? Gelin biraz da bunu ele alalım. 

  Apple Pencil, tabletler için harika olanaklar sunan bir donanım. Bu aygıt sayesinde birçok iş kolaylıkla halledilebiliyor. Kalemin sunduğu özelliklerden birisi manyetik özelliğinin bulunması. Bu sayede kalem, tabletin üzerinde düşmeden durma kabiliyeti kazanıyor.

  Apple Pencil, kablosuz bir şekilde çalışıyor. Kablo karmaşası olmadan kullanılan ürün, aynı zamanda kablosuz şarj ediliyor. Aygıtın kablosuz bir şekilde eşleşmesi, pratiklik açısından büyük bir öneme sahip. Bundan dolayı birçok müşteri, bu özelliğe hayran kalmış durumda.

  Ürünün öne çıkan özelliklerinden birisi, ultra piksel hassasiyeti. Apple, kullanıcıların en iyi deneyimi yaşaması için hassasiyete büyük önem veriyor. Bu doğrultuda ekranda çizim yaparken veya farklı işlemlerde kullanım yaparken zorlanılmıyor. Yüksek piksel hassasiyeti, bu bakımdan büyük bir avantaj sunuyor. Yeni nesil Apple Pencil modelleriyle beraber hassasiyetin daha da iyileştirileceği tahmin edilmekte.

  Kalemin öne çıkan bir diğer özelliği, gecikme süresi. Kablosuz aygıtların en büyük dertlerinden birisi, sunduğu gecikmeler olmakta. Bazı aygıtlar, ciddi gecikmeler sebebiyle gecikmesini hissettiriyor. Bazıları ise parazit sebebiyle gecikme yaşıyor. Ürünlerin gecikmesi, genellikle birkaç ms olsa da daha uzun gecikmeler de mümkün. Apple Pencil, gecikme süresini neredeyse 0’a yakın konumda bırakmış. Bu da neredeyse anında tepki demek. Özetle ürün, çok hızlı tepki veriyor. Bu da göz zevkinin bozulmamasını sağlıyor.

  Apple Pencil ile uyumlu cihazlar

  Apple Pencil, iki nesil ile satışa sunuluyor. İlk nesil 2.199 TL fiyat etiketine sahip. Bu ürünün uyumlu olduğu modeller şunlar:

  • 6, 7, 8, 9 ve 10. nesil iPad (USB Type-C)
  • 3. nesil iPad Air
  • 5. nesil iPad Mini
  • 1 ve 2. nesil 12,9 inç iPad Pro
  • 10,5 inç iPad Pro
  • 9,7 inç iPad Pro

  Eğer 2. nesil Apple Pencil almak isterseniz fiyat 2.649 TL. Bu ürünün desteklediği tabletler şunlar:

  • 3, 4, 5 ve 6. nesil 12,9 inç iPad Pro
  • 1, 2, 3 ve 4. nesil 11 inç iPad Pro
  • 4 ve 5. nesil iPad Air
  • 6. nesil iPad Mini
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et