R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!

  iPhone 15 Plus fiyatı ile müşterilerin ilgisini çekecek gibi duruyor. Henüz resmî açıklama gelmese de bazı kaynaklar bunu gösterir nitelikte. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.01.2023 15:31 2124 3 dk okuma süresi
  Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 14 serisini tanıttı. Tanıtılan seriyle beraber pek çok yenilik de ortaya çıktı. Bazılarına göre seride büyük yenilikler yoktu. Aslında donanımsal olarak önemli değişiklikler içeriyordu. İnsanların en büyük eleştirisi ise tasarımının pek değişmemesiydi. Tabii telefon incelemesi yaparken yalnızca tasarımı önemsememek lazım. iPhone 14 serisi, yeterli bir satış başarısına ulaşmadı. Bu da Apple’ın yeni bir karar almasını tetikleyebilir. Kaynaklar, iPhone 15 Plus’ın daha uygun fiyatlı olacağını gösteriyor.

  iPhone 15 Plus fiyatı raflarda daha düşük yer alabilir!

  Apple, iPhone 14 serisi ile beraber yeterli başarıya ulaşmadı. Satışlarda yaşanan düşüşler, firmanın yeni kararlar almasını sağlayabilir. Bu kararlardan birisi iPhone 15 Plus modelinin daha düşük olması. Güvenilir bir kaynağa göre iPhone 15 Plus, daha ucuz fiyattan satılıyor olacak. Bunun yanı sıra iPhone 15 için de aynı şey düşünülüyor. Pro ve Pro Max için ise fiyat değişikliği düşünülmüyor. iPhone 15 Plus fiyatı bu şekilde olacak. Peki iPhone 14 serisi neden tutmadı

  Bu nedenlerden birisi serinin tasarımında ciddi değişiklikler yapılmaması. Özellik bakımından da önemli bir fark yoktu. Bazı insanlar, Apple’ın para için bunu yaptığını bile savundu. Şikayet edilen bir diğer şey performansın yeterince iyi olmamasıydı.

  Bir diğer neden olarak karşımıza kamera özellikleri çıkıyor. Kamera özellikleri, günümüz pek çok telefonuna göre oldukça basit. Üst ve orta segment telefonlar harika kameralara sahip. iPhone 14 düşük kamera özellikleri dışında ise fiyatına göre oldukça pahalı bir ürün. Bilindiği üzere iPhone 14’ün tüm modelleri 12 MP kameraya sahip. Bu da tepki çekiyor.

  iPhone 15 için muhtemel özellikler

  iPhone 15 serisi için şimdiden bazı iddialar ortaya atılıyor. Bunlardan birisi standart modeller ve pro modelleri arasındaki farkın azaltılması. Yapılan açıklamaya göre iPhone 15 serisindeki modeller arasında daha az fark olacak. Yani modeller, birbirine yakın özelliklere sahip olacak. Özetle standart modeller de güçlü özelliklere sahip olacak. Buna ek olarak iPhone 15 Plus fiyatı da düşüş yaşayacak.

  Bir diğer açıklanan özellik kamera donanımı ile alakalı. Apple, henüz açıklamasa da bazı kaynaklara göre kamera özellikleri gelişecek. 12 MP kamera kullanımı günümüzde düşük segment telefonlarda yer alıyor. Apple’ın iPhone 15 serisinde ciddi bir yükseliş kaydetmesi muhtemel bir adım.

  Açıklaması yapılan bir diğer şey dinamik ada çentik. Bazı kaynaklar, dinamik ada sisteminin tüm varyasyonlarda yer alacağını açıklıyor. Dinamik ada özelliği, iPhone 14 serisine yenilik katmıştı. Bu kısım ile beraber farklı özellikler doğmuştu. Bu alan, ekranın üst kısmında bulunuyor. Apple, kamerayı ekrana gömmek yerine ekran içerisine dinamik ada yerleştirmeyi tercih etti. iPhone 15 serisi ile beraber tüm modellerde özelliğe yer verilme ihtimali var.

  iPhone 15 Plus fiyatı dışında seri hakkında bir diğer bilgiye de bir göz atalım. Ortaya çıkan bilgiye göre serinin modellerinde ad değişikliği uygulanabilir. Bilindiği üzere iPhone 14 Pro Max’in karşılığı iPhone 15 Pro Max olacak. Yeni nesil cihazlarda bu modelin isminde bir farklılığa yer verilebilir. İddia edilene göre iPhone 15 Pro Max ismine yer verilmeyecek. Bunun yerine iPhone 15 Ultra kullanılıyor olacak. Bu başlıkta anlatmış olduğumuz maddelerin henüz bir ihtimal olduğunu unutmamak gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!

  İddialara göre iPhone 15 serisinde Wi-Fi 6E teknolojisi kullanılacak. Wi-Fi 6E, daha yüksek bağlantı hızları ve daha düşük gecikme imkanı sunuyor.

  Apple Devasa iPad Pro Modeli Üretecek!

  İddialara göre Apple, dev ekrana sahip iPad Pro modelleri üretecek. 2024 yılında çıkması beklenen iPad Pro modelleri, 14 ve 16 inç ekranlara sahip olacak!

  İddialar Dolaşıyor: Apple Watch X Çıkabilir!

  Henüz resmi açıklama gelmese de isim değişikliğine gitmesi beklenen Apple, Apple Watch X serisi ile kullanıcılarına sürpriz yapabilir!

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Apple, katlanabilir ekran için yeni bir patent aldı. Buna göre firma, katlanabilir ekranların en büyük sorunu olan çatlama problemini çözmeyi hedefliyor.

  Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et