R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Samsung, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasaklamasının yanı sıra Microsoft Bing'i terk etmeye de karar verdi. Şirket, yeni Galaxy telefonlarda yine Google ile iş birliğine devam edecek!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 15:58 1377 1 dk okuma süresi
  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz aylarda New York Times'ın yaptığı bir haberde Samsung'un, Galaxy serisi akıllı telefon ve tabletlerinde varsayılan arama motorunu Google'dan Microsoft Bing'e değiştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Ancak son gelen söylentiler, Microsoft için hayal kırıklığı yaratabilecek nitelikte.

  Samsung, Bing AI'i Geri Planda Bırakabilir

  Wall Street Journal'ın Reuters kaynaklı haberine göre, Samsung, varsayılan arama motorunu değiştirmeye yönelik tartışmaları durdurdu. Mevcut durumda, Galaxy cihazlarında bir arama motoru değişikliği beklenmiyor. Samsung'un bu kararı neden aldığı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, şirketin Google'ın ChatGPT ile rekabet edebilecek Bard'a olan güveni belirginleşiyor.

  Bu durum, Microsoft için moral bozucu olabilir; fakat şirketin yeni SwiftKey güncellemesi, Galaxy cihazlarına Bing'in yapay zekâ yeteneklerini sunmaya devam ediyor. Microsoft ve Samsung'un anlaşması gereği, SwiftKey tüm Galaxy cihazlarına önceden yükleniyor. Bu durum, Bing'in popülerliğinin artmasına yardımcı olacak.

  ChatGPT’yi Yasaklama Furyası Devam Ediyor!

  Son haftalarda Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung, çalışanlarının ChatGPT'yi kullanmasını yasakladı. Şirket içerisindeki bilgilerin OpenAI'e sızmasını engellemek isteyen Samsung, Naver ile birlikte, şirket içinde kullanılacak bir yapay zekâ botu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu bot, genel kullanıcılara erişilemezken, Samsung çalışanlarının işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Epic Games’in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları Belli Oldu: 914 TL Değerinde İki Oyun Hediye Edilecek!

  Epic Games, bu hafta Model Builder ve Soulstice oyunlarını ücretsiz sunuyor. 5 Ekim'e kadar bu fırsatı kaçırmayın ve Epic Games Store'u ziyaret edin!

  Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Yapay Zeka ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor!

  Instagram, Meta'nın Connect etkinliğinde duyurduğu yapay zeka araçlarıyla kullanıcılarına benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et