R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Samsung, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasaklamasının yanı sıra Microsoft Bing'i terk etmeye de karar verdi. Şirket, yeni Galaxy telefonlarda yine Google ile iş birliğine devam edecek!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 15:58 1482 1 dk okuma süresi
  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz aylarda New York Times'ın yaptığı bir haberde Samsung'un, Galaxy serisi akıllı telefon ve tabletlerinde varsayılan arama motorunu Google'dan Microsoft Bing'e değiştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Ancak son gelen söylentiler, Microsoft için hayal kırıklığı yaratabilecek nitelikte.

  Samsung, Bing AI'i Geri Planda Bırakabilir

  Wall Street Journal'ın Reuters kaynaklı haberine göre, Samsung, varsayılan arama motorunu değiştirmeye yönelik tartışmaları durdurdu. Mevcut durumda, Galaxy cihazlarında bir arama motoru değişikliği beklenmiyor. Samsung'un bu kararı neden aldığı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, şirketin Google'ın ChatGPT ile rekabet edebilecek Bard'a olan güveni belirginleşiyor.

  Bu durum, Microsoft için moral bozucu olabilir; fakat şirketin yeni SwiftKey güncellemesi, Galaxy cihazlarına Bing'in yapay zekâ yeteneklerini sunmaya devam ediyor. Microsoft ve Samsung'un anlaşması gereği, SwiftKey tüm Galaxy cihazlarına önceden yükleniyor. Bu durum, Bing'in popülerliğinin artmasına yardımcı olacak.

  ChatGPT’yi Yasaklama Furyası Devam Ediyor!

  Son haftalarda Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung, çalışanlarının ChatGPT'yi kullanmasını yasakladı. Şirket içerisindeki bilgilerin OpenAI'e sızmasını engellemek isteyen Samsung, Naver ile birlikte, şirket içinde kullanılacak bir yapay zekâ botu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu bot, genel kullanıcılara erişilemezken, Samsung çalışanlarının işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka ile Oluşturulan İlk Kısa Film: İşte Fragmanı!

  Yapay zeka kullanılarak oluşturulan ilk kısa film fragmanı YouTube'da! Paris'te aşkı bulan iki gencin hikayesi, TCL şirketi tarafından sunuldu.

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  Galaxy Watch 7 Resmileşti: Bluetooth Veri Tabanında Görüntülendi!

  Samsung Galaxy Watch 7, Bluetooth 5.3 desteği ve 32GB depolama kapasitesi ile temmuz ayında tanıtılacak. Yeni nesil akıllı saatte büyük yenilikler var!

  Google Chrome Premium Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Google, gizlilik konularına öncelik veren işletmeleri hedefleyerek Chrome Enterprise Premium adında yeni bir Chrome tarayıcı sürümünü piyasaya sürdü.

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et