R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Samsung, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasaklamasının yanı sıra Microsoft Bing'i terk etmeye de karar verdi. Şirket, yeni Galaxy telefonlarda yine Google ile iş birliğine devam edecek!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 15:58 1505 1 dk okuma süresi
  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz aylarda New York Times'ın yaptığı bir haberde Samsung'un, Galaxy serisi akıllı telefon ve tabletlerinde varsayılan arama motorunu Google'dan Microsoft Bing'e değiştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Ancak son gelen söylentiler, Microsoft için hayal kırıklığı yaratabilecek nitelikte.

  Samsung, Bing AI'i Geri Planda Bırakabilir

  Wall Street Journal'ın Reuters kaynaklı haberine göre, Samsung, varsayılan arama motorunu değiştirmeye yönelik tartışmaları durdurdu. Mevcut durumda, Galaxy cihazlarında bir arama motoru değişikliği beklenmiyor. Samsung'un bu kararı neden aldığı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, şirketin Google'ın ChatGPT ile rekabet edebilecek Bard'a olan güveni belirginleşiyor.

  Bu durum, Microsoft için moral bozucu olabilir; fakat şirketin yeni SwiftKey güncellemesi, Galaxy cihazlarına Bing'in yapay zekâ yeteneklerini sunmaya devam ediyor. Microsoft ve Samsung'un anlaşması gereği, SwiftKey tüm Galaxy cihazlarına önceden yükleniyor. Bu durum, Bing'in popülerliğinin artmasına yardımcı olacak.

  ChatGPT’yi Yasaklama Furyası Devam Ediyor!

  Son haftalarda Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung, çalışanlarının ChatGPT'yi kullanmasını yasakladı. Şirket içerisindeki bilgilerin OpenAI'e sızmasını engellemek isteyen Samsung, Naver ile birlikte, şirket içinde kullanılacak bir yapay zekâ botu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu bot, genel kullanıcılara erişilemezken, Samsung çalışanlarının işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Nothing Alt Markası CMF, Phone 1 ile Kısa Sürede Satış Rekoru Kırdı!

  Nothing'in alt markası CMF'nin ürettiği CMF Phone 1, 3 saatte 100.000 satış yaparak rekor kırdı. Uygun fiyatı ve dikkat çekici tasarımı ile büyük ilgi gördü.

  Samsung Galaxy Watch 7 Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

  Samsung Galaxy Watch 7 tanıtıldı! 40 mm modeli 9.999 TL, 44 mm modeli 10.999 TL. İşte yeni özellikler ve fiyat detayları!

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et