R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Canon Hedef Büyüttü: Akıllı Telefon Sektörüne Profesyonel Kamera Teknolojisiyle Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

  Canon, diğer profesyonel kamera üreticileri gibi akıllı telefon pazarında yer almak için harekete geçiyor. Ünlü firma, pazarda ortaklık için fırsatları araştırmaya başladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 15:17 1236 2 dk okuma süresi
  Canon Hedef Büyüttü: Akıllı Telefon Sektörüne Profesyonel Kamera Teknolojisiyle Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!
  Son Düzenleme:

  Yıllar önce Nokia tarafından başlatılan, profesyonel kamera üreticileri ile işbirliği içinde akıllı telefon kamerası geliştirmek trendi, günümüzde geniş bir kabul görmüş durumda. Leika, Zeiss, Hasselblad gibi devler, zaman zaman en üst seviye akıllı telefonlarda yer alıyorlar.

  Canon'un Hedefi Büyüyor

  Sektör içinden alınan bilgilere bakılırsa, Canon akıllı telefon dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Firma, bu amaçla potansiyel iş ortakları arayışına girmiş durumda. Eğer her şey planlandığı gibi giderse, yıl sonu gelmeden Canon markasını taşıyan bir akıllı telefon kamerasıyla karşılaşmamız pek de şaşırtıcı olmayacak.

  Canon'un Potansiyel Ortakları

  Ancak Canon'un kim ya da kimlerle ortaklık kuracağı hala belirsizliğini koruyor. Sony ve Samsung, kendi sensörlerini üreten firmalar olduğu için bir iş birliği olasılığı düşük görünüyor. 

  Apple, özelleştirilmiş sensörler tercih etme yolunu seçti. Oppo, Vivo ve Xiaomi ise zaten bir ortaklık içindeler. Bu durumda, Google, Honor, Motorola ve realme gibi markalar Canon için potansiyel ortak adayları olarak karşımıza çıkıyor.

  Canon ve Akıllı Telefon Sektörü

  Canon'un akıllı telefon sektörüne girişi, profesyonel kamera teknolojisi açısından büyük bir ilerleme anlamına gelecek. Firma, yılların birikimi ve deneyimi ile bu alanda zirveye ulaşabilecek potansiyele sahip. 

  Canon’un bu stratejik hamlesi, hem akıllı telefon sektörünü hem de kamera teknolojilerini yeni bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor. Bu durum, hem tüketiciler hem de sektörün geleceği için heyecan verici bir gelişme. İşin en ilginç yanı, Canon’un bu girişiminin akıllı telefonların kamera performansını nasıl bir üst seviyeye taşıyacağı. Ancak şüphesiz ki, Canon’un bu hamlesiyle birlikte akıllı telefon sektöründe yeni bir rekabet dönemi başlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  ChatGPT, Akıllı Telefonlarda Yeni Bir Devrim Yaratıyor: İlk Entegrasyon Infinix Note 30 Serisi ile Gerçekleşiyor

  Infinix, Note 30 serisi için ChatGPT robotunu Folax dijital asistanına entegre etmeyi planlıyor. Bu adım, Infinix'in öncü bir hamle yapacağı anlamına geliyor.

  Akıllı Telefon İşlemci Pazarındaki Lider Belli Oldu: Gözler MediaTek Üzerinde!

  Counterpoint Research, akıllı telefon işlemci pazarındaki en son verileri paylaştı. MediaTek, yılın ilk bölümünde pazarın lideri oldu!

  Amazon, Prime Üyelerine Ücretsiz Cep Telefonu Verecek!

  Bloomberg'e göre dünya devi Amazon, Prime müşterilerine ücretsiz ya da indirimli mobil hizmetler sağlamak için müzakerelerde bulunuyor.

  Canon Hedef Büyüttü: Akıllı Telefon Sektörüne Profesyonel Kamera Teknolojisiyle Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et