R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Lensa AI Nedir? Lensa AI Nasıl Kullanılır?

  Selfie çekimlerini daha özel ve daha profesyonel yapmak isteyenler için Lensa AI bulunuyor. Uygulama, mobil cihazlarda yapılacak fotoğraf çekimleri için profesyonelleştiriyor. Etkileyici fotoğraflar çekmek isteyenler için Lensa Al ile yapay zeka teknolojisinden faydalanılabiliyor. İşte Lensa Al özellikleri ve kullanım tavsiyeleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  09.12.2022 17:19 6571 6 dk okuma süresi
  Lensa AI Nedir? Lensa AI Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Mobil cihazlarda kamera teknolojisi oldukça gelişti. Özellikle yüksek çözünürlük kalitesine sahip fotoğraf ve video çekimleri yapılabiliyor. 200 Megapiksel’e kadar ulaşan çözünürlük kalitesinde kameraları olan modeller bulunuyor. Mevcut olanaklarda gün boyunca fotoğraflar çekmeye ve sosyal medyada paylaşmaya neden oluyor.

  Herkes sosyal medyada paylaşacağı fotoğrafların “en iyi” olmasını istiyor. Bunu sağlayabilmek için bazen yardıma ihtiyaç olabiliyor. Çekilen bir fotoğrafın profesyonel kalitede olmasını sağlayacak mobil uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar arasında da “Lensa AI” uygulaması öne çıkıyor. Son dönemde fotoğraf çekimlerinde en çok tercih edilen uygulama haline geldi. “Zengin fonksiyonları” ve özgürce “fotoğraf düzenleme” gibi özellikleri nedeniyle son dönemin trendlerinden oldu.

  Lensa Al Nedir?

  Lensa AI

  Lensa AI, yapay zeka teknolojisi altyapısıyla “avatar yaratma” ve “fotoğraf düzenleme” uygulamasıdır. Uygulama 2018 yılında “Prisma Labs. Inc.” Şirketi tarafından geliştirilerek yayınlandı. Yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme uygulamasının ücretli olarak kullanılabiliyor. Lens ai uygulaması, hem Google “Android” hem de AppleiOS” işletim sistemlerine uyumludur. Uygulama sadece selfie’leri avatara dönüştürme ve fotoğraf düzenleme özelliği sunmaz. Uygulamada ayrıca “video düzenleme” özelliği de bulunuyor.

  Lensa Al, yapay zeka teknolojisine sahiptir. Altyapısında “Stable Diffuison” yapay zeka modeli yer alıyor. Kullanıcı tarafından yüklenen fotoğrafı yapay zeka destekli bilgisayara aktarıyor ve işliyor. Bu noktada “Amazon” tarafından geliştirilen “AWSbulut sisteminden yararlandığı belirtildi.

  Kullanıcının çektiği özçekimler üzerinde “inceleme” yapar. Daha sonra yapay zeka yardımıyla orijinal portrelere dönüştürür. Uygulamada “profesyonel özçekim”, “bulanık arka plan kaldırma” ve “genel fotoğraf düzenleme” gibi fonksiyonlar yer alır. Düzenleme işlemi ortalama olarak “20 dakika” ile “40 dakika” aralığında sürüyor.

  Lensa Al, tanıtılmasından sonra çok kısa bir süre içerisinde “en çok indirilen uygulamalar” listesinde yer aldı. Ayrıca hem “App Store” hem de “Play Store” tarafından verilen “Yılın Uygulaması” ödülünü kazandı.

  Lensa AI Özellikleri

  Lensa AI

  Lensa AI uygulaması sayesinde kullanıcılar özçekim oluşturabiliyor. Ayrıca selfie çekimiyle yakalanan fotoğraf üzerinde “illüstrasyon”, “karikatür”, “tuval resmi” gibi farklı yapılara büründürebilmek mümkündür.

  Yapay zeka teknolojisine sahip olduğundan kolayca fotoğraf düzenleme yapılabiliyor. Özellikle fotoğrafta detay “ekleme/kaldırma” yapılabiliyor. Ayrıca “yüz şekli değiştirme”, “yüzdeki kusurları yok etme” ve hatta “saç rengi değiştirme” yapılabiliyor. Uygulama üzerinden fotoğraftaki kişinin “duruş pozisyonu” bile profesyonelce değiştirilebiliyor.

  • Yapay zeka ile portre düzenleme
  • Özgün avatar yaratma
  • Özçekim arkaplanı düzenleme
  • Fotoğraf arka planı bulanıklaştırma
  • Fotoğrafları sanatsal görünüme bündürme
  • Gökyüzünde düzenleme
  • Göz altı torbalarını ve koyu halkaları kaldırma
  • Arka plan obje kaldırma veya ekleme

  Cilt Geliştirici Özelliği

  Lensa AI

  Daha net ve daha profesyonel fotoğraflara sahip olmak isteyenlere yardımcı oluyor. Güzellik filtrelemeleri, makyaj silme gibi fonksiyonları sağlayan “dış görünüm düzenleyici” bulunuyor. Üstelik uygulama tüm bu işlemleri uzmanlığa ihtiyaç duymadan profesyonelce yapabilmeyi sağlıyor.

  • Otomatik ayarlama özelliği: Kullanıcı otomatik ayarlama özelliği sayesinde basitçe fotoğraftaki tüm kusurları düzenleyebiliyor.
  • Hazır fotoğraf filtre ve efektleri: Fotoğrafa filtre ve efektleri hızlı ve kolay bir şekilde eklemeye yardımcı olur.
  • Portre özelliği: Daha kaliteli ve daha profesyonel selfie fotoğrafları yakalamaya yardımcı olur.
  • Sivilce giderici özelliği: Fotoğraftaki kişinin yüzünde hoşuna gitmeyen “sivilceler”, bu özellikle uğraşmadan yok edilebiliyor.

  Göz Düzeltici Özelliği

  Lensa AI

  Fotoğraflarda daha çarpıcı gözlere sahip olmak isteyenler için “göz düzeltici özelliği” bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, hem gözleri hem de kaşları dilediği gibi basitçe düzenleyebiliyor.

  • Kaş düzenleyici: Fotoğraftaki kişilerin kaşları pratik bir şekilde düzenlenebiliyor. Düzeltme, silme ve kalınlaştırma gibi eylemler gerçekleştirilebilir.
  • Göz çevresi düzenleyici: Pratik bir şekilde göz altı morlukları/koyulukları ve göz torbaları yok edilebiliyor. Böylelikle daha canlı, daha özel bir görünüm yaratılabiliyor.

  İllüstrasyon Fotoğraf Düzenleyici

  Lensa AI

  Profesyonel fotoğraf çekimlerine yardımcı olur. Özellikle profesyonel fotoğrafçılığı, uzmanlığa ihtiyaç duymadan herkesin sergilemesine olanak sağlar. Lensa AI ile fotoğraf üzerinde arzulanan her türlü düzenleme gerçekleştirilebiliyor.

  • Mercek düzeltme: En iyi ve en kusursuz fotoğraf çekimini yapabilmek için tüm efektleri otomatik ayarlayabiliyor.
  • Işık ayarlama: Fotoğraflarda ortam ışığını kusursuz bir şekilde ayarlar. Ayrıca “kontrast” özelliği sayesinde fotoğraflardaki bulanıklıklara hassas dokunuşlar yapabilmeye yardımcı olur.
  • Saç rengi değiştirme: Lensa AI uygulamasındaki bu özellikle fotoğrafta saç rengini kusursuz bir şekilde bambaşka renge dönüştürebilmeyi sağlar.
  • Diş beyazlatıcı özelliği: Fotoğraflarda en fazla rahatsızlık duyulan kusurların başında sararmış dişler geliyor. Daha etkileyici bir fotoğraf yaratabilmek için bembeyaz gülüşlere sahip olmayı sağlar. Üstelik düzenleme sonrasında tıpkı orijinal görünümü yaratır.

  Arka Plan Düzenleyici

  Lensa AI ile basitçe fotoğraf arka planı da düzenlenebiliyor. Esas odak noktasını öne çıkartacak şekilde “arka plan bulanıklaştırma” yapılabiliyor. Ayrıca kullanıcıların arka plandaki bir objeyi/nesneyi rahatlıkla kaldırabilmesi de mümkün. 

  Lensa AI Nasıl Kullanılır?

  Lensa AI uygulamasını kullanabilmek için öncelikle “iOS” için App Store’dan, “Android” için PlayStore’dan indirilmelidir. Uygulamayı indirdikten sonra basit birkaç adımla profesyonel fotoğraflar yaratabiliyor.

  Lensa AI Nasıl Kullanılır?

  1. İndirilen “Lensa AI” uygulamasını açın.
  2. Uygulama tanıtım ekranını geçmek için “İleri” butonuna basın.
  3. Açılan ekranda “Başlayın” seçeneğine basın.
  4. Kullanım tipi seçim ekranında “Ücretsiz Dene ve Abone Ol” seçeneğine basın.
  5. Magic Avatar” butonuna basın.
  6. Cinsiyet seçim ekranında “Kadın” veya “Erkek” seçeneklerinden birisini seçin.
  7. Avatar seçim ekranında kaç adet avatar istendiğine göre seçim yapın(50/100/200).
  8. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra avatar işlemesi başlar.
  9. Tamamlandığında Bana Bildir” butonuna basın. İşlem tamamlandığında bildirim gönderecek.
  10. Tamamlanan fotoğrafları almak için “Fotoğrafları Kaydet” butonuna basın.

  Bu süre 20 dakika ile 40 dakika aralığında bir süreyi alabiliyor.

  Lensa Al Fiyatı Ne Kadar?

  Lensa AI

  Lensa Al uygulaması ücretsiz olarak AppleApp Store” ve GooglePlay Store” mağazalarından indirilebiliyor. Ancak uygulamada yer alan özelliklerin kullanılabilmesi için “uygulama içi satın alım” bulunmaktadır. Lensa Ai fotoğraf düzenleme fonksiyonu için farklı ödeme plan seçenekleri sunuluyor. Uygulamada “50 Adet”, “100 Adet” ve “200 Adet” şeklinde 3 farklı plan alternatifi bulunuyor.

  PlanFiyat
  50 adet avatar87.99 TL
  100 adet129.99 TL
  200 adet174.99 TL

  Lensa AI App Store Uygulama İçi Satın Alım Fiyatları

  PlanFiyat
  Sınırsız Erişim189.99 TL
  Magic Avatars Paketi 1469.99 TL
  Magic Avatars Paketi 1344.99 TL
  Magic Avatars Paketi 189.99 TL
  Magic Avatars Paketi 2129.99 TL
  Magic Avatars Paketi 1589.99 TL
  Sınırsız Erişim189.99 TL
  Sınırsız Erişim31.99 TL
  Sınırsız Erişim (1 Hafta)34.99 TL
  Sınırsız Erişim189.99 TL

  Lensa AI Google Play Store uygulama içi satın alımları 6.69 TL ile 379.99 TL aralığında değişmektedir.

  Lensa AI Gizlilik Endişeleri Neler?

  Lensa AI

  Lensa ai, son dönemde sürekli popülerliği artan uygulamalardan birisi oldu. Herkes daha iyi ve daha etkileyici fotoğraflar için bu uygulamaya kullanmaya başladı. Ancak diğer pek çok fotoğraf düzenleme uygulaması için olduğu gibi Lensa ai’de de “gizlilik sorunları” ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, uygulamanın gizlilik ilkeleri konusunda fazlasıyla endişeli.

  Uygulama geliştiricisi Prisma Labs ise, kullanıcıların yükledikleri fotoğrafların düzenleme dışında hiçbir şekilde kullanmadığını belirtiyor. Şirketin bu açıklamasına karşın uygulama App Store ve PlayStore’dan indirilirken, çok sayıda “izin talebi” bulunuyor. Bu izinlerden bazıları kullanıcıları rahatsız ediyor. Söz konusu izinler arasında “sinir ağı algoritmasını geliştirme” ve “Lensa için geliştirme, test ve izleme” maddeleri bulunuyor.

  Tüm bunların dışında kullanım koşulları arasındaki bazı maddelerde yine bazı kullanıcılardan eleştiri almasına neden oluyor. Uygulama, kullanıcı içeriğini “çoğaltma”, “kopyalama”, “değiştirme”, “dağıtma” gibi hususlarda izin verilmesini zorunlu tutuyor.

  Son dönemde hayli popüler hale gelen yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme uygulaması Lensa AI hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten başarılı ve güvenilir mi? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MSI Claw 8 AI Plus Tanıtıldı: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  MSI Claw 8 AI Plus, COMPUTEX 2024'te tanıtıldı. Intel Lunar Lake işlemci, 8 inç FHD ekran ve Fallout özel sürümü ile Eylül'de geliyor.

  Apple ve OpenAI, Gelişmiş Siri İçin Anlaşmaya Yakın: İşte Detaylar!

  Apple'ın, iOS 18 için OpenAI ile anlaşarak Siri'yi geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Bu iş birliği, Siri'nin karmaşık soruları yanıtlamasını sağlayacak.

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  Lensa AI Nedir? Lensa AI Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et