R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin

  Android 13'ün ilk beta sürümü çıktı. Peki yeni Android sürümü neler sunuyor? İşte detaylar!

  Omer Dursun Omer Dursun 27.04.2022 23:45 362 2 dk okuma süresi
  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Google, Android 13'ün ilk herkese açık beta sürümünü erişime açtı. İlk olarak Google'ın kendi Pixel cihazlarına sunulacak olan Android 13 beta 1,  herkesin indirip denemesi için çok yakında hazır olacak.

  Android 13'ün ilk resmi sürümü, Google'ın yıllık geliştirici konferansıyla duyurulacak ve global erişime bu yılın ilerleyen aylarında sunulmuş olacak. Peki Android 13 özellikleri neler?

  Android 13'ün ilk beta sürümü özellikleri

  Android 13 ile gelen özellikler arasında, ilk iki geliştirici önizlemesinde zaten görünen değişiklikler yer alıyor. 

  Ayrıca bir uygulamanın hangi fotoğraflarınıza erişebileceğini kısıtlamanıza izin veren yeni bir fotoğraf seçici, Bluetooth Low Energy (LE) Audio desteği, yeni uygulama simgesi tema seçenekleri ve bildirim spam'ini azaltabilecek yeni izinler ön plana çıkıyor.

  Buna karşılık genel beta sürümünün yeni özellikleri, yerel depolamadaki paylaşılan medya dosyalarına erişim için uygulama izninde yapılan değişiklikler gibi çok daha geliştirici odaklı gibi görünüyor. 

  Blog yazısında Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke, iznin artık yalnızca tüm dosyalara erişmek yerine, bir uygulamanın erişmesi gereken medya türüne (resimler, video veya ses) özel olacağını söylüyor.

  Android'in kriptografik anahtarları işleyebilen bölümleri olan Keystore ve KeyMint, daha bilgilendirici hata kodları sağlamak için güncellendi. Ses çalma için yeni API'ler de beta ile birlikte sunuldu.

  Android 13'ün ilk beta sürümü nasıl indirilir?

  Betaya nasıl kaydolacağınız ve indireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için Google'ın Android 13 geliştirici sitesine göz atabilirsiniz. Ancak Android 13 beta 1'in sadece belirli Google Pixel telefonlara sunulduğunu göz ardı etmeyin.

  Peki siz yeni Android 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  Oppo A1 Pro Fiyatıyla Birlikte Tanıtıldı! Özellikleri Neler?

  OPPO A1 Pro, vitrindeki yerini almaya başladı. Özellikle kamerasıyla ön plana çıkan cihazın fiyatı ise özelliklerine göre 254 ile 325 dolar aralığında olacak!

  Sosyal Medya Devi Türkiye’den Erişime Kapatıldı!

  Sosyal medya platformu Tumblr, Türkiye üzerinden erişime kapatıldı. Tumblr platformunun kapanmasının nedeni ise çıplak içerikler barındırması.

  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et