R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin

  Android 13'ün ilk beta sürümü çıktı. Peki yeni Android sürümü neler sunuyor? İşte detaylar!

  Omer Dursun Omer Dursun 27.04.2022 23:45 210 2 dk okuma süresi
  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Google, Android 13'ün ilk herkese açık beta sürümünü erişime açtı. İlk olarak Google'ın kendi Pixel cihazlarına sunulacak olan Android 13 beta 1,  herkesin indirip denemesi için çok yakında hazır olacak.

  Android 13'ün ilk resmi sürümü, Google'ın yıllık geliştirici konferansıyla duyurulacak ve global erişime bu yılın ilerleyen aylarında sunulmuş olacak. Peki Android 13 özellikleri neler?

  Android 13'ün ilk beta sürümü özellikleri

  Android 13 ile gelen özellikler arasında, ilk iki geliştirici önizlemesinde zaten görünen değişiklikler yer alıyor. 

  Ayrıca bir uygulamanın hangi fotoğraflarınıza erişebileceğini kısıtlamanıza izin veren yeni bir fotoğraf seçici, Bluetooth Low Energy (LE) Audio desteği, yeni uygulama simgesi tema seçenekleri ve bildirim spam'ini azaltabilecek yeni izinler ön plana çıkıyor.

  Buna karşılık genel beta sürümünün yeni özellikleri, yerel depolamadaki paylaşılan medya dosyalarına erişim için uygulama izninde yapılan değişiklikler gibi çok daha geliştirici odaklı gibi görünüyor. 

  Blog yazısında Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke, iznin artık yalnızca tüm dosyalara erişmek yerine, bir uygulamanın erişmesi gereken medya türüne (resimler, video veya ses) özel olacağını söylüyor.

  Android'in kriptografik anahtarları işleyebilen bölümleri olan Keystore ve KeyMint, daha bilgilendirici hata kodları sağlamak için güncellendi. Ses çalma için yeni API'ler de beta ile birlikte sunuldu.

  Android 13'ün ilk beta sürümü nasıl indirilir?

  Betaya nasıl kaydolacağınız ve indireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için Google'ın Android 13 geliştirici sitesine göz atabilirsiniz. Ancak Android 13 beta 1'in sadece belirli Google Pixel telefonlara sunulduğunu göz ardı etmeyin.

  Peki siz yeni Android 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Android Kullananları Sevindiren Haber: Whatsapp iPhone'a Geçişi Kolaylaştıracak!

  Android'de WhatsApp kullananlar, artık iPhone kullanmak istediğinde geçiş için sorun yaşamayacak. WhatsApp mesajları doğrudan Android'den WhatsApp'a taşınabilecek. Peki bu işlem nasıl yapılacak?

  Elif 1083
  Android 13 Erişime Açıldı: Yenilikleri Neler? Hemen İndirin

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et