R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!

  Google, Youtube’ye 2020 yılında getirdiği Shorts özelliğinin çok sevilmesi üzerine bol bol reklama yer vermeyi düşünüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.04.2022 19:54 1303 2 dk okuma süresi
  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!
  Son Düzenleme:

  Kısa videoların dünyada ne kadar sevildiği herkesin malumu. Özellikle TikTok ile birlikte hayatımıza giren “editlenmiş” kısa videolar, çok kısa sürece çok fazla sevildi. Hatta Instagram ve Facebook, bu fikri değerlendirmiştir. Öyle ki Instagram’ın en fazla etkileşim alan paylaşımlarında Reels videoları öne çıkıyor. Kısa videolardaki bu etkileşim potansiyeli Youtube’yi de geride bırakmamıştı ve platform 2020 yılının Eylül ayında Youtube Shorts adıyla yeni kısa video akış özelliğini duyurmuştu. 

  Google Youtube Shorts’ta bol bol reklam yayınlayacak!

  Youtube Shorts, kullanıcılarca çok sevildi ve her geçen gün büyümeye devam eden bir özellik haline geldi. Google, her başarılı olan hizmetin, uygulamanın ardından yaptığı gibi Youtube Shorts başarısıyla birlikte reklamların kapağını açıyor.

  Youtube Shorts, 2021’in Nisan ayı istatistiklerini, bu yıl aynı anda tam 4 kat arttırmayı başardı. Youtube gibi bir platform mevzu bahis olunca artan kullanım sayıları gerçekten devasa boyutlarda. Bu istatistikler bizim ilgimizi çektiği gibi Google’nin de gözünü parlatıyor. Sadece 1 günde 30 Milyarı aşkın görüntülenmenin alındığı Youtube Shorts’a bol bol reklam geliyor.

  Youtube Shorts

  Uzun süredir Youtube Shorts reklamları üzerinde çalışılıyor!

  Google’nin, uzun süredir Youtube Shorts videolarına reklam eklenmesi konusunda “beta” aşamasında çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyordu. Google CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklama reklam haberlerinin gerçekliğini kanıtladı.

  Google CEO’su Sundar Pichai yaptığı açıklamasında her zaman ürünlerde önce yüksek potansiyelli bir kullanıcı deneyimi yarattıklarını ve daha sonrasında bundan para kazanmanın yolları üzerinde uğraştıklarını belirtti.

  Youtube TV’de işler yolunda

  Google için Youtube TV abonelik hizmetlerinde de işler oldukça yolunda gidiyor. Başlarda çok fazla tartışmalara neden olmuş olsa da dünya genelinde Youtube kitlesi, Youtube TV kullanımı konusunda oldukça ılımlı bir yaklaşım sergilemeye başladı. Nitekim Sundar Pichai’nin de açıklamasında dikkat çektiği üzere Youtube TV’de günde ortalama 700 milyon saatlik bir içerik tüketimi gerçekleştirilir duruma gelindi. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Yeni Görüntü Oluşturucu Yapay Zekasını Tanıttı: Karşınızda Imagen 3!

  Google, I/O 2024'te gelişmiş doğal dil anlama yeteneklerine sahip yeni yapay zeka modeli Imagen 3'ü tanıttı. Bu model, yüksek kaliteli görüntüler oluşturabiliyor.

  Google, Bombayı Patlattı: Artık Telefon Kapalı Bile Olsa Konumu Bulunabilecek!

  Google'ın yeni özelliği ile artık kapalı ya da pil bitmiş telefonlar bile bulunabiliyor; güvenlik ve erişim kolaylığı sağlanıyor.

  Apple Hesapları Kilitlendi: Birçok Kullanıcı, Şifre Sıfırlama Yapmadan Giriş Yapamıyor!

  Apple kullanıcıları, hesaplarının aniden kilitlenmesi sorunuyla karşı karşıya kaldı. Şifre sıfırlama zorunluluğu yaşayanlar, Apple'dan açıklama bekliyor.

  Google, Chrome’un ARM Tabanlı Windows Sürümünü Kullanıma Açtı: İşte Detaylar!

  Google ve Qualcomm, ARM tabanlı Windows için Chrome'u geliştirdi, artan performans ve enerji verimliliği sunuyor.

  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et