R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!

  Google, Youtube’ye 2020 yılında getirdiği Shorts özelliğinin çok sevilmesi üzerine bol bol reklama yer vermeyi düşünüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.04.2022 19:54 1257 2 dk okuma süresi
  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!
  Son Düzenleme:

  Kısa videoların dünyada ne kadar sevildiği herkesin malumu. Özellikle TikTok ile birlikte hayatımıza giren “editlenmiş” kısa videolar, çok kısa sürece çok fazla sevildi. Hatta Instagram ve Facebook, bu fikri değerlendirmiştir. Öyle ki Instagram’ın en fazla etkileşim alan paylaşımlarında Reels videoları öne çıkıyor. Kısa videolardaki bu etkileşim potansiyeli Youtube’yi de geride bırakmamıştı ve platform 2020 yılının Eylül ayında Youtube Shorts adıyla yeni kısa video akış özelliğini duyurmuştu. 

  Google Youtube Shorts’ta bol bol reklam yayınlayacak!

  Youtube Shorts, kullanıcılarca çok sevildi ve her geçen gün büyümeye devam eden bir özellik haline geldi. Google, her başarılı olan hizmetin, uygulamanın ardından yaptığı gibi Youtube Shorts başarısıyla birlikte reklamların kapağını açıyor.

  Youtube Shorts, 2021’in Nisan ayı istatistiklerini, bu yıl aynı anda tam 4 kat arttırmayı başardı. Youtube gibi bir platform mevzu bahis olunca artan kullanım sayıları gerçekten devasa boyutlarda. Bu istatistikler bizim ilgimizi çektiği gibi Google’nin de gözünü parlatıyor. Sadece 1 günde 30 Milyarı aşkın görüntülenmenin alındığı Youtube Shorts’a bol bol reklam geliyor.

  Youtube Shorts

  Uzun süredir Youtube Shorts reklamları üzerinde çalışılıyor!

  Google’nin, uzun süredir Youtube Shorts videolarına reklam eklenmesi konusunda “beta” aşamasında çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyordu. Google CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklama reklam haberlerinin gerçekliğini kanıtladı.

  Google CEO’su Sundar Pichai yaptığı açıklamasında her zaman ürünlerde önce yüksek potansiyelli bir kullanıcı deneyimi yarattıklarını ve daha sonrasında bundan para kazanmanın yolları üzerinde uğraştıklarını belirtti.

  Youtube TV’de işler yolunda

  Google için Youtube TV abonelik hizmetlerinde de işler oldukça yolunda gidiyor. Başlarda çok fazla tartışmalara neden olmuş olsa da dünya genelinde Youtube kitlesi, Youtube TV kullanımı konusunda oldukça ılımlı bir yaklaşım sergilemeye başladı. Nitekim Sundar Pichai’nin de açıklamasında dikkat çektiği üzere Youtube TV’de günde ortalama 700 milyon saatlik bir içerik tüketimi gerçekleştirilir duruma gelindi. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Tarihi Resmen Duyurdu: Podcasts Servisi Kapanıyor!

  Google, Podcasts'in kapanış tarihini resmi olarak belirledi ve kullanıcıların geçişini kolaylaştıracak bir taşıma aracı da piyasaya sürüldü.

  Google, Drive'da Dosya Kaybolma Sorunu İçin Düzeltme Yayınladı!

  Google Drive'da bir süre önce meydana gelen ve kullanıcıların veri kaybı yaşamalarına sebep olan sorun için Google tarafından bir düzeltme yayınlandı!

  Tarih Verildi: Google, Etkin Olmayan Gmail Hesaplarını Silmeye Başlıyor!

  Google, etkin olmayan Gmail hesaplarını silmeye başlıyor. Kullanıcıların, hesaplarını aktif tutmak için düzenli olarak giriş yapmaları gerekiyor.

  Instagram'a Yepyeni Filtreler Geldi: Ancak Meta; Bu Bir Başlangıç Dedi!

  Instagram'daki güncelleme ile artık fotoğraflarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Meta, Instagram için yenilikçi filtreler getirdi!

  BHA 1354
  Google, Youtube’nin çok sevilen yeni özelliğinde reklam yayınlamaya başlayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et