R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NBA’nin NBAxNFT Projesi, Basketbol ile NFT ve Metaverse’yi Birleştiriyor

  Dünyada en fazla seyirciye sahip spor organizasyonlarından NBA, basketbolun dünyada popüler olmasını sağlıyor. NBA sıra dışı ve yenilikçi projeleriyle de gündemden düşmüyor. Organizasyon şimdi de NBAxNFT projesiyle basketbolu yeni dünyaya da taşıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 17.04.2022 18:44 417 3 dk okuma süresi
  NBA’nin NBAxNFT Projesi, Basketbol ile NFT ve Metaverse’yi Birleştiriyor
  Son Düzenleme:

  NBA, Metaverse ve NFT'leri Basketbol ile Birleştirecek Yeni Projesini Duyurdu

  NFT trendi tüm dünyada süratle yükselmeye devam ediyor. Özellikle Metaverse gelişmeleri NFT’de çok farklı alanlardan yatırımların görülmesine neden oluyor. Dijital dünyaya entegrasyon ve avantajlarını dinamik şekilde kullanmada spor dünyası oldukça aktif olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dünyaca ünlü spor kulüpleri Barcelona, Liverpool ve AC Milan gibi futbol kulüpleri NFT projelerine imza atmıştı. 

  Şimdiyse bu tip dijital projelerin öncüsü olan NBA’dan çokta geç sayılmayacak bir sürede NFT projesi haberi geldi.

  NBA Web 3 projelerine bir yenisini daha ekledi

  Basketbol denilince ilk akla gelen şey, dünyanın neresinde olursa olsun fark etmeksizin kesinlikle NBA olacaktır. Global pazarda bu denli etki alanına sahip NBA’den son olarak “NBAxNFT” adıyla bir NFT projesi açıklandı.

  Heyecanın en yüksek seviyede devam ettiği NBA, müsabakalarının yanı sıra dijital tabanlı yatırımları da dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle basketbolu, geleceğin dünyasına güçlü bir şekilde taşınması için Web 3 ile birleştirilmesi gerektiğini savunan NBA, projelerini de ona göre yönlendiriyor.

  NBA’nin NFT Pazar yeri var

  NBA, bu tip projeleri kısa zamandır yapmıyor. Uzun süredir bu alanda çalışma gerçekleştiren NBA’nin birkaç yıl kadar önce blokchain üzerine kurulu “Top Shot” isimli bir NFT Pazar yeri projesi bulunuyor. Bu proje NBA tarihinin en ikonik anlarının NFT’lere dönüştürülmesi ve satılması amacıyla hayata geçirilmişti.

  NBA Top Shot

  NBA, yeni internet ve yeni dünya sisteminin önemli bir parçası olma konusunda oldukça kararlı görünüyor. Bu son projesiyle basketbol tutkunlarının daha fazla bu teknolojilerle ilgilenmesini sağlamayı hedeflediğini gösteriyor. NBA, yeni projesiyle Top Shot’u geride bırakmıyor. Aksine her ikisi de güçlü bir şekilde devam ediyor ve hatta NBAxNFT ile Top Shot’un bir arada olduğu bazı çalışmaların gerçekleştirileceği de belirtiliyor.

  NBAxNFT Twitter ve Discord Açıldı

  NBA yönetimi, NBAxNFT projesi için resmi bir Twitter hesabı ve Discord kanalı açtı. Organizasyon proje kapsamında açılan Twitter hesabının “NBA”in Web 3’teki yuvarı” olarak tanımlıyor. Discord kanalı için ise “Web 3’e dair her şeyi tartışma yeri” olarak tanımlıyor. 

  Yeni proje için bir Twitter hesabı ve bir Discord kanalı açılmış durumda. Twitter hesabının ‘NBA’in Web 3 yuvası’ olarak nitelendirildiğini, Discord hesabının ise ‘Web 3’teki her şeyi tartışmak için’ kurulduğunun vurgulandığını da aktaralım. Twitter hesabının şu an için 12.5 bin takipçisi bulunurken, Discord’da da 40 binden fazla basketbol meraklısı yer alıyor.

  NBAxNFT resmi Twitter hesabı 12.04.2022 tarihinde attığı tweet ile açıldı;

  Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu NBA, geçtiğimiz günlerde ‘NBAxNFT’ ismi verilen NFT girişimini duyurdu. Dün gece playoff maçları başlayan ve büyük bir heyecanla devam eden lig, bu projenin amacının basketbol ve Web 3’ü birleştirmek olduğunu; buna oyunların, NFT’lerin ve metaverse’ün de dahil olacağını ifade etti. Yani kısacası bu girişim, Web 3’ü basketbolu hayranların bu konu hakkında etkileşim kurmasını sağlayarak bir araya getirmeyi amaçlıyor.

  NBAxNFT Twitter hesabından resmi Discord kanalının duyurusunu bu tweet ile yaptı;

  Başta NBA olmak üzere tüm spor dünyasının NFT'deki ilgileri son dönemdeki projeleriyle dikkat çekiyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  R10.Net davetiyesiz üyelik kısa süreliğine tekrar aktif!

  R10.Net Webmaster forumu davetiye kodu olmayan kişilere manuel onay ile üyelik dağıtıyor. R10.net webmaster forumuna kayıt olmak için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1020

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  NBA’nin NBAxNFT Projesi, Basketbol ile NFT ve Metaverse’yi Birleştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et