R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!

  Webrazzi’nin elde etmiş olduğu bilgilere doğrultusunda Coinbase, BtcTurk’u satın almak için işlemlere başladı. Satın alımın ortalama değeri ise 3,2 milyar dolar civarında olduğu yönünde aktarılırken, satın alım gerçekleşirse Coinbase için yeni bir rekor gerçekleşebilir.

  Tubaunl Tubaunl 21.04.2022 15:50 225 2 dk okuma süresi
  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!
  Son Düzenleme:

  Ülkemizde en büyük kripto para borsalarının başında yer alan BtcTurk platformu sabah erken saatlerde çok şiddetli bir iddia ile gündeme oturdu. Webrazzi tarafınca bazı söylentilere dayandırılmış olan haberde BtcTurk, dünya genelinde kullanılan büyük borsa Coinbase’in ilgisini çekmeyi başardı. Coinbase’in BtcTurk’ü satın alabileceğini söylenildi.

  Coinbase veya BtcTurk tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi. Coinbase’in kısa sürede Türkiye için ülke müdürü iş ilanı yayınlaması ise gelen bu haberlerin doğruluğunu kanıtlayacak bir kanıt olarak gösterildi. Söz konusu bu alımın Coinbase için ortalama bedeli ise 3,2 milyar dolar olarak açıklandı. Şirketlere çok yakın kaynakların elde ettiği bilgilere bakıldığında bu değerin bir kısmının hisse ve kalan kısmının nakit ödenebileceği ifade ediliyor.

  BtcTurk’ün aslında 5 milyar değeri bulunuyor

  Bu görülmelerde Coinbase’in BtcTurk’ü satın alma bedelinin aslında daha önceden 5 milyar dolara kadar çıktığı ifade edilmişti. Ancak TL’nin değer kaybı ile Bitcoin’de kaydedilmiş olan bu düşüşten sonra fiyatın 3,2 milyar dolara kadar aşağı çekildiği belirtildi. Söz konusu satın alımın gerçekleşmesi halinde Coinbase için tarihte en büyük alım satım gerçekleşmiş olacak.

  Coinbase 2012 yılında kurulmuş ve bugüne kadar 33 milyar dolarlık piyasa değerine sahip durumda. Kripto para yatırımcılarının güvenerek takip ettiği platform kısa süre önce kendi NFT pazarını yayınlamıştı. Özellikle şirketin Türkiye’de kredi kartı ve banka kartı ile kripto para almayı desteklemesi birçok yatırımcıyı platforma çeken özellik olmuştu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Amazon Otonom Süpürge Üreticisi iRobot Şirketini Satın Alıyor!

  Amazon, şaşırtan bir kararla otonom temizlik şirketi iRobot'u tam 1.7 Milyar Dolar'a satın alacak. Satın alıma dair detaylar ve ilk tepkilerde ortaya çıktı. İşte o detaylar ve tepkilerin nedenleri!

  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!

  2022 yılının 2. çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıklayan Apple'de CEO Tim Cook, şirket yatırımcılarıyla bir araya geldi. Mali döneme ve gelecek döneme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıdan Netflix'in satın alınması ihtimali çıktı.

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Sony tarafından yapılan açıklamaya göre şirket dünyanın en önemli espor platformu Repeat.gg'yi satın alacak. İşte Sony'i espor alanında da güçlü bir pozisyona taşıyacak yeni satın alıma ilişkin tüm detaylar!

  PlayStation O Şirketi 3.6 Milyar Dolar’a Satın Aldı!

  Sony, Microsoft'un son dönemde oyun geliştirici şirketlerini satın almaya yönelik hamlelerine yanıt vermeye devam ediyor. Şirket son olarak dünyaca ünlü Halo ve Destiny gibi oyunları geliştiren Bungie şirketini satın aldı. İşte satın alımın detayları!

  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et