R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!

  Webrazzi’nin elde etmiş olduğu bilgilere doğrultusunda Coinbase, BtcTurk’u satın almak için işlemlere başladı. Satın alımın ortalama değeri ise 3,2 milyar dolar civarında olduğu yönünde aktarılırken, satın alım gerçekleşirse Coinbase için yeni bir rekor gerçekleşebilir.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  21.04.2022 15:50 1868 2 dk okuma süresi
  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!
  Son Düzenleme:

  Ülkemizde en büyük kripto para borsalarının başında yer alan BtcTurk platformu sabah erken saatlerde çok şiddetli bir iddia ile gündeme oturdu. Webrazzi tarafınca bazı söylentilere dayandırılmış olan haberde BtcTurk, dünya genelinde kullanılan büyük borsa Coinbase’in ilgisini çekmeyi başardı. Coinbase’in BtcTurk’ü satın alabileceğini söylenildi.

  Coinbase veya BtcTurk tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi. Coinbase’in kısa sürede Türkiye için ülke müdürü iş ilanı yayınlaması ise gelen bu haberlerin doğruluğunu kanıtlayacak bir kanıt olarak gösterildi. Söz konusu bu alımın Coinbase için ortalama bedeli ise 3,2 milyar dolar olarak açıklandı. Şirketlere çok yakın kaynakların elde ettiği bilgilere bakıldığında bu değerin bir kısmının hisse ve kalan kısmının nakit ödenebileceği ifade ediliyor.

  BtcTurk’ün aslında 5 milyar değeri bulunuyor

  Bu görülmelerde Coinbase’in BtcTurk’ü satın alma bedelinin aslında daha önceden 5 milyar dolara kadar çıktığı ifade edilmişti. Ancak TL’nin değer kaybı ile Bitcoin’de kaydedilmiş olan bu düşüşten sonra fiyatın 3,2 milyar dolara kadar aşağı çekildiği belirtildi. Söz konusu satın alımın gerçekleşmesi halinde Coinbase için tarihte en büyük alım satım gerçekleşmiş olacak.

  Coinbase 2012 yılında kurulmuş ve bugüne kadar 33 milyar dolarlık piyasa değerine sahip durumda. Kripto para yatırımcılarının güvenerek takip ettiği platform kısa süre önce kendi NFT pazarını yayınlamıştı. Özellikle şirketin Türkiye’de kredi kartı ve banka kartı ile kripto para almayı desteklemesi birçok yatırımcıyı platforma çeken özellik olmuştu.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Volkswagen Daralma Kararı Aldı: İşte Dev Firmanın Yeni Planı!

  Volkswagen, 2026'ya kadar 10 milyar euro tasarruf hedefliyor. Bu süreçte firma, idari personel istihdamında kesintiye gideceğini duyurdu.

  Microsoft, Activision’ı Satın Alıyor: Satın Alma Haftaya Tamamlanacak!

  Microsoft, Activision Blizzard satın alımını önümüzdeki hafta sonlandırmayı hedefliyor. İşlemin gerçekleşebilmesi için İngiltere'nin vereceği karar bekleniyor!

  ChatGPT Üreticisi OpenAI’den Stratejik Adım: İlk Defa Bir Şirket Satın Aldı!

  OpenAI, yapay zeka alanında öne çıkan Global Illumination tasarım stüdyosunu satın aldı. Bunun sonucunda ekibin tamamı, ChatGPT projelerinde yer alacak!

  Apple Vision Pro Hayranlarına Beklenmedik Haber: Cihaz, Sadece Rezervasyonla Satın Alınabilecek!

  Apple'ın WWDC 2023'te tanıttığı Vision Pro, özel rezervasyonla satılacak ve Apple mağazalarında özel bölümleri olacak.

  Coinbase, BtcTurk'ü satın alma iddiaları doğrulandı! Satın alma bedeli dudak uçuklattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et