R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir? Windows 10 Aktivasyon Kodu Alma

  Windows 10 etkinleştirme nasıl yapılır? Birkaç adımda Windows 10 Pro ve Windows 10 Home işletim sistemini aktive edebilirsiniz.

  Omer Dursun Omer Dursun 30.04.2022 23:32 314 3 dk okuma süresi
  Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir? Windows 10 Aktivasyon Kodu Alma
  Son Düzenleme:

  Günümüzde dizüstü bilgisayarların çoğu, önceden yüklenmiş Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelir. Ancak ekran kartı, anakart ve işlemci gibi donanım parçalarını alıp kendi bilgisayarınızı oluşturduysanız veya bilgisayarınızı güncellediyseniz, Windows 10'u sıfırdan yükleyip etkinleştirmek isteyebilirsiniz. 

  Windows 10 işletim sisteminin etkinleştirilmesi, daha önce yapılmış olsa dahi ürün anahtarı yardımıyla yeniden yapılabilir. Windows 10 lisansını Microsoft hesabınıza bağlayarak etkinleştirdiyseniz, dijital lisans ile aynı cihaz üzerinde aktivasyon kolayca yapılabilir.

  Windows 10'u ürün anahtarıyla veya dijital lisansı girerek etkinleştirmek için aşağıdaki basit adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  Ürün anahtarı veya dijital lisans ile Windows aktifleştirmek, aşağıdakiler dahil herhangi bir Windows 10 sürümü için çalışacaktır:

  • Windows 10 Home
  • Windows 10 Home N
  • Windows 10 Home Singe Language
  • Windows 10 Professional
  • Windows 10 Professional N
  • Windows 10 Education N
  • Windows 10 Enterprise
  • Windows 10 Enterprise N

  Windows 10 Home, Windows 8.1'e kıyasla, dijital sesli asistan Cortana ve sanal masaüstü de dahil olmak üzere bir dizi ekstra özellikle birlikte gelirken, Windows 10 Pro daha fazla bağlantı ve gizlilik araçları sunar.

  Windows 10 etkinleştirme

  Ürün anahtarıyla Windows 10 etkinleştirme

  • Adım 1: Windows 10 kurulumu için ürün lisans anahtarınızı girin.
  • Adım 2: Windows tuşuna basın, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Etkinleştirme'ye gidin.
  • Adım 3: Ürünü Değiştir tuşuna basın.
  • Adım 4: Açılan kutuya ürün anahtarınızı girin ve İleri'ye basın.
  • Adım 5: Etkinleştir'e basın.

  Dijital lisansla Windows 10'u etkinleştirme 

  • Adım 1: Aktivasyona başlarken 'Ürün anahtarım yok' seçeneğini seçin.
  • Adım 2: Microsoft hesabınızla Windows 10'u kurun ve oturum açın. Windows 10 bu noktada otomatik olarak etkinleştirilecektir. Ancak donanım değişiklikleri yaptıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:
  • Adım 3: Windows tuşuna basın, ardından Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Etkinleştirme'ye gidin.
  • Adım 4: Windows etkinleştirilmemişse 'Sorun Gider'e basın.
  • Adım 5: Etkinleştir'e basın
  • Adım 6: Yeni pencerede 'Windows'u Etkinleştir'i ve ardından Etkinleştir'i seçin veya varsa, "Bu cihazdaki donanımı yakın zamanda değiştirdim"i seçin.
  • Adım 7: Oturum açma istemleri alırsanız, dijital lisansınıza bağlı Microsoft hesabını kullanarak bunları izleyin.
  • Adım 8: Kullanmakta olduğunuz cihazı seçin ve yanındaki 'Şu anda kullandığım cihaz bu' seçeneğini işaretleyin.
  • Adım 9: Etkinleştir'e basın.
  Windows 10 etkinleştirme

  Windows 10 etkinleştirme anahtarı fiyatı

  Microsoft, Windows 10 ürün seçimini daha gelişmiş Pro for Workstations ile birlikte Home ve Pro olmak üzere yalnızca iki ana sürüme indirdi. Ürün teklifini basitleştirmek, tüketiciler için daha kolay seçim anlamına gelebilir. 

  Windows 10 Home ve Windows 10 Pro için bazı farklılıklar bulunsa da, temel görevleri yerine getirmede ortaktır. Home sürümü daha çok öğrenci ve temel kullanıcılara hitap ederken, Pro ise kurumsal çözümlere sunulur.

  Microsoft sitesindeki fiyatlara göre Windows 10 Home 2,699 TL'den; Windows 10 Pro ise 3,899 TL'den satışa sunuluyor. Ancak bunların haricinde daha uygun fiyatlara dijital anahtarlar almayı da tercih edebilirsiniz.

  Hangi Windows 10 sürümünü kullanmalıyım?

  Windows 10 Home ve Windows 10 Pro birçok özelliği paylaşmaktadır. Ancak Windows 10 Pro, Home sürümünün desteklemediği birkaç ekstra özelliğe sahiptir. Karşılaştırmayı basitleştirmek için yalnızca Windows 10 Home ve Windows 10 Pro'nun farklarını listeledik.

  Windows 10 Home, oyun oynamak için sağlam bir seçenek olmasının yanı sıra, gerçekleştirmek için bir ev bilgisayarına ihtiyaç duyabileceğiniz günlük görevler için çok uygundur. Posta, Takvim, Fotoğraflar ve Videolar gibi standart iletişim uygulamaları dahildir.

  Güvenlik söz konusu olduğunda, Windows 10 Pro, Windows 10 Home'da eksik olan Bitlocker cihaz şifrelemesine ve Windows bilgi korumasına (WIP) sahiptir.

  Ayrıca Windows 10 Home, sanal masaüstü için üçüncü taraf uygulama gerektirir. Uzak masaüstü desteği de üçüncü taraf uygulama ile yapılmaktadır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  iPhone'ndaki DNS ayarları değiştirilebilmektedir. Bu şekilde, Safari'yi ve internet kullanan diğer iPhone uygulamaları önemli ölçüde hızlanmaktadır.

  Meta 10 Yıl Sonra İlk Defa Düşüş Yaşadı!

  Meta, 2022 ikinci çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Açıklanan mali raporlara göre çatı şirket Meta, gelir ve net kar değerlerinde düşüş yaşadı. Kullanıcı sayısı artmaya devam ederken 10 yıl sonra ilk defa yaşanan bu düşüş şaşırttı.

  KOSGEB Teşvikleri Nasıl Kullanılır?

  Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki yerini ve işlevini artırmak, onlara rekabet şansı sağlamak ve sanayide bütünleşmeyi ekonomik gelişmelere uygun olarak gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur.

  Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir? Windows 10 Aktivasyon Kodu Alma

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et