R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Yöneticisi Sitem Etti: Elon Musk, Çalışanları Tehdit Ediyor

  Elon Musk, Twitter'ı sık sık yönetim kararlarını eleştirmek için kullanıyor. Son eleştirilere dayanamayan bir yöneticisi ise sitem etmeye başladı. İşte detaylar.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  01.05.2022 13:24 1487 2 dk okuma süresi
  Twitter Yöneticisi Sitem Etti: Elon Musk, Çalışanları Tehdit Ediyor
  Son Düzenleme:

  Twitter'ın, Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul etmesinden sonra, Musk'ın şirket yöneticilerinin maaşlarını azaltabileceğini öne süren raporlar ortaya çıktı. 

  Twitter'ın politika, güvenlik baş yöneticisi ve baş hukuk görevlisi Vijaya Gadde, yılda 17 milyon dolar kazandığı işini kaybetmenin eşiğinde.

  Raporlara göre Musk, şirketin mevcut yönetimine güvenmediğini ve sosyal ağ için farklı planları olduğunu belirtti. Ancak Gadde'nin kovulması durumunda, 12,5 milyon dolarlık kıdem tazminat paketi almak zorunda.

  Elon Musk kadın düşmanı iddiası

  Twitter'da 86,4 milyon takipçisi olan ve şirketi 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşma imzalayan Musk, genellikle Twitter'ın kararlarını eleştiren paylaşımlar yapıyor. 

  Twitter'ın yeni sahibi ile şirket yöneticisi arasındaki tartışma, Musk ve diğer birçok Twitter eleştirmeninin kadın düşmanı olduğunu iddia etmesine yol açtı. Twitter'ın küresel ortaklar başkanı Lara Cohen, Vijaya Gadde'yi hedef almasının ardından bu düşmanlık iddiasında bulunmuştu.

  Çalışma arkadaşlarına Twitter'ın geleceği hakkında konuşurken ağladığı bildirilen 48 yaşındaki Vijaya Gadde, Elon Musk'a karşı önyargı gösterdiği için eleştirildi. 

  Vijaya Gadde, 2011'den beri Twitter ile bağlantılı. Şirkette güven ve emniyet ile yasal ve kamu politikası işlevlerini denetleyen Gadde, genellikle tehlikeli konuşma ve taciz gibi hassas konuları ele almakla yetkili. 

  Platformdaki içeriğin nasıl yönetileceğine karar vermek Vijaya Gadde ve ekibinin işi. Bu yüzden son raporlar, Twitter ve Musk arasındaki anlaşmanın sonuçlandırılmasında da Gadde'nin rol oynadığını gösteriyor. 

  Peki siz Elon Musk ve Twitter yöneticileri arasındaki bu sürtüşme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.5 Sorunları Bitmiyor: Silinen Fotoğraflar Geri Dönmeye Devam Ediyor

  Apple'ın iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı, cihazlarından sildikleri fotoğrafların tekrar görünmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Daha da endişe verici olan, bu sorunun ikinci el iPhone ve iPad kullanıcılarını da etkiliyor olması.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  WhatsApp Yeniliklerine Devam Ediyor: Çevrimdışı Dosya Paylaşım Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, yakın çevredeki kişilerle çevrimdışı dosya paylaşımı yapmayı sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Yenilik, gizlilik ve kolay erişim sunuyor

  Türkiye'den X'e (Twitter) Yeni Yaptırımlar Geliyor: Temsilci Atamama Sorunu Büyüyor

  Türkiye'de, günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal medya platformların temsilci ataması zorunlu. X, yükümlülüğü yerine getirmediği için cezalara maruz kalabilir.

  Twitter Yöneticisi Sitem Etti: Elon Musk, Çalışanları Tehdit Ediyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et