R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rust Sistem Gereksinimleri

  Rust birçok farklı oyundan esinlenilerek geliştirilmiş bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, Unity oyun motoru kullanılarak geliştirilmiştir. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Rust sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Timur Demir Timur Demir 01.08.2022 11:33 1765 3 dk okuma süresi
  Rust Sistem Gereksinimleri
  Son Düzenleme:

  Rust birinci şahıs görüş açısıyla oynanabilen ve çok oyunculu desteği bulunan bir hayatta kalma oyunudur. Facepunch Studios tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2013 yılında yayınlanmıştır. Oyun PC (Windows), Linux ve Mac OS X platformlarında oynanabilir durumdadır.

  Oyunun temel amacı hayatta kalmaktır. Bunu başarabilmek için çeşitli kaynakları toplamanız gerekir. Ağaca vurduğunuzda odun ve kakaya vurduğunuzda taş kazanırsınız. Başlangıçta bu şekilde ilerlersiniz ama kendi ekipmanlarınızı geliştirerek süreci hızlandırabilirsiniz. Tüm bunları yaparken düşmanlara dikkat etmelisiniz.

  Rust nasıl bir oyun?

  Rust oynamak istiyorsanız oyunun merkezinde hayatta kalma becerilerinin yer aldığını unutmamanız gerekir. Her ne adım atarsanız atın arkasında bir ihanetle karşılaşabilirsiniz. Aynı tür diğer oyunlarla kıyaslandığında oyunun hikayesinde ilerlemek gerçekten zorlayıcı olsa bile hayatta kalma türüne farklı bir bakış açısı getirdiğini kabul etmek gerekir.

  Diğer oyuncularla dolu olan biraz geniş sayılabilecek toprak parçasının üzerinde hayatta kalmanız gerekir. Ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız kendinizi bir o kadar şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü hayatta kalmayı başarmak diğer oyunlardaki kadar basit olmayabilir. Çok çabalamaktan ziyade oyundaki her türlü detaya dikkat etmeniz gerekir.

  Oyunun atmosferi oldukça iyidir. Karakter modelleri için aynı durumu söylemek kolay değildir. Atmosfere ayak uydurmakta zorlanırlar ve bunu ilk bakışta kolayca fark edebilirsiniz. İlerlemek için ihtiyaç duyacağınız şey ise grafikler değil seslerdir. Seslere bağlı kaldığınız müddetçe hayatta kalma şansınızı yükseltirsiniz.

  Rust oynarken oyuna alışmakta zorlanırsınız çünkü bir şeyler yapmak için çok uğraşmanız gerekir. Ateş yakabilmek için gereken tüm malzemeleri toplamak gerçekçi bir durumdur. Ancak bunu başarmak için oldukça karmaşık menüden doğru seçenekleri seçmeniz gerekir. Oyunu tekrar tekrar oynamayı istemek kolay değildir.

  Rust sistem gereksinimleri

  Bilgisayarınızın Rust çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse Rust sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

  Rust minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i7-3770
  • Ekran kartı: AMD Radeon R9 280
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama alanı: 20 GB
  • İşletim sistemi: Windows 7

  Rust önerilen sistem gereksinimleri

  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Ekran kartı: AMD Radeon R9 Fury
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Depolama alanı: 20 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10

  Rust fiyatı ne kadar?

  Rust oyunu Windows, Linux ve Mac OS X platformlarında yer alan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için onu satın almanız gerekir. Satın alım fiyatı kampanyalara ve platforma göre değişiklik gösterebilir. Oyunu resmi mağazalardan veya çeşitli pazarlardan key olarak satın alabilirsiniz.

  Rust hayatta kalma şansınızı olabildiğince zorlaştıran bir oyundur. Her şeyi tek başınıza yapmak ve adım adım ilerlemek zorundasınız. Karmaşık menüsüne, seslere odaklanma zorunluluğuna ve bazen can sıkıcı olabilecek karakter tasarımlarına alışmalısınız. Rust oyununu oynayabilmek için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Football Manager 2023 Sistem Gereksinimleri

  Football Manager 2023 sistem gereksinimleri, standart sistemlerde dahi rahatlıkla oynanabilecek düzeydedir. FM23, her oyuncu tarafından tercih edilebilir.

  Roblox Sistem Gereksinimleri

  Roblox, oyun geliştirerek veya oyun oynayarak para kazanmayı sağlayan bir platformdur. Roblox, pek çok sistemde akıcı bir şekilde çalışmaktadır.

  Steam Oyuncuların En Fazla Tercih Ettiği İşletim Sistemlerini Açıkladı!

  Steam tarafından 2022 Eylül ayının en çok tercih edilen işletim sistemleri listesi paylaşıldı. Buna göre ilk sırayı Windows 11 aldı.

  Rust Sistem Gereksinimleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et