R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Resident Evil 4 Remake Sunduğu Detaylar ile Heyecanlandırıyor!

  Resident Evil 4 Remake oyunu özellikleri ile birlikte oyuncuları şimdiden heveslendirdi. Çıktığında pek çok kişiyi memnun etmesi beklenen oyunun önemli özelliklerini sizlere açıklamalıyız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 17:03 2535 4 dk okuma süresi
  Resident Evil 4 Remake Sunduğu Detaylar ile Heyecanlandırıyor!
  Son Düzenleme:

  Bu ay çıkması beklenen oyunlardan birisi hiç şüphesiz ki Resident Evil 4. Oyunun remake sürümü yayınlanacak. 24 Mart 2023 tarihinde çıkacak oyun, yenilikleriyle insanları etkiliyor. Hayatta kalma ve aksiyon tarzı oyunun sunduğu çeşitli özellikleri sizler için açıklayacağız. O zaman ne duruyoruz, siz değerli R10 ziyaretçileriyle bu özellikleri incelemeye başlayalım.

  Resident Evil 4 Remake’in önemli özellikleri

  Resident Evil 4’de amaç, Birleşik Devletler Başkanı’nın kızı Ashley’i kurtarmak. Leon, bunun için zorlu bir mücadelenin üstesinden gelecek. Yeni güncelleme ile birlikte yapım, oyunu genel olarak bozmayacak. Yani oyuna yenilikler katmak yerine mevcut sistem geliştirilecek. Oyun yönetmeni Yasuhiro Ampo, yaptığı açıklamada çeşitli iyileştirmelerin olacağını doğruladı. Sonuç olarak oyun, yeniliklerden çok kaliteye odaklanıyor.

  Savuşturma

  Savuşturma veya savunma alanında ciddi geliştirmeler yapılmış durumda. Ampo, yaptığı açıklamada bıçağın artık eskisinden daha önemli hale geldiğini vurguluyor. Bıçak, orijinal oyunda son çare olarak kullanılıyordu. Artık bıçağın daha fazla yeri olacak. Örneğin saldırıları savuştururken bıçak, savunma amaçlı yer alabilecek.

  Sağlığın azalması durumunda da bıçağa yer verilecek. Bunun için gelen saldırıları engelleme yeteneğine sahip olunması gerekiyor. Sonuç olarak artık bıçak, savunmadan önemli bir rol oynuyor.

  Bitirme teknikleri

  Yeni nesil oyunda korku ve aksiyon dengesini sağlamaya çalışılıyor. Bunlardan birisi de bitirme tekniği. Oyunu oynarken karakter, bitirme hareketi ile beraber düşmanın üstesinden gelebilmekte. Örneğin düşman yerdeyken bıçak ile düşmana son darbe uygulanabilir. Bu sahne her ne kadar vahşice olsa da oyunun temelinde yatıyor.

  Yan görevler

  Oyun, yan görevler ile beraber kullanıcılara daha uzun oynama süresi sunacak. Örnek olarak altın yumurtayı bulma görevini gösterebiliriz. Leon, çevrede keşfedeceği mavi parşömenlerle çeşitli yan görevlere atlayacak. Bunlardan birisi olan altın yumurta görevi tamamlanınca ödül alınacak. 3 ayrı spinel taşı, Merchant’a satıldığı takdirde nakit elde edilecek.

  Özelleştirme seçenekleri

  Resident Evil 4 Remake, özelleştirme seçeneklerine de yer verecek. Öne çıkan detaylardan birisi evrak çantası oldu. Evrak çantası, envanter gibi düşünülebilir. Bu çantaya taşınacak eşyalar yerleştiriliyor. Bu eşyalar arasında silah, giysi ve el bombası gibi ürünler yer alıyor. Çanta, renk ve tılsımlar ile beraber özelleştirilebiliyor. Bu da oyuncuların kişiselleştirilebilir evrak çantası kullanmasının önünü açıyor.

  Yenilenmiş Ashley

  Ashley Graham, Birleşik Devletler Başkanı’nın kızı olarak yer alıyor. Leon’un amacı, Ashley Graham’ı kurtarıp onu güvenli bir şekilde geri götürmek. Bu sırada her ikisi de zorlu bir yoldan geçecek. Leon, Ashley’e bazı emirler verebiliyor. Bunlardan birisi beklemesi, diğeri de onu takip etmesi. Bunun dışında Ashley, kilitli olan kapıları açma becerisiyle öne çıkan bir karakter.

  Ashley ile ilgili dikkat çeken bir diğer detay giysiler. Oyun, Avrupa’nın soğuk bir bölgesinde geçiyor. Ashley’in gereğinden fazla açık olması, gerçekçilik sağlamıyordu. Bundan dolayı karaktere ceket giydirilmesi kararı alındı. Ashley Graham, turuncu renkli bir cekete sahip.

  Yeni silah

  Oyuna yeni bir silah eklendi. Resident Evil 4 Remake, aslına bakarsak kaliteye odaklanmış bir oyun. Yani genel olarak özellikler geliştirildi. Bununla beraber oyunda bazı yeni şeyler de var. Yeni eklenen silah, düşmanları uzaktan sinsice vurmak için yer alıyor. Bu silahın mermisi, bir düşmana yapıştığında mayın etkisi oluşturuyor. Bir süre sonra ise patlayarak düşmanı yok ediyor.

  Gizlilik

  Gizlilik açısından da önemli yenilikler bulunuyor. Bu yeniliklerden birisi eğilerek ilerleme. Karakter, eğilerek ilerlediğinde daha sessiz oluyor. Bu özellik, özellikle Garrador gibi sesi takip eden yaratıklar için faydalı olacak. Eğilerek ilerlemeyle beraber yaratık, arkadan bıçaklanarak öldürülebilecek. Bu durum, oyuncunun tercihine bağlı. Kullanıcı, isterse farklı bir teknik kullanabilecek.

  Farklı boss savaşları

  Oyunda öne çıkan detaylardan birisi boss savaşları. Orijinal oyunda quick time event bulunuyordu. Yani belirli tuşlara belirli sürede basılarak boss alt ediliyordu. Artık bu durum daha da zorlaştırılmış. Yani boss savaşları, daha gerçekçi olacak. Oyuncu, kendi bileğine güvenerek savaşacak. Tabii quick time event, oyundan tamamen kaldırılmayacak. Halen bazı kısımlarda kullanılmaya devam edecek.

  Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri

  Resident Evil 4 Remake, sistem gereksinimleri ile merak ediliyor. Oyun, henüz çıkmadı fakat sistem yapımın gereksinimleri belli oldu. Orta seviye bir sistemin oyun için yeterli olduğu görülüyor.

  En düşük

  Windows 10 64 bit işletim sistemi
  AMD Ryzen 3 1200 veya Intel Core i5-7500 işlemci
  8 GB RAM
  AMD Radeon RX 560 veya NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı
  4 GB VRAM
  DirectX 12

  Önerilen

  Windows 11 64 bit işletim sistemi
  AMD Ryzen 5 3600 veya Intel Core i7-8700 işlemci
  16 GB RAM
  AMD Radeon RX 5700 veya NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı
  DirectX 12
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Resident Evil 4 Remake Sunduğu Detaylar ile Heyecanlandırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et