R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zeka desteği ile daha iyi hale gelecek. Yeni özellik Windows 11 Build 25309’da ortaya çıktı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 16:57 3771 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 duvar kağıdı, kişiselleştirmeye olanak sunmak için geliştirildi. Kullanıcılar, duvar kağıdı sayesinde arka plan görüntüsünü güncelleyebiliyor. Microsoft, yakın zamanda pek çok alanda da yapay zeka çözümlerine ağırlık vermişti. Buna duvar kağıtları da dahil olacak gibi görünüyor.

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zekanın gücünden yararlanacak

  Windows 11’in yeni güncellemesine geçmeden önce bir bilgi paylaşmak gerekiyor. Bundan kısa süre öncesinde Microsoft yetkilisi, bir açıklama yapmıştı. Windows işletim sisteminin daha güçlü yapay zeka özelliklerine sahip olması gerektiği belirtilmişti. Bunun için araştırma ve geliştirme çalışmalarının uygulandığı söyleniyordu. Şimdiden bazı yenilikler görünmeye başladı.

  Windows 11’in beta sürümünde bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Windows 11 Build 25309, yeni bir yapay zeka özelliğine kavuşuyor. Duvar kağıdı sistemi için entegre yapay zeka özelliği gelmesi bekleniyor. Bunun en önemli kanıtı beta sürümünde ortaya çıkan bazı kodlar.

  Bu özelliğin nasıl olacağını insanlar merak ediyor. Yani duvar kağıdı ile yapay zekanın nasıl ilişkilendirileceği soruluyor. Microsoft, yenilik ile beraber yeni özellikler de sunacak. Bunlardan birisi masaüstü arka planı için yapay zeka destekli efektler olmakta. Bu efektler arasında derinlik, paralaks ve WallpaperMotion yer alıyor.

  Örneğin paralaks, farenin hareketine göre duvar kağıdını hareket ettiriyor. Bu da daha gerçekçi bir his sunuyor. Derinlik efekti ise görselin daha güzel görünmesini sağlıyor. Yani görsele derinlik katılıyor. Bunun için yapay zeka eklenmesi gerekiyor. Henüz bu özellikler, Windows 11 işletim sisteminde etkinleştirilemiyor. Yalnızca kodlar arasında keşfedildi.

  Windows 11 duvar kağıtları için eklenen özelliklerin gereksinimleri şimdilik bilinmiyor. Bu özellikler için yapay zeka destekli işlemci gerekip gerekmediğiyle ilgili bilgi veremeyiz. Eğer yazılımsal bir yapay zeka desteği olacaksa işlemci için ekstra bir özelliğe gerek kalmaz. Bunun yanı sıra Windows, donanımın özelliklerinden de yararlanarak bu ayarı ekleyebilir. Yani desteklenen cihazlarda yapay zeka destekli duvar kağıtları kullanılabilir hale gelir.

  Güncel olarak değerlendirme yaptığımızda paralaks efektinin varlığı görülmekte. Bu efekt, şu anda kilit ekranında kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanmak için ivmeölçer desteğinin bulunması gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Yapay Zeka Furyasına Raspberry Pi de Giriyor!

  Raspberry Pi, Hailo iş birliğiyle yapay zeka çipi satmaya başlıyor. Yeni AI kiti, 70 dolara satışa sunulacak ve yapay zeka uygulamalarını yerel olarak çalıştıracak.

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et