R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zeka desteği ile daha iyi hale gelecek. Yeni özellik Windows 11 Build 25309’da ortaya çıktı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 16:57 3511 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 duvar kağıdı, kişiselleştirmeye olanak sunmak için geliştirildi. Kullanıcılar, duvar kağıdı sayesinde arka plan görüntüsünü güncelleyebiliyor. Microsoft, yakın zamanda pek çok alanda da yapay zeka çözümlerine ağırlık vermişti. Buna duvar kağıtları da dahil olacak gibi görünüyor.

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zekanın gücünden yararlanacak

  Windows 11’in yeni güncellemesine geçmeden önce bir bilgi paylaşmak gerekiyor. Bundan kısa süre öncesinde Microsoft yetkilisi, bir açıklama yapmıştı. Windows işletim sisteminin daha güçlü yapay zeka özelliklerine sahip olması gerektiği belirtilmişti. Bunun için araştırma ve geliştirme çalışmalarının uygulandığı söyleniyordu. Şimdiden bazı yenilikler görünmeye başladı.

  Windows 11’in beta sürümünde bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Windows 11 Build 25309, yeni bir yapay zeka özelliğine kavuşuyor. Duvar kağıdı sistemi için entegre yapay zeka özelliği gelmesi bekleniyor. Bunun en önemli kanıtı beta sürümünde ortaya çıkan bazı kodlar.

  Bu özelliğin nasıl olacağını insanlar merak ediyor. Yani duvar kağıdı ile yapay zekanın nasıl ilişkilendirileceği soruluyor. Microsoft, yenilik ile beraber yeni özellikler de sunacak. Bunlardan birisi masaüstü arka planı için yapay zeka destekli efektler olmakta. Bu efektler arasında derinlik, paralaks ve WallpaperMotion yer alıyor.

  Örneğin paralaks, farenin hareketine göre duvar kağıdını hareket ettiriyor. Bu da daha gerçekçi bir his sunuyor. Derinlik efekti ise görselin daha güzel görünmesini sağlıyor. Yani görsele derinlik katılıyor. Bunun için yapay zeka eklenmesi gerekiyor. Henüz bu özellikler, Windows 11 işletim sisteminde etkinleştirilemiyor. Yalnızca kodlar arasında keşfedildi.

  Windows 11 duvar kağıtları için eklenen özelliklerin gereksinimleri şimdilik bilinmiyor. Bu özellikler için yapay zeka destekli işlemci gerekip gerekmediğiyle ilgili bilgi veremeyiz. Eğer yazılımsal bir yapay zeka desteği olacaksa işlemci için ekstra bir özelliğe gerek kalmaz. Bunun yanı sıra Windows, donanımın özelliklerinden de yararlanarak bu ayarı ekleyebilir. Yani desteklenen cihazlarda yapay zeka destekli duvar kağıtları kullanılabilir hale gelir.

  Güncel olarak değerlendirme yaptığımızda paralaks efektinin varlığı görülmekte. Bu efekt, şu anda kilit ekranında kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanmak için ivmeölçer desteğinin bulunması gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et