R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zeka desteği ile daha iyi hale gelecek. Yeni özellik Windows 11 Build 25309’da ortaya çıktı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.03.2023 16:57 1526 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 duvar kağıdı, kişiselleştirmeye olanak sunmak için geliştirildi. Kullanıcılar, duvar kağıdı sayesinde arka plan görüntüsünü güncelleyebiliyor. Microsoft, yakın zamanda pek çok alanda da yapay zeka çözümlerine ağırlık vermişti. Buna duvar kağıtları da dahil olacak gibi görünüyor.

  Windows 11 duvar kağıtları yapay zekanın gücünden yararlanacak

  Windows 11’in yeni güncellemesine geçmeden önce bir bilgi paylaşmak gerekiyor. Bundan kısa süre öncesinde Microsoft yetkilisi, bir açıklama yapmıştı. Windows işletim sisteminin daha güçlü yapay zeka özelliklerine sahip olması gerektiği belirtilmişti. Bunun için araştırma ve geliştirme çalışmalarının uygulandığı söyleniyordu. Şimdiden bazı yenilikler görünmeye başladı.

  Windows 11’in beta sürümünde bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Windows 11 Build 25309, yeni bir yapay zeka özelliğine kavuşuyor. Duvar kağıdı sistemi için entegre yapay zeka özelliği gelmesi bekleniyor. Bunun en önemli kanıtı beta sürümünde ortaya çıkan bazı kodlar.

  Bu özelliğin nasıl olacağını insanlar merak ediyor. Yani duvar kağıdı ile yapay zekanın nasıl ilişkilendirileceği soruluyor. Microsoft, yenilik ile beraber yeni özellikler de sunacak. Bunlardan birisi masaüstü arka planı için yapay zeka destekli efektler olmakta. Bu efektler arasında derinlik, paralaks ve WallpaperMotion yer alıyor.

  Örneğin paralaks, farenin hareketine göre duvar kağıdını hareket ettiriyor. Bu da daha gerçekçi bir his sunuyor. Derinlik efekti ise görselin daha güzel görünmesini sağlıyor. Yani görsele derinlik katılıyor. Bunun için yapay zeka eklenmesi gerekiyor. Henüz bu özellikler, Windows 11 işletim sisteminde etkinleştirilemiyor. Yalnızca kodlar arasında keşfedildi.

  Windows 11 duvar kağıtları için eklenen özelliklerin gereksinimleri şimdilik bilinmiyor. Bu özellikler için yapay zeka destekli işlemci gerekip gerekmediğiyle ilgili bilgi veremeyiz. Eğer yazılımsal bir yapay zeka desteği olacaksa işlemci için ekstra bir özelliğe gerek kalmaz. Bunun yanı sıra Windows, donanımın özelliklerinden de yararlanarak bu ayarı ekleyebilir. Yani desteklenen cihazlarda yapay zeka destekli duvar kağıtları kullanılabilir hale gelir.

  Güncel olarak değerlendirme yaptığımızda paralaks efektinin varlığı görülmekte. Bu efekt, şu anda kilit ekranında kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanmak için ivmeölçer desteğinin bulunması gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  ChatGPT eklenen eklentiler sayesinde artık belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek. İşte detaylar...

  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor

  Roblox, oyun yapımını daha kolay ve zahmetsiz hale getiren üretken yapay zeka oyun oluşturma araçlarını kullanıma sundu: Code Assist ve Material Generator.

  Opera Tarayıcınıza Yapay Zeka Gücü: ChatGPT ve Çok Daha Fazlası

  Opera ve Opera GX tarayıcılarına chatGPT yapay zeka araçlarını ekledi. Microsoft Edge ardından tarayıcısına GPT-4 sohbet robotunu entegreden ikinci tarayıcı oldu.

  Windows 11 Duvar Kağıtları Yapay Zekaya Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et