R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Party Nasıl Yapılır, Arkadaşlarla Birlikte Netflix Nasıl İzlenir?

  Arkadaşlarınızla birlikte Netflix film-dizi gecesi yapmak ister misiniz? Basit bir tarayıcı eklentisi ile Netflix Party modunu aktifleştirebilir ve tamamen ücretsiz şekilde dizi-filmlerinizi arkadaşlarınızla birlikte izleyebilirsiniz.

  Bekir Aydoğan
  Bekir Aydoğan R10 Editörü
  02.06.2022 15:13 3251 2 dk okuma süresi
  Netflix Party Nasıl Yapılır, Arkadaşlarla Birlikte Netflix Nasıl İzlenir?
  Son Düzenleme:

  İnternet ile birlikte arkadaşlığın tanımı daha da genişledi ve farklı bir boyut kazandı. Artık sosyal medyada beğendiğimiz içerikleri birbirimiz ile paylaşıyor, birlikte gülüp, birlikte üzülüyoruz. Hal böyleyken dünyanın en çok kullanılan ücretli dijital yayın platformlarından Netflix’te de benzer bir paylaşım imkanına ihtiyaç duyuluyor. Prime Video, IGTV gibi platformlarda dahili olarak sunulan “party”, birlikte izleme modu maalesef Netflix’te bulunmuyor. Ancak basit bir tarayıcı eklentisi ile Netflix Party yapabilir, film ve dizileri arkadaşlarınızla birlikte izleyebilirsiniz. 

  Netflix Party İzleme Modu Nasıl Kurulur?

  Önceki adıyla “Netflix Party”, yeni adıyla “Teleparty” eklentisi ile Chrome veya Edge tarayıcınızda arkadaşlarınızla Netflix seyir keyfini paylaşabilirsiniz.

  Teleparty eklentisinin kullanımı tamamen ücretsiz. Ancak Teleparty bir canlı aktarım eklentisi değil, bu nedenle Netflix Party’e katılacak her arkadaşınızın ücretli bir Netflix hesabına ihtiyacı var. 

  Netflix Party (Teleparty) Grubu Oluşturma ve Yönetme

  Eklenti kurulumu sonrasında Netflix’e giriş yapıp herhangi bir içeriği oynatmaya başlattığınızda uzantılar listesinde Teleparty ikonunun kırmızıya dönüştüğünü göreceksiniz. İkona tıklayıp “Create a Netflix Party” butonuna tıkladığınızda Neflix izleme odası ayarlarını seçmeniz gerekecek. Eğer izlentiyi durdurma, ileri-geri sarma kontrollerinin sadece sizde olmasını istiyorsanız “Only i have control” seçeneğini işaretleyin ve sonraki aşamada Netflix Party bağlantısını kopyalayıp arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bağlantıyı gönderdiğiniz arkadaşlarınız kendi Netflix hesap veya profillerine giriş yaparak sizinle birlikte izlemeye başlayabilirler.

  Netflix Party ile Sesli, Görüntülü ve Yazılı Sohbet

  Teleparty eklentisi şimdilik sadece yazılı sohbete imkan veriyor. Party izlencesi şeklinde açılmış yayının sağ tarafında sohbet ekranını görebilirsiniz. Kendinize bir rumuz ve avatar belirleyerek arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

  Netflix Party Sesli ve Görüntülü Sohbet Mümkün mü?

  Eğer arkadaşlarınızla daha doğal ve kolay bir sohbet istiyorsanız Teleparty tek başına yeterli olmayacaktır. Ancak Discord benzeri bir uygulama ile Teleparty’i aynı anda kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

  Netflix Party Link Grupları Bulma

  İnternetten yeni tanışacağınız insanlarla birlikte Netflix Party yapmak isterseniz kendinize uygun bir grup bulmak için en iyi platform Discord. Çoğunlukla yabancı olmakla birlikte yerli Discord kanallarında da film-dizi geceleri, dizi fan sayfalarında tekrar izleme partileri düzenleniyor. Bunun için Discord’ta “Netflix Party”, “Movie Night” veya Netflix Together” benzeri aramalar yapabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Yeni Nesil Xbox, 2026’da Geliyor: Call of Duty ile Birlikte Gelebilir!

  Xbox'ın yeni nesil konsolu, 2026 yılında Call of Duty ile çıkış yapacak. Bu teknik atılım, konsol dünyasında heyecanla bekleniyor.

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  Netflix Party Nasıl Yapılır, Arkadaşlarla Birlikte Netflix Nasıl İzlenir?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et