R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discord

  Discord, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet için tasarlanmış bir çok amaçlı iletişim platformudur. 

  Discord, 2015 yılında ilk yayınlandı. Yayınlandığı zamanlar, oyun oynayan ve oyunlar hakkında sohbet eden insanlar için tasarlanmış bir anlık mesajlaşma ve sesli sohbet uygulaması olarak başladı. Ancak, zamanla Discord, birçok farklı topluluk için çok amaçlı bir iletişim platformu haline geldi ve bugün, oyuncular, takımlar, hobi grupları ve daha birçok topluluk tarafından kullanılmaktadır. 

  Discord uygulaması Windows, macOS, Linux, Android ya da web tarayıcı üzerinden kullanılabilir bir uygulamadır.

  Discord’un an itibari ile 140 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Discord, kullanıcıların belirli bir topluluğa veya gruplara katılmasını ve bu topluluklar üzerinde sohbet etmelerini, dosya paylaşmalarını ve görüntülü ve sesli görüşmeler yapmalarını sağlar. Discord, ayrıca oyunlar için özel sunucular, anında bildirimler ve birçok farklı eklenti ve özellik içerebilir.

  Discord Nasıl Kullanılır?

  Discord, üyelerin birbirleri ile yazı, ses ya da görüntü tabanlı iletişim kurması için tasarlanmıştır.

  Her topluluğa sunucu (server) adı verilir. Bu sunucular içerisinde kanallar (channel) bulunur. Yazı kanallarında sadece metin tabanlı sohbet edilebilir iken, ses tabanlı kanallarda sesli sohbet özelliği kullanılabilir. Bunun yanı sıra sohbet satırından link, resim, YouTube videosu ve daha fazlası ön izlemeleri ile paylaşılabilir.

  Her sunucunun altında belirli kuralları olan kanallar bulunur. Örnek olarak bir sohbet kanalı oyun hakkında konuşmalara açık iken, bir başka sohbet kanalı için sadece kedi resimleri için kullanılıyor olabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.

  İçerisinde on binlerce sunucu barındıran Discord’da, bir kullanıcının ilgi alanına göre Discord kanalı bulunabilmektedir.

  Discord Ücretli mi?

  Discord kullanımı, sunucu oluşturma ya da başka sunuculara katılma tamamen ücretsizdir. Ayrıca Discord Nitro özelliğine aylık 9.99 ya da yıllık 99.99 ABD doları ödeyerek ulaşılabilir.

  Yakın zamanda Discord, Türkiye için yerelleştirilmiş fiyatları da duyurdu.

  Türkiye için Discord Nitro fiyatı aylık olarak 26.99 Türk Lirası olarak belirlendi. Ayrıca yıllık 269.99 Türk Lirası olarak da satın alınabilir durumda.

  Discord Nitro Özellikleri Nedir?

  Aylık ve yıllık paketler ile alınabilen Discord Nitro özellikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Ses kanalları için daha kaliteli ses kalitesi.
  • 250 emojiye kadar topluluk emoji galerisi.
  • Canlı yayınlar için artırılmış kalite.
  • Sunucudaki herkes için daha yüksek yükleme (upload) kapasitesi.
  • Özelleştirilebilir sunucu URL’i.
  • Özelleştirilebilir sunucu banner’ı.
    

  Discord Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle Discord’un indirme kanallarından cihazın işletim sistemine göre (Windows, iOS, Mac vb.) yayınlanmış versiyonu indirilmeli.

  İndirme linki: https://discord.com/download

  İndirim ve kurulum tamamlandıktan sonra ücretsiz olarak bir Discord hesabı oluşturulmalıdır.

  Hesap oluşturma linki: https://discord.com/register

  Hesap oluştururken geçerli bir e-posta adresi ve güçlü bir şifre seçmeniz önerilir. Ek hesap güvenlik önlemi olarak iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

  2 adımlı doğrulama için resmi rehber: https://support.discord.com/hc/en-us/articles/219576828-Setting-up-Two-Factor-Authentication

  Giriş sayfasının sol alt tarafında bulunan dişli tuşuna basarak ayarlar sayfasına ulaşılabilir ve her türlü ayar bu sayfa üzerinden yapılabilir.

  Ayarlar sekmesinde gizlilik, ses, video ve diğer uygulama ile ilgili olan ayarlar yapılabilir. Güvende kalabilmek adına, “Gizlilik ve Güvenlik” kısmından “Beni güvende tut” seçeneği seçilebilir.
  Bu ayar ile beraber gelen tüm mesajlar Discord tarafından taranarak size ulaşacaktır. Ayarlar sekmesinden sizi kimlerin ekleyebileceği, kimlerin mesaj atabileceği gibi daha birçok ayarı kolayca yapılandırabilirsiniz.

  Discord Güvenli midir?

  Doğru bir gizlilik ayarı ve izleme ile Discord tamamen güvenlidir. Discord’da güvende kalmanın en kolay yolu sadece gerçekten tanıdığınız kişilerin arkadaşlık isteklerini kabul etmek ve tanıdığınız topluluk sunucularına giriş yapmaktır.

  Eğer bir ebeveyn iseniz, çocuğunuzun Discord aktivitelerini takip etmeniz önerilir. İlgili sunucularda bu tarz olaylara sunucu moderatörleri genellikle hızla müdahale etse dahi, ebeveynler ve çocuklar istismar ya da kötüye kullanım olaylarında nasıl davranacağını bilmelidir.

  Basit şekilde ayarlanmış bir gizlilik ayarı ve dikkatli arkadaş seçimi ile Discord tamamen güvenli bir yapıdır.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Discord
  Discord Logo Discord Logo
  İlk piyasaya sunulma tarihi

  13 Mayıs 2015

  Lisans

  Tescilli Marka

  Programlama dilleri

  JavaScript, Python, Elixir, Rust, C++, React

  İlk yayınlanma

  13 Mayıs 2015 (6 yıl önce)

  İşletim sistemi

  Windows; macOS; Linux; iOS; Android; Arama motorları

  Tür

  VoIP iletişim, anlık yazışma, videolu görüşme, dosya transferi ve sosyal medya

  Geliştirici(ler)

  Discord Inc

  Güncel sürüm

  93654

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et