R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022

  Instagram'da mavi tik nasıl alınır? Instagram’da hesabınızı nasıl doğrulayabileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Instagram doğrulama isteği göndermek ve çok fazla heves edilen mavi tik işaretini birkaç adım sonrası alabilirsiniz.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  08.05.2022 22:15 4344 5 dk okuma süresi
  Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022
  Son Düzenleme:

  Instagram’da nasıl doğrulanabileceğinizi bilmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bugün ki rehberde heves edilen mavi rozeti nasıl alabileceğinizi anlatacağız. Hem basit hem de zor aşamaların ardından mavi rozeti almanız mümkün.

  Instagram’da mavi tik ne anlama geliyor?

  Instagram doğrulaması, kullanmış olduğunuzun hesabın tanınmış bir halk figürü veya ünlü gibi marka hesabı olduğunun kanıtıdır. Sizlerde muhtemelen çok fazla doğrulanmış hesap görmüşsünüzdür. Twitter, Facebook ve Tiktok gibi platformlarda küçük mavi tik işareti, aslında yer alan profilin gerçek hesap olduğunu gösteren bir semboldür. Birçok ünlünün fan sayfaları veya benzer sayfalarından ayırılmasını sağlayan rozetin birçok faydası bulunmaktadır.

  Bu rozetler, platformda kullanıcıların gerçek veya doğru kişi olduğunu gösterir. Ayrıca arama kısmında daha kolay fark edilerek öne çıkarmak için tasarlanmıştır.

  Doğrulama rozeti aslında çok fazla imrenilen bir işaret haline gelmiştir. Rozet kullanılan hesap daha nadir profillerde olmasından ziyade hesaplara bir prestij sağlamaktadır. Ayrıca doğrulanmış hesapların diğer hesaplara kıyasla özel bir muamele görmediği açıklanmıştır. Daha fazla etkileşim almış olmaları, tam anlamıyla kitlelerinde çok fazla yankı uyandırmaları ve güzel içerik yayınlamalarıyla alakalıdır.

  Instagram’da kimler mavi tik alabilir?

  Instagram’da tüm kullanıcılar mavi tik talep edebilir. Bununla beraber, Instagram mavi tik konusunda kimlerin gerçek anlamda doğrulanması gerektiği konusunda yetkililerin çok fazla seçici olduğunu belirtelim. Özellikle seçicilik konusunda aşamaların gizemli olduğu kesin. Bu bakımdan gerçekten doğrulanması gereken bir hesabınızın olduğunuzu anlamanız gerekiyor.

  Tüm bunların yanı sıra, Twitter ya da Facebook platformlarında mavi tikli hesabınızın olması sizleri Instagram’da mavi tik alacağınızın garantisini vermez. 

  Instagram yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, “Platform’da sadece tanınmış kişiler, ünlüler ile markaların rozetleri bulunmaktadır.” 

  Mavi tik için uygunluk bilgileri

  İlk olarak, platformun Hizmet Şartlarına ve Topluluk ilkelerine uymanız gerekiyor. Bunların yanı sıra hesabınızın şu kriterleri karşılaması gerekir:

  Gerçeklik: Hesabınızın gerçek bir kişiyi temsil etmesi, gerçek bir işletme veya markayı temsil ediyor mu? Herhangi bir hayran sayfası olmamanız gerekiyor.

  Özgünlük: İstisnalar dışında, kişi veya işletme başına tek bir hesap Instagram’da doğrulanabilir.

  Herkese açık: Instagram hesabının herkese açık olması gerekiyor. Gizli hesaplar başvuru sırasında doğrulanamaz.

  Hesap bilgileri: Tam anlamıyla biyografiniz, profil fotoğrafınız ve gönderilerinizin olması gerekiyor.

  Kayda değer: Asıl önemli nokta burasıdır. Instagram dikkate değer “tanınmış”, “çok aranan” kuralına önem verir.

  Bu kriterleri karşılamanız halinde veya şansınızı denemek isterseniz instagram hesabınızı doğrulamak için hazırsınız.

  Ünlü olmayan hesaplar mavi tik alabilir mi?

  İyi bir haber var: Alabilirsiniz!

  Yukarıda bahsedilen bütün kriterleri karşılamanız halinde ve “kayda değer” kanıtı sağlamanız (yani, hesabınızın temsil ettiği kişinin gerçekliği, marka olması veya kamu yararına olduğunu gösterdiğiniz sürece) doğrulamanız mümkün.

  Instagram, teknik olarak kesinlikle takipçi sayısına göre onaylama işlemi yapmamaktadır.

  Instagram’da mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

  Instagram’daki doğrulama işlemleri çok basittir:

  Profilini açın ve sağ üst kısımda üç çizgi simgesine dokunun.

  • Ayarlar’a dokunun.
  • Hesap kısmına dokunun.
  • Doğrulama seçeneğine dokunun.
  • Başvuru formunu doldurmanız gerekiyor:
  • Gerçek yasal adınızı giriniz.
  • Kategori veya sektör seçin (örneğin: blog yazarı, sanatçı vb.)
  • Ek olarak resmi devlet kimlik fotoğrafınızı çekip yüklemeniz gerekiyor. İsterseniz pasaport veya T.C kimliğiniz olabilir.
  • Gönder’e dokunun.

  Instagram’a yapmış olduğunuz başvurunuz kısa süre içerisinde incelenecektir. Bildirimler sekmenizde bir yanıt göreceksiniz. Dolandırıcılarla alakalı Instagram size e-posta göndermeyecektir. Ayrıca sizden şifreniz talep edilmeyecektir.

  Yapmış olduğunuz başvuru birkaç gün veya birkaç hafta içerisinde evet veya hayır olarak size bildirilecektir.  

  Başvurunuzun kabul edilmemesi üzere gelen bildirim:

                                                    

  Başvurunuzun onaylanması sırasında gelen bildirim:

  Instagram’da mavi tik almak için ipuçları

  Aslında herkes Instagram’da doğrulama başvurusu yapabilir. Ancak herkesin onaylanması çok zordur. 

  Markanızın gerçek anlamda kayda değer olması sizin şansınızı üst seviyeye çıkaracaktır. Sizler için bazı önemli bilgileri bir araya getirdik.

  Taklit hesaplar: Eğer sizin doğrulamak istediğiniz hesaplara yönelik hayran sayfaları veya taklit hesaplar çok fazla ise size güzel bir fırsat doğuyor. Instagram’da doğrulama için güzel bir aday olabilirsiniz. Gerçek hesabın sahte hesaplar arasında ayırt edilmesi için şansınız artacaktır.

  Takipçi: Instagram her ne kadar takipçiye göre onay rozeti vermediğini açıklamış olsa bile, gerçek türk aktif takipçi edinmeniz şansınızı doğru orantılı etkileyecektir. Çok abartı olmayacak şekilde gerçek takipçi edinmeniz inceleme sırasında artı puan olarak tarafınıza yansıyacaktır.

  Önemli bilgi: Mavi tik için para karşılığı Instagram takipçi satın almayın. (Bu topluluk kurallarının çiğnenmesi ve hesabınızın kapanmasına kadar başınızı ağrıtabilir.)

  Biyografi: Biyografinizde yer alan bağlantıları silin. Instagram, doğrulanmış hesapların profillerinde “beni ekle” gibi bağlantıların olmamasını istiyor. Web sitenizin bağlantısı olabilir. Ancak Youtube veya Twitter, Tiktok gibi hesaplarınızın bağlantısını eklemeyin.

  Facebook: Eğer Facebook profiliniz doğrulanmış hesap ise, Instagram hesabınıza bağlamanız önem teşkil ediyor.

  Aranma: Sosyal medyada çok fazla aranan hesap olmanız gerekiyor. Bunun için güzel bir içerik üretip diğer sosyal medya platformlarına reklam verebilirseniz. İzleyiciler video üzerinde kullanıcı adınızı görüp aratmak isteyecektir. Bu halde aranmanız artacaktır.

  Haberleriniz olması halinde başvuru yapın

  Google üzerinde arama sonuçlarında adınız yazdığı sırada haberleriniz çıkıyorsa başvuru yapın. Bunun için bir basın bülteni veya haber sitelerinde haberinizin olması gerekiyor. Para karşılığı yapılan haberler artık platformun incelemesinde fark edildiğinde onay almanızı zorlaştırıyor. Bunun için öyle bir düşünceniz bulunuyorsa, kaliteli iş çıkarmanız gerekiyor.

  Ajans veya yayıncı ile çalışın

  Bütçenizin elvermesi halinde, Facebook’un Medya Ortağı Destek araçlarına erişim imkanı olan bazı ajanslar ile iletişime geçerek, mavi tik almanız mümkün. Ajansların başvuru bilgileri ve çalışmalarınızı talep ettikten sonra anlaşıp daha basit ve hızlı şekilde mavi tik alabilirsiniz.

  Ajansların mavi tik alması elbette tam anlamıyla garantili değildir. Ancak destek panelleri bulunması halinde daha profesyonel ve hızlı işlemlerle almanız kolaylaşacaktır.

  Profil ve biyografinizin eksiksiz olmasına dikkat edin

  Instagram’da profil resminiz ve biyografi kısmının tam anlamıyla eksiksiz olmasına dikkat edin. Başvuru sonrası yetkililerin profilinizi ziyaret etmesiyle bir inceleme gerçekleşecektir. Eğer profilinizde eksiklikler varsa düşünülmeden başvurunuz reddedilecektir. 

  Başvurunuz reddedilirse tekrar deneyin

  Bütün çalışmalardan sonra Instagram tarafından reddedilme ile bir cevap almanız sonrasında daha fazla bir çalışma ile tekrar başvuru yapabilirsiniz. Özel takipçi kitlesi oluşturun. 30 gün bekleyin ve hesabınızın kalitesini arttırarak yeniden başvuru yapın.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TRT 1 Frekans Ayarı Nasıl Yapılır? EURO 2024 Maçlarını Şifresiz İzlemenin Yolu!

  EURO 2024 heyecanını TRT 1'den takip etmek isteyenler, maçları kesintisiz ve şifresiz izlemek için frekans ayarlarını güncellemeli. Peki, TRT 1 frekans ayarı nasıl yapılır? İşte adım adım anlatım...

  Digitürk'te TRT 1 Neden Yok? TRT 1 Kaçıncı Kanalda? Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

  TRT 1'in yayın akışını kaçırmak istemeyenler, "Digitürk'te TRT 1 neden yok?" sorusunun cevabını ve güncel frekans bilgilerini merak ediyor. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın heyecan dolu maçları TRT 1'de! İşte tüm detaylar...

  EURO 2024'te TRT 1 Yayın Sorunu Nasıl Çözülür? Şifresiz Maç Keyfi İçin Adım Adım Rehber

  EURO 2024 maçlarını TRT 1'den şifresiz izlemek isterken sorun mu yaşıyorsunuz? İşte TRT 1 yayın sorununa çözüm yolları ve frekans ayarlama rehberi...

  Linux Nasıl Kurulur? Adım Adım Kurulum Rehberi!

  Linux'u kolayca kurmak için adım adım kılavuz! Bu rehberle, USB flash sürücü kullanarak Linux'u nasıl yükleyeceğinizi ve çift önyükleme yaparak Windows ile birlikte nasıl kullanacağınızı öğrenin.

  Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et