R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'da ilk beğendiğiniz gönderi ve ilk yaptığınız yorum nasıl görülür?

  Çok uzun zamandır aktif olarak Instagram uygulamasını kullanmanız halinde çok fazla beğeni ve yorum yapmış olabilirsiniz. Elbette ilk beğeni ve yorum merakı sizde de başlamış olabilir. İlk yaptığınız yorum ve beğeniyi hatırlıyor musunuz? İlklerinizi görmek için tüm detaylar rehberimizde.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  27.04.2022 14:29 1113 3 dk okuma süresi
  Instagram'da ilk beğendiğiniz gönderi ve ilk yaptığınız yorum nasıl görülür?
  Son Düzenleme:

  Meta (Facebook) sahip olmuş olduğu Instagram uygulamasını kullanıcılarına 2010 yılında sunmuştu. İlk zamanlar sadece fotoğraf paylaşımı mevcuttu. Aradan geçen zaman doğrultusunda dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan platform hayatımızda çok büyük bir yere sahip. Peki, sizler platformda ilk kaydolduğunuz veya kullandığınız an neleri beğendiğinizi hatırlıyor musunuz? 

  Instagram’da ilk beğeni nasıl görülür?

  Instagram, özellikle arşiv kısmında bazı önemli anları unutmamak adına çok başarılı bir sisteme sahip. Geçtiğimiz yıl bugün ne yapmışsanız anlık olarak görmeniz mümkün. Peki, Instagram uygulamasında ilk kayıt olduğunuz an hangi gönderiyi beğendiğinizi biliyor musunuz? Aslında normal olarak hatırlamanız pek mümkün olmasa da görmeniz mümkün. Gelin beraber Instagram’da ilk fotoğraf nasıl bulunur beraber görelim;

  Mobil uygulamadan Instagram uygulamasına giriş yapın

  iOS ve Android işletim sistemine sahip olan telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasına giriş yapın. Maalesef internet sitesi üzerinden Instagram’a giriş yapılması halinde, ilk beğenileri görmeniz mümkün değil.

  Kendi profil sayfanızı açın

  Son gelen güncelleme kapsamında Anasayfa, Arama, Reels, Mağaza ve Profil olacak şekilde 5 farklı sıralama altta yer alıyor. En son kısımda yer alan profil butonuna dokunun.

  Sağ üst kısımda bulunan üç çizgiye dokunun

  Instagram uygulamasında profil sayfanızı açtıktan sonra fotoğraflarınızın üstünde profili düzenle kısmının da üstünde yer alan sağ üst kısımda bulunan üç çizgiye basmanız gerekiyor.  Bu kısımda sizleri yeni bir sayfa karşılayacak.

  Hareketlerin seçeneğine dokunun

  Sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye bastıktan sonra açılan menüde karşınıza Ayarlar, Arşiv, Hareketlerin, QR kodu, Kaydedilenler ve Favoriler gibi bazı seçenekleri göreceksiniz. Bu sayfalar arasından siz Hareketler seçeneğine dokunun ve işleme devam edin.

  Etkileşimler sayfasına dokunun

  Instagram hareketler sayfasından sonra karşınıza birçok başlık çıkacak. Bunlar sırasıyla, Fotoğraflar ve Videolar, Hesap Geçmişi ve Etkileşim gibi birçok başlığı göreceksiniz. Sizler Etkileşim başlığına bir kere dokunun ve işleme devam edin.

  Beğenmeler seçeneğiyle devam edin

  Instagram Etkileşim sayfası üzerinde karşınıza Yorumlar, Beğenmeler ve Hikaye yanıtları gibi üç seçenek görünecek. Siz beğenmeler kısmına bir kere dokunun ve yeni sayfayla işleme devam edin.

  Sağ üst kısımda Sırala ve Filtrele seçeneğine dokunun

  Beğenmeler sayfasın tam anlamıyla tüm yaptığınız beğenmeler karşınıza çıkacaktır. Sıralama ise yeniden eskiye doğru olacaktır. Bu bakımdan son yaptığınız beğenileri üst kısımda göreceksiniz. Sağ üst kısımda bulunan Sırala ve Filtrele yazına dokunarak işleme devam edin.

  En eskiden en yeniye olarak değiştirin

  Instagram beğenmeleriniz daha önce belirttiğimiz gibi en yenide nen eskiye göre varsayılan biçimde görülecektir. Sizler Sırala ve Filtrele seçeneğiyle, eskiden yeniye olarak değiştirmeniz gerekiyor.

  Uygulama seçeneğine dokunun

  Instagram beğenmeler sayfasında gönderileri sıralama şeklini seçtikten sonra uygula butonuna basın. O listenin üst kısmında artık ilk beğendiğiniz gönderi yer alacak. Bu şekilde ilk yaptığınız beğenileri görebilirsiniz.

  Instagram’da ilk yaptığınız yorum nasıl görülür?

  Instagram’da yaptığınız ilk yorumu görmek, daha önce yukarıda anlatılan işlemlerle görülebilmektedir. Sadece beğenmeler kısmı yerine yorumlar sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak;

  • Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Profil sayfanızı açın.
  • Sağ üst kısımda bulunan üç çizgiye dokunun.
  • Yeni pencerede hareketlerin seçeneğine dokunun.
  • Etkileşimler sekmesine gelin.
  • Yorumlar seçeneğine bir kere dokunun.
  • Sağ üst kısımda daha önce hatırlayacağınız gibi Sırala ve Filtrele seçeneğine dokunun.
  • Ardından en eskiden en yeniye olarak değiştirin ve uygulayın.

  Bu işlemlerden sonra Instagram’a ilk kayıt olduğunuz gün yapmış olduğunuz yorum gönderisini görebilirsiniz. Sıralama filtresini daha sonra isterseniz değiştirebilirsiniz.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Instagram'da ilk beğendiğiniz gönderi ve ilk yaptığınız yorum nasıl görülür?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et