R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)

  Sosyal medyadan kurtulmak isteyenler için Instagram hesabınızı tamamen silmeniz mümkün. Instagram hesap silme nasıl yapılır? sorunuzun yanıtı yazımızda!

  Utku Biçer | Wallace
  Utku Biçer | Wallace R10 Editörü
  16.04.2022 11:30 1150 2 dk okuma süresi
  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)
  Son Düzenleme:

  2018 Haziran ayında toplam kullanıcısı 1 milyar olan Instagram, günümüzde 2 milyar kullanıcı sayısına erişti. 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaya başlayan sosyal medya platformu; iletişim, ticaret, bilgi edinme ve eğlenmeye yönelik birçok alanda ihtiyacı karşılıyor. Yeni kullanıcı sayısı hızla artmaya başlasa da, bazı kullanıcılar Instagram hesabı kapatmak isteyebiliyor. Birçok kullanıcı hesabını nasıl kapatabileceğini ararken, bu yazımızda Instagram hesap silme işleminden bahsedeceğiz.

  Instagram hesap silme nasıl yapılır? 

  Bahsedeceğimiz bu işlem kalıcı olarak instagram hesap kapatma işlemidir. Bu işlemi yapmadan önce paylaşımlarınızı tekrar kullanmak isterseniz, yedeklemenizi tavsiye ederiz. Çeşitli uygulamalar yardımıyla fotoğraflarınızı indirebilir, hikayeleri de Instagram üzerinden kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz. Takip ettiğiniz Instagram hesaplarını da kaybetmek istemiyorsanız, ekran görüntüsü olarak saklayabilirsiniz. 

  Instagram hesap silme linki: 

  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

  • İşlemin ilk adımı için üstte vermiş olduğumuz Instagram hesap silme linkine tıklıyoruz.
  • Hesabınız açık değilse, kullanıcı adı ve şifre girerek giriş yapmalısınız.
  Instagram Hesap Silme Linki (2022)
  • Bu adımda karşınıza Instagram hesabını neden silmek istiyorsunuz? Sorusu çıkacaktır. Yeni hesap açmadan, gizlilik endişelerine kadar birçok farklı gerekçe sunmanız mümkün. Fakat bu öneriler ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar “Başka bir şey” seçeneğini seçebilir. 
  • Üstteki adımda gerekçeyi seçtikten sonra artık işleme hazırsınız. Şifrenizi girdikten sonra “Hesabı sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • Hesabı sil butonuna tıkladıktan sonra sizi Instagram’ın giriş ekranına yönlendirecektir. Bu işlem başarıyla tamamlandıktan sonra artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Hesabınız hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenemeyecektir. 

  Peki ya, ilerleyen günlerde vazgeçersek silme işlemini iptal edebilir miyiz?

  Instagram hesap silme işlemi geri alınabilir mi?

  Instagram hesap silme işlemini anlattık. Fakat bu işlemden vazgeçmek isteyen kullanıcılar için iptal etme işlemi var mı? Bu işlem iptal edilebilir. Az önce yaptığınız işlemde de uyarı olarak size hesabınızın ne zaman silineceğini söylüyor. Hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra 30 günlük bir süreniz var. 

  Eğer bu 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız otomatik olarak aktif hale getiriliyor ve hesap silme işleminiz iptal ediliyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Yeni Nesil Konsol Piyasayı Nasıl Değiştirecek?

  2025'te çıkacak Nintendo Switch 2, üstün performansı ve rekabetçi fiyatıyla oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  2024'te Instagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

  2024'te Instagram'da nasıl popüler olunur ve takipçi sayısını nasıl artırırsınız? Bu kapsamlı rehber, Instagram Keşfet bölümü için gerekli stratejileri sunuyor.

  Instagram'a Yeni Özellik Geliyor: Takip İstekleri Azalabilir!

  Instagram, gizliliği artırmak adına yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle beraber artık takip isteklerinde sebep belirtme zorunluluğu getiriliyor.

  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et