R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)

  Sosyal medyadan kurtulmak isteyenler için Instagram hesabınızı tamamen silmeniz mümkün. Instagram hesap silme nasıl yapılır? sorunuzun yanıtı yazımızda!

  Utku Biçer | Wallace Utku Biçer | Wallace 16.04.2022 11:30 374 2 dk okuma süresi
  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)
  Son Düzenleme:

  2018 Haziran ayında toplam kullanıcısı 1 milyar olan Instagram, günümüzde 2 milyar kullanıcı sayısına erişti. 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaya başlayan sosyal medya platformu; iletişim, ticaret, bilgi edinme ve eğlenmeye yönelik birçok alanda ihtiyacı karşılıyor. Yeni kullanıcı sayısı hızla artmaya başlasa da, bazı kullanıcılar Instagram hesabı kapatmak isteyebiliyor. Birçok kullanıcı hesabını nasıl kapatabileceğini ararken, bu yazımızda Instagram hesap silme işleminden bahsedeceğiz.

  Instagram hesap silme nasıl yapılır? 

  Bahsedeceğimiz bu işlem kalıcı olarak instagram hesap kapatma işlemidir. Bu işlemi yapmadan önce paylaşımlarınızı tekrar kullanmak isterseniz, yedeklemenizi tavsiye ederiz. Çeşitli uygulamalar yardımıyla fotoğraflarınızı indirebilir, hikayeleri de Instagram üzerinden kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz. Takip ettiğiniz Instagram hesaplarını da kaybetmek istemiyorsanız, ekran görüntüsü olarak saklayabilirsiniz. 

  Instagram hesap silme linki: 

  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

  • İşlemin ilk adımı için üstte vermiş olduğumuz Instagram hesap silme linkine tıklıyoruz.
  • Hesabınız açık değilse, kullanıcı adı ve şifre girerek giriş yapmalısınız.
  Instagram Hesap Silme Linki (2022)
  • Bu adımda karşınıza Instagram hesabını neden silmek istiyorsunuz? Sorusu çıkacaktır. Yeni hesap açmadan, gizlilik endişelerine kadar birçok farklı gerekçe sunmanız mümkün. Fakat bu öneriler ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar “Başka bir şey” seçeneğini seçebilir. 
  • Üstteki adımda gerekçeyi seçtikten sonra artık işleme hazırsınız. Şifrenizi girdikten sonra “Hesabı sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • Hesabı sil butonuna tıkladıktan sonra sizi Instagram’ın giriş ekranına yönlendirecektir. Bu işlem başarıyla tamamlandıktan sonra artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Hesabınız hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenemeyecektir. 

  Peki ya, ilerleyen günlerde vazgeçersek silme işlemini iptal edebilir miyiz?

  Instagram hesap silme işlemi geri alınabilir mi?

  Instagram hesap silme işlemini anlattık. Fakat bu işlemden vazgeçmek isteyen kullanıcılar için iptal etme işlemi var mı? Bu işlem iptal edilebilir. Az önce yaptığınız işlemde de uyarı olarak size hesabınızın ne zaman silineceğini söylüyor. Hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra 30 günlük bir süreniz var. 

  Eğer bu 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız otomatik olarak aktif hale getiriliyor ve hesap silme işleminiz iptal ediliyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2022)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et