R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Horizon Zero Dawn Sistem Gereksinimleri

  Horizon Zero Dawn, açık bir dünyada geçen aksiyon temasıyla harmanlanmış bir RPG oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Horizon Zero Dawn sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  22.08.2022 23:03 1616 3 dk okuma süresi
  Horizon Zero Dawn Sistem Gereksinimleri
  Son Düzenleme:

  Horizon Zero Dawn, büyük makinelerin yeryüzünü ele geçirdiği açık dünyada oynanan bir RPG oyunudur. Oyun, Guerrilla Games tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2020 yılında yayınlanmıştır. Oyun sadece PC (Windows) ve PlayStation 4 platformunda oynanır.

  Oyun mevcut zaman diliminde yüzyıllar sonrasına odaklanır. Devasa makineler dünyaya hükmederler. İnsanlar neredeyse tamamen avcı ve toplayıcı topluluklara dönüşmüş durumdadırlar. Size düşen görev kurnazlığınızı ve çevikliğinizi kullanarak makinelere kafa tutup hayatta kalmayı başarmaktır.

  Horizon Zero Dawn nasıl bir oyun?

  Horizon Zero Dawn sizi devasa makinelerin dünyaya hakim olduğu bir yere götürür. Kıyamet sonrası bir senaryoda yer alırsınız. Göreviniz hayatta kalmaktır ve bunun için gerektiğinde avcı gerektiğinde ise toplayıcı olmalısınız. Ancak, hayatta kalmak düşündüğünüz kadar basit olmaz.

  Oyundaki rol yapma unsurları sınırlıdır ve doğrusal bir şekilde gerçekleşir. Makinelerden yağmaladığınız bileşenleri kullanarak ticaret yaparsınız. Oyunun sistemi gayet basit bir şekilde işler. Ticaret yerine elde edilen bileşenleri bir araya getirip gücünüze güç katarsınız. Böylece yan görevler biraz daha kolaylaşır.

  Grafikler açısından oyun son teknolojilerden yararlanmıştır. Her ne kadar standartları karşılamakta zorlansa bile eğlenceli bir açık dünya oyunudur. Sadece oyunda ne yapmak istediğinize net bir şekilde karar vermelisiniz. Aynı anda birden fazla şeyi yapmaya çalışmak aleyhinize işleyen bir durumdur.

  Mükemmel grafikler ve devasa makineler ilgi çekicidir. Açık dünyadaki hemen hemen her şeyle etkileşim kurarsınız. Silahlar birbirinden farklıdır ve yerine göre hepsini kullanmanız şarttır. Oyunun tek eksi yanı ise sürekli tekrara düşmesidir. Kaynak peşinde koşmaktan arka plandaki hikayeyi kaçırırsınız.

  Horizon Zero Dawn sistem gereksinimleri

  Bilgisayarınızın Horizon Zero Dawn çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse Horizon Zero Dawn sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

  Horizon Zero Dawn minimum sistem gereksinimleri

  İşlemciIntel Core i5-2500K
  Ekran kartıNVIDIA GeForce GTX 780
  Bellek8 GB RAM
  Depolama alanı100 GB
  İşletim sistemiWindows 10

  Horizon Zero Dawn önerilen sistem gereksinimleri

  İşlemciIntel Core i7-4770K
  Ekran kartıAMD Radeon RX 580
  Bellek16 GB RAM
  Depolama alanı100 GB
  İşletim sistemiWindows 10

  Horizon Zero Dawn fiyatı ne kadar?

  Horizon Zero Dawn oyunu Windows ve PlayStation 4 platformunda oynanır. Oyunu oynamak için onu satın almalısınız. Satın alım fiyatı kampanyalara ve platforma göre değişiklik gösterir. Oyunu resmi mağazalardan veya çeşitli pazarlardan key olarak satın alma şansınız vardır.

  Steam329,00 TL
  Epic Store329,00 TL
  GOG.com24,99 USD
  PlayStation Store144,00 TL

  Horizon Zero Dawn hayatta kalmak için devasa makinelere savaş açtığınız bir oyundur. Grafikler oldukça iyidir ve görkemli olan her şeyi olduğu gibi gösterir. Senaryodan kopmadan ilerlemek ise kolay değildir. Horizon Zero Dawn oyununu oynamak için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, macOS 15 ile Yeni Özellikler Getiriyor: Sistem Ayarları Yenileniyor!

  Apple, macOS 15 ile Sistem Ayarları ve uygulama arayüzlerinde büyük yenilikler yapıyor. Siri simgesi ve Hesap Makinesi tasarımı da güncelleniyor.

  Huawei'nin Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS Next Geliyor: İşte Çıkış Tarihi!

  Huawei, Haziran'da HarmonyOS Next'i tanıtacak. Yeni işletim sistemi, Android'den tamamen bağımsız olup Hongmeng çekirdeğiyle destekleniyor.

  VAR Kalkıyor Mu? Premier Lig'de VAR Sistemi Kaldırılacak Mı?

  Dünya futbolunda devrim niteliği taşıyan Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulaması, ilk olarak İsveç'te son bulmuştu. Gelecek sezon ise dünyanın en iyi ligi olarak kabul edilen Premier Lig'de de olmayabilir. Peki VAR sistemi gerçekten kalkıyor mu?

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Horizon Zero Dawn Sistem Gereksinimleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et