R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Kullanıcılarına Kötü Haber: Almanya'da Yasaklanabilir!

  Alman hükümeti Tesla şarj istasyonlarını kıskaç altına aldı. Bu süreçte şarj istasyonlarının mevzuata aykırı olmasıyla yasaklanma tehlikesi altında olduğu öğrenildi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  22.08.2022 14:29 1415 2 dk okuma süresi
  Tesla Kullanıcılarına Kötü Haber: Almanya'da Yasaklanabilir!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli otomobil denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi Tesla olarak biliniyor. Son günlerde Tesla otomobillerin şarj istasyonları diğer elektrikli otomobillerin şarj istasyonlarına göre daha olumlu yorumlar almıştı. Almanya’dan Tesla şarj istasyonları hakkında üzen bir haber geldi. 

  Alman yetkililer tarafından Tesla şarj istasyonlarının yasaklanabileceği açıklandı. Yasaklama nedeni ise şarj istasyonlarının Alman hükümetinin istediği standartlarına uygun olmaması olarak ifade ediliyor. Tesla’nın hali hazırda Alman yasalarına karşı çıktığı öğrenildi. 

  Elektrikli Otomobil Sürücülerini Üzen Haber!

  Tesla şarj istasyonlarının ülke genelinde yasaklanması tüm elektrikli otomobil sürücülerini üzecek. Şarj istasyonları sadece Tesla sürücüleri tarafından değil, diğer elektrikli otomobil sürücüleri tarafından da kullanılıyor. Alman yasalarında tüm şarj istasyonlarında elektrik tüketiminin kilovat saat cinsinden gösteren bir sayacın kullanılması gerekiyor. 

  Alman Yasalarına Uygun Hale Getirilmesi Bekleniyor!

  Tesla şarj istasyonları incelendiği zaman herhangi bir sayacının bulunmadığı dikkat çekti. Şirket genellikle şarj sürecini, şarj istasyonu üzerinden değil de araçların ekranları üzerinden ya da mobil uygulamaları üzerinden tüm detaylarıyla birlikte gösteriyor. Şimdilerde Tesla şarj istasyonları ön plana çıkmış olmasına rağmen aslında pek çok şark istasyonu da Alman yasalarına uymuyor. 

  Tesla’nın bu kadar ön plana çıkmasının asıl sebebinin ise ülkedeki en büyük şarj ağına sahip olmasıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Bir değerlendirme yapıldığı zaman sadece “Düsseldorf” yakınlarında Tesla’ya ait 40 şarj istasyonu bulunuyor. Alman hükümetinin şarj istasyonlarını tamamen kapatmak için anında harekete geçeceği düşünülmüyor.

  İnsaflı davranan yetkililerin yönetmeliğe uygun hale getirilmesi için şarj istasyonlarına belirli bir zaman tanıması bekleniyor. Şirketin yasaklarla ve cezalarla karşılaşmamak için belirlenen süre içerisinde şarj istasyonuna sayaç takmaları bekleniyor. Tesla konu hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bilim Dünyasını Sarsan Haber: Alzheimer’ın İnsandan İnsana Bulaştığına Dair İlk Kanıt Bulundu!

  University College London araştırmacıları, Alzheimer hastalığının nadir durumlarda insandan insana bulaşabileceğini keşfetti.

  Asus Zenfone 11'den Beklenen Haber: Yeni Nesil Özelliklerle Geliyor!

  Asus Zenfone 11, Google Play veritabanında göründü. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 16 GB RAM ve Android 14 ile geliyor.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Tesla'ya Rakip Xiaomi SU7 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili SU7, teknolojik özellikleri ve üstün performansıyla pazara giriş yapıyor. İşte özellikleri ve fiyatı!

  Tesla Kullanıcılarına Kötü Haber: Almanya'da Yasaklanabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et