R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GTA 5 Sistem Gereksinimleri

  GTA 5 (Grand Theft Auto V) bol aksiyon içeren tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilen bir macera oyunudur. RAGE motoruyla geliştirilmiştir. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. GTA 5 sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  25.06.2022 10:55 1573 3 dk okuma süresi
  GTA 5 Sistem Gereksinimleri
  Son Düzenleme:

  GTA 5, meşhur Grand Theft Auto serisinin 15. parçacısı olan bir macera oyunudur. Rockstar North tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyun PC (Windows), Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında oynanabilir.

  GTA 5 serinin önceki oyunlarında yer alan tüm mekanikleri geliştirir. Araba sürüşleri açısından çok büyük gelişmeler yapılmıştır. Silahların kullanımı konusunda hissiyat üzerinde çeşitli iyileştirmeler vardır. Oyunun hikayesi San Andreas'a bağlı modern bir şehir olan Los Santos'ta geçer.

  GTA 5 nasıl bir oyun?

  GTA 5 yeni bir maceraya atılmanızı sağlar. Bu macera büyük oranda Los Santos'u kapsar. Aksiyon hiç eksik olmaz ve size sunulan kamera açıları her şeyi çok daha iyi hale getirmek için yeterlidir. Grafiksel anlamda oyun kusursuz olmasa bile oldukça iyi bir görüntüye sahiptir.

  Görüntü kalitesi platformlara göre değişiklik gösterir. Özellikle aydınlatma ve çözünürlük açısından çok büyük farklılıklar göre bilirsiniz. Karakter seslendirmeleri oldukça iyi düşünülmüş. Ayrıca oyun içi müzikler atmosferi yakalamanızı ve havaya girmenizi sağlayacak kadar iyidir.

  GTA 5 birinci şahıs bakış açısıyla çok daha keyifli bir şekilde oynanır ama serinin eski parçalarına göre daha zorlayıcıdır. Yoğun bir aksiyon söz konusu olduğundan bir dakika bile yerinizde duramayabilirsiniz. Ancak alıştıktan sonra oyunu tekrar tekrar oynamak isteyebilirsiniz.

  GTA 5 sistem gereksinimleri

  Bilgisayarınızın GTA 5 çalıştırıp çalıştıramayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse GTA 5 sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

  GTA 5 minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 veya AMD Phenom 9850
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9800 veya AMD Radeon HD 4870
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama alanı: 72 GB
  • İşletim sistemi: Windows 7

  GTA 5 önerilen sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-3470 veya AMD FX-8350
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama alanı: 72 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10

  GTA 5 fiyatı ne kadar?

  GTA 5 oyunu Windows, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında yer alan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için onu satın almanız gerekir. Satın alım fiyatı kampanyalara ve platformlara göre değişiklik gösterebilir.

  GTA 5 serinin eski oyunlarına göre çok fazla yenilik sunar. Los Santos ve Blaine County gibi yoğun aksiyon dolu yerleri keşfederken oynanış sizi fazlasıyla memnun edecektir. Zorlanacağınız noktalarda tekrar denemeler yapmaya çalışınca bundan keyif alacaksınız. GTA 5 oynayabilmek için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  GTA 5 Sistem Gereksinimleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et