R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Yaş Tespiti İçin Yeni Güncellemesini Duyurdu!

  Instagram yeni bir güncelleme yayınlayarak kullanıcılarının 18 yaş altı veya üstü olma durumunu yeni geliştirdiği yüz tanıma sistemiyle tespit edeceğini açıkladı.

  İsmail
  İsmail R10 Editörü
  25.06.2022 05:33 1408 2 dk okuma süresi
  Instagram Yaş Tespiti İçin Yeni Güncellemesini Duyurdu!
  Son Düzenleme:

  Yeni güncelleme ile ilgili platformdan yapılan açıklama şöyle;

  Gençlerin ve yetişkinlerin kendi yaş grupları için doğru deneyimi yaşadığından emin olmak için bunu test ediyoruz. Birinin genç (13-17) olup olmadığını öğrendiğimizde, onların hesaplarını otomatik olarak gizlemek, tanımadıkları yetişkinlerden istenmeyen kişileri engellemek ve reklamverenlerin seçeneklerini sınırlamak gibi yaşa uygun deneyimler sağlıyoruz.

  Yapay zeka teknolojisi kullanılacak

  Dünya’nın en popüler sosyal medya uygulaması olarak bilinen Instagram’a kayıt olabilmek için 13 yaş sınırı bulunuyor. Yaş doğrulaması için birçok manuel yöntem deneyen ve girişimleri pek de başarılı olmayan uygulama, yapay zeka destekli yeni bir modele geçiyor. Yoti isimli bir şirketle anlaşarak yaptırdıkları bu uygulama, yapay zeka teknolojisini kullanarak kullanıcıların yüzlerini tarıyor ve 18 yaşın altında veya üstünde olduğunu tespit ediyor.

  Geliştirilen teknoloji yaş gruplarını çeşitli kategorilere ayırırken 6 ila 11 yaş arası grupları %98.91 oranında doğru tespit ederken 13 ila 17 arası yaş gurubunda bu başarı oranı %99.65. Yeni yüz tanıma sistemi yaş tespitinin hemen ardından videonun silinmesi üzerine programlandı ve bilgiler Instagram tarafından hiçbir şekilde yedeklenmeyecek.

  Instagram kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?

  Instagram’a kayıt olma yaşı 13 olarak belirlense de 18 yaşın altındaki kullanıcılar için belirli kısıtlamalar var. 18 yaşın altındaki kullanıcıların hesapları varsayılan olarak gizli hesap statüsüne alınıyor ve herkese açık profil paylaşımına izin verilmiyor. Bu profiller takip etmeyen kişiler tarafından görüntülenemiyor ve takip etme işlemi hesap sahibinin onayı sonrasında mümkün oluyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ChatGPT, Akıllı Telefonlarda Yeni Bir Devrim Yaratıyor: İlk Entegrasyon Infinix Note 30 Serisi ile Gerçekleşiyor

  Infinix, Note 30 serisi için ChatGPT robotunu Folax dijital asistanına entegre etmeyi planlıyor. Bu adım, Infinix'in öncü bir hamle yapacağı anlamına geliyor.

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  Xiaomi'den Piyasayı Sallayacak Yenilik: Kablosuz Kulaklık Redmi Buds 4 Active Tanıtıldı!

  Xiaomi, Redmi Buds 4 Active isimli kablosuz kulaklığını tanıttı. Kulaklık, yüksek kaliteli ses deneyimi sunarken aynı zamanda 28 saate kadar pil ömrüne sahip!

  Microsoft Cortana'yı Emekliye Ayırıyor: Windows'un Yeni Yapay Zeka Asistanı Copilot Geliyor!

  Microsoft, yılın sonuna doğru Cortana sesli asistanının Windows üzerindeki desteğini sonlandırıyor. Bunun yerine modern yapay zeka destekli araçlar geliyor!

  Instagram Yaş Tespiti İçin Yeni Güncellemesini Duyurdu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et