R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış

  Google, son zamanlarda Search Console’da gözüken indexlenmiş sayfaların sayısının yanlış gösterilmesine dair sorunu düzeltti.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 19.08.2022 20:51 1183 1 dk okuma süresi
  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış
  Son Düzenleme:

  Google yaşadığı yangından sonra birçok aracında hatalar meydana gelmişti. Birkaç haftadır Search Console üzerinde görünen yanlış sayıda dizine eklenmiş sayfa sorunu artık çözüldü. Google, dizin kapsamı raporunda dizine eklenen sayfalar raporunda büyük olasılıkla bir düşüş göreceğiniz konusunda uyarıyor. 

  Dizin raporunda gözükecek bu düşüş sayfaların indexten çıkmasını göstermiyor. Bu sitenizle alakalı bir sorun değil direkt olarak Search Console üzerindeki raporlama sorununu gösteriyor. 

  Eğer müşterileriniz için raporlar düzenliyorsanız buradaki eksik alanı müşterilerinize bildirmeniz ve raporlama kısmında göz ardı etmeniz gerekmektedir. 

  Bir şey yapmanıza gerek var mı?

  Google bu durumla alakalı dizin raporu kısmında sorunla ilgili olarak bir açıklama ekledi. Bu bir raporlama problemi olduğu için Google tarafında indexleriniz düzgün şekilde çıkıyor olması gerekiyor. Yine de manuel olarak kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. 

  Site:siteadresi.com/yazi-linki olarak Google tarafında yazıların index alıp almadığına bakabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Türkiye’nin İlk Kadın Arkeoloğuna Özel Doodle Çıkardı!

  Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu olan Jale İnan adına özel bir Doodle çıkardı. Doodle’lar, Google tarafından özel bir şekilde hazırlanır.

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Bu Uygulamaları Derhal Silin! App Store ve Google Play’de Reklam Dolandırıcılığı!

  Google Play ve App Store'daki uygulamaların bazılarında dolandırıcılık saptandı. App Store'da 10, Google Play'de ise 75 dolandırıcı uygulama bulundu.

  Google Pixel 7'nin Özellikleri Belli Oldu: 30 W Şarj Desteğiyle Gelecek!

  Yogesh Brar isimli bir kullanıcı, Google Pixel 7'nin teknik özelliklerini sızdırdı. Buna göre cihaz, 6.3 inç ve 90 Hz Oled ekrana sahip.

  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et