R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış

  Google, son zamanlarda Search Console’da gözüken indexlenmiş sayfaların sayısının yanlış gösterilmesine dair sorunu düzeltti.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.08.2022 20:51 1926 1 dk okuma süresi
  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış
  Son Düzenleme:

  Google yaşadığı yangından sonra birçok aracında hatalar meydana gelmişti. Birkaç haftadır Search Console üzerinde görünen yanlış sayıda dizine eklenmiş sayfa sorunu artık çözüldü. Google, dizin kapsamı raporunda dizine eklenen sayfalar raporunda büyük olasılıkla bir düşüş göreceğiniz konusunda uyarıyor. 

  Dizin raporunda gözükecek bu düşüş sayfaların indexten çıkmasını göstermiyor. Bu sitenizle alakalı bir sorun değil direkt olarak Search Console üzerindeki raporlama sorununu gösteriyor. 

  Eğer müşterileriniz için raporlar düzenliyorsanız buradaki eksik alanı müşterilerinize bildirmeniz ve raporlama kısmında göz ardı etmeniz gerekmektedir. 

  Bir şey yapmanıza gerek var mı?

  Google bu durumla alakalı dizin raporu kısmında sorunla ilgili olarak bir açıklama ekledi. Bu bir raporlama problemi olduğu için Google tarafında indexleriniz düzgün şekilde çıkıyor olması gerekiyor. Yine de manuel olarak kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. 

  Site:siteadresi.com/yazi-linki olarak Google tarafında yazıların index alıp almadığına bakabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Gemini AI, Artık Google Mesajlar'da: İşte Yeni Özellikler!

  Google, üretken yapay zekâ Gemini AI'yı Google Mesajlar'a entegre etti. Sohbet başlatma, veri saklama ve gizlilik özellikleriyle kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  Google Gemini Uygulaması, Türkçe Olarak Kullanıma Sunuldu!

  Google'ın yapay zeka asistanı Gemini, artık Türkçe dil seçeneğiyle Türkiye'de kullanıma sunuldu. Yazma, planlama ve öğrenme gibi birçok konuda yardımcı oluyor.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  Google Search Console Hatası: Indexlenmiş sayfaların sayısı yanlış

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et