R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ucuza Oyun İsteyenler Toplansın: 12 Aylık Xbox Game Pass Aboneliği Normalden 345 TL Daha Ucuza Nasıl Alınır?

  Oyunların günümüzde önemli bir yer aldığı dönemde yaşıyoruz. Bu oyunları oynamamız için bazı abonelikler oyunları ucuza daha çok oynamamıza olanak sunuyor. Gelin size Xbox Game Pass’inizi daha ucuza nasıl alacağınızı gelin birlikte keşfedelim!

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  23.04.2022 02:29 1927 6 dk okuma süresi
  Ucuza Oyun İsteyenler Toplansın: 12 Aylık Xbox Game Pass Aboneliği Normalden 345 TL Daha Ucuza Nasıl Alınır?
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz yıllar ile birlikte yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlayan Xbox Game Pass, oyun dünyası içerisinde kendisine oldukça önemli bir yer edinmiş durumda. Normalde 1 ay için 15 dolar olan bu bu game pass yerel fiyatlandırma politikası ile 45 tl olarak sunuluyor. Bu game pass'i aylık, yıllık ve 3 yıllık aboneliklerle almak mümkün.

  En baştan başlayalım, Xbox Game Pass nedir?

  Kısaca Xbox Game Pass içerisinde sayılamayacak kadar çok oyun bulunduran bir abonelik türü. Bu abonelik türünde an itibariyle Xbox One, Xbox Series X|S, Windows 10, Windows 11 ve Xbox Cloud Gaming aracılığıyla İOS ile Android cihazlarda hizmet sunulmaktadır.

  Her geçen gün aboneliğe yeni oyunlar eklendiği gibi bazı oyunlar da abonelik kapsamından çıkmaktadır. Dolayısıyla Xbox Game Pass içinde daha güncel oyunların bulunduğu bir abonelik hizmetidir diyebiliriz. Gelin size hangi oyunların girip hangi oyunların abonelikten çıktığını gösterelim.Örneğin; 2022 Nisan ayının ilk partisi olarak MLB The Show 22, Life is Strange: True Colors ve Lost In Random gibi oyunlar eklenirken; F1 2019, Rain On Your Parade ve The Long Dark gibi yapımların abonelik hizmetinden ayrılacağı resmî olarak açıklanmış.

  345 TL daha uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass nasıl alınır?

  Aslına bakarsanız bu işlemi 2 adımda yapabiliyoruz.

  Adım 1:İlk olarak E posta adresinizde başka bir Xbox Game pass üyeliği olmadığından emin olduktan sonra bir Xbox hesabı oluşturun yada giriş yapın.

  Adım 2: Bu adımda karşımıza 2 tane yöntem çıkmakta. Bu yöntemlerden birini seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Yöntem 1: Çok uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass Ultimate erişimi

  Yöntem 2: Fiyatı artsa da, üç yıllık Xbox Game Pass'in vazgeçilmezi

  Günümüzdeki oyun dünyasında en çok sorulan sorulardan biri ise Xbox Game Pass in bir yıllık alınıp alınmadığı diyebiliriz. Bunun cevabı ise “Evet, alınabilir.” Microsoft üzerinden alım sağlayabilirsiniz.

  Xbox Game Pass Ultimate; Xbox Live Gold ve EA Play aboneliklerini zaten içerisinde barındırıyor. Böylelikle bu abonelikleri kullanarak üyeliğinizi Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine oldukça uygun bir fiyattan yükseltmek kesinlikle mümkün. Örnek verecek olursak 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği satın alırsanız, daha sonrasında da bir aylık Xbox Game Pass Ultimate satın aldığınızda; o anki Xbox Live Gold üyeliğiniz Xbox Game Pass sistemine dâhil olduğundan Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşecektir. Yani; 13 aylık Xbox Game Pass üyeliğine sahip olacaksınız diyebiliriz. 

  Xbox Live Gold: Doğrudan Xbox Game Pass'e dönüştürülebilir. Eğer Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz varsa 3:1 olarak dönüşeceğini söylemeden geçemeyiz.

  EA Play: 12 aylık bir EA Play’e sahip iseniz bu 4 aylık bir Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşecektir.

  Yöntem #1: Çok uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass Ultimate erişimi

  Yöntem 1 üç aşamalıdır diyebiliriz. Burada üyelikleri birbirine dönüştürerek ucuzluk sağlamış oluruz.

  Adım 1: İlk olarak hesabınızda herhangi bir Xbox Game Pass üyeliğinin bulunmadığından emin olmak zorundasınız.

  Adım 2: Bu linke tıklayarak ulaşacağınız resmî Xbox sitesi üzerinden üç defa bir yıllık EA Play satın alın. (3 x 65 TL'den toplamda 195 TL'ye 36 aylık EA Play üyeliğiniz olacak)

  https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass?utm_source=webtekno

  Adım 3: 36 aylık EA Play üyeliğinizi aldıktan sonra, 45 TL'ye bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği satın alabilirsiniz

  Bu üç işlemi tamamladığınızda; 36 aylık EA Play aboneliğiniz, 3/1  oranında 12 aylık Xbox Game Pass'e dönüşecektir. Bir ay da siz satın almış olduğunuz için, toplamda 13(12+1) aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olacaktır. 13 ay boyunca ucuz bir fiyata Xbox Game Pass in abone olduğu oyunlardan faydalanabilirsiniz.

  Burada size önemli bir nottan da bahsetmek istiyoruz. Xbox game pass ultimate üyeliğinizi, ekstra bir ücret ödemeden hem pcde hem de konsolda kullanabiliyorsunuz Harika değil mi?

  Alternatif yöntem #1

  Bu alternatif yöntem EA play i 36 aylık alamadığımız durumlarda geçerlidir demekle başlıyoruz yazımıza. İlk olarak Xbox game pass üyeliğimizin olmadığından emin oluyoruz. Ardından Microsoft üzerinden 12 aylık EA play satın alıyoruız. Ardından 2 kere daha satın alım yaptıktan sonra 36 ay kullanıma erişebiliyoruz. Sonrasında aldığımız 1 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği bize toplam 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği sağlıyor. Sizce de muhteşem değil mi?

  Yöntem #2: Fiyatı artsa da, üç yıllık Xbox Game Pass'in vazgeçilmezi

  Adım 1: Hesabınızda herhangi bir Xbox Game Pass üyeliğinin bulunmadığından emin oluyorsunuz.

  Adım 2: İnternet üzerinden 12 aylık Xbox Live Gold kodu satın alıyorsunuz. (Yaklaşık 410 TL'den satılmakta)

  Adım 3: 12 aylık Live Gold üyeliğinizi satın aldıktan sonra, 45 TL'ye bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği satın alıyorsunuz. Burada amaç paketleri birbirine dönüştürmek diyebiliriz.

  Xbox Live Gold üyeliği, doğrudan olarak Game Pass üyeliğine dönüştüğü için istersek direk 3 senelik Xbox Game Pass aboneliği de satın alabiliriz. Tabiki EA Play yöntemi biraz daha ucuz fakat maksimum 36 aylık abonelikler desteklendiği için elimizde  üç yıllık Xbox Game Pass üyeliği için Live Gold taktiğini göz önünde bulundurmaktan başka şansımız kalmıyor. 3 adet Xbox Live Gold üyeliği alırsak ardından bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği alırsak toplamda 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olacağız.

  Alternatif yöntem #2

  Eğer bir yıldan daha uzun sürecek bir üyelik almayı planlıyorsak, üyeliğinizin süresini ve fiyatını üç aboneliği birleştirerek de ayarlama şansınız mevcut. Örneğin; herhangi bir Xbox Game Pass üyeliğiniz olmadığından emin olduktan sonra, 12 aylık Live Gold kodu ile 12 aylık EA Play alıp, bir aylık Xbox Game Pass Ultimate'yle birleştirirseniz, 12 + 4 (EA Play üyeliği 3/1 şeklinde dönüşüyor) + 1'den toplamda 17 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olacaktır. Eğer yeterince beklerseniz uygun fiyatlı kodlara sahip olabilirsiniz.

  Çok önemli not: Yazımız içerisinde yer verdiğimiz tüm yöntemler resmîdir kesinlikle illegal yöntemler bulunmamaktadır.

  Davetsiz sürprizlerden kurtulun: Yinelenen ödeme nasıl kapatılır?

  Yinelenen ödemeler insanın canını aşırı derecede sıkabilir. Dolayısıyla yinelenen ödemelere kapatmak isteyebiliriz. Eğer bir yıllık Xbox Game Pass üyeliği satın almayı düşünen bir 'aylık Xbox Game Pass' kullanıcısıysanız, yinelenen ödemeyi kapatıp üyeliğinizin tamamen inaktif olduğundan emin olmakta fayda var diyebiliriz. 

  Adım 1: Microsoft hesabınızda Hizmetler ve Abonelikler kısmına girin.

  Adım 2: İptal etmek istediğinizi aboneliğin yönet kısmına gelin.

  Adım 3: Yinelenen ödemeyi kapat butonuna tıklayın.

  Sonuç: EA Play yöntemi ile birlikte 345 TL daha uygun bir fiyata erişebiliriz

  Eğer birinci yöntemi tercih ederseniz, 195 + 45 TL'den toplamda 240 TL'ye 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz.  (Aylık 18.4 TL)

  Eğer ikinci yöntemi tercih ederseniz, 410 + 45 TL'den toplamda 455 TL'ye 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz. (Aylık 35 TL)

  Eğer ikinci yöntem ile birlikte üç yıllık Xbox Game Pass Ultimate almaya karar verirseniz, 3 x 410 + 45 TL'den toplamda 1275 TL'ye 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz. (Aylık 35 TL)

  Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar?

  Gram altın, 14 Haziran 2024 tarihinde güne yükselişle başladı ve 2.420 TL seviyesine ulaştı. Dolar 32,63 TL, Euro ise 34,94 TL'den işlem görüyor. Ons altın ise 2.311 dolar seviyesinde seyrediyor. İşte güncel altın ve döviz kuru fiyatları ve piyasalardaki

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  Ucuza Oyun İsteyenler Toplansın: 12 Aylık Xbox Game Pass Aboneliği Normalden 345 TL Daha Ucuza Nasıl Alınır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et