R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter'ı almak için üç yeni şirket kurdu! Finansmanı yeni şirketler karşılayacak!

  Elon Musk, Twitter’ı satın almak için X Holdings adında üç yeni şirket kurdu. Twitter’ı satın alırken finansman gideri bu şirketlerden karşılanacak.

  Tubaunl Tubaunl 23.04.2022 02:22 652 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter'ı almak için üç yeni şirket kurdu! Finansmanı yeni şirketler karşılayacak!
  Son Düzenleme:

  Twitter’da yer alan paylaşımlarıyla tanınan Elon Musk, Dogecoin sonrası kafayı Twitter platformuna taktı. Musk, kimsenin haberi olmadan “X Holdings” adında üç yeni şirket kurduğu ortaya çıktı. Şirketlerin ismi; X Holdings I, X Holdings II ve X Holdings III olarak öğrenilirken Musk'ın Twitter’ı satın almak için elinden gelen her imkânı kullandığı görülüyor.

  SEC dosyası güncellenirken Musk’ın yeni şirketleri gün yüzüne çıktı. X Holdings adında gündeme gelen firmaların tam olarak görevi Twitter’ı satın alırken oluşacak finansman giderinin karşılanması için oluşturulmuş.

  Elon Musk, Twitter için çok kararlı olduğunu kanıtladı

  Kısa süre önce Twitter’a ortak olan Musk, şirketin tamamını satın almak istediğini duyurmuştu. Hissedarlara ödenecek finansman giderin sağlanması için birçok kaynak arayışı içerisinde olduğu bilinen Musk’ın teklifine henüz cevap gelmedi. Gelebilecek teklif finansmanını sağlamak adına üçlü bir şirket kurma politikası izleyen Tesla ve SpaceX CEO’sundan beklenmedik adımlar gelebilir.

  Tesla ve Spaxe X CEO’su Twitter’a satın alma konusunda cevap gelmesi halinde finansmanı sağlayacağını belirtti. Uzman kişiler tarafından incelenen dosyalar sonrası Elon Musk’ın birçok banka ve kuruluştan 46,5 milyar dolar sağlayacak durumunun olduğu ortaya çıktı.

  Twitter’ı satın almak isteyen Musk’ın bu finansman giderini tamamen kendi cebinden ödemeyeceği açıklandı. Satın alma teklifinin 13 milyar dolarını Morgan Stanley gibi bazı yatırım bankalarından ve 12,5 milyar dolarlık kısmı ise Elon Musk’ın Tesla hisselerine karşılık marj kredisinden ödenecek. Elbette tüm bu tekliflerin son parçasını X Holding şirketleri tamamlayacak. Twitter’ı satın almak için kalan 21 milyar dolar için sermaye taahhüdünde bulunacağı belirtilen Musk, birincil yatırımcı olarak yeni açmış olduğu firmaları gösterdi.

  Elon Musk’ın açmış olduğu tüm şirketler X Holdings adı altında yer alacağı ifade ediliyor. Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’e benzeyecek ve Elon Musk’ın bütün girişimlerinde X Holdings’i kullanması bekleniyor.

  Peki, sizler Elon Musk’ın X Holdings firmaları için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1279
  Elon Musk, Twitter'ı almak için üç yeni şirket kurdu! Finansmanı yeni şirketler karşılayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et