R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Online eğitim sistemi EBA 2020 yılında pandeminin de etkisiyle öğrencilerin hayatında öncesinden çok daha büyük bir yer kaplamaya başladı. Günümüzde de önemli ölçüde kullanıma sahip olan EBA'ya nasıl kayıt olacağınızı öğrenmek ve öğrenci girişinin nasıl yapıldığını maddeler halinde öğrenebilmek için detaylara göz atın.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  05.05.2022 05:35 1656 2 dk okuma süresi
  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  EBA ve EBA Kurs nedir?

  EBA açılımı “Eğitim Bilişim Ağı” olan Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı hizmetidir. EBA ilk olarak 2012 yılında “Eğitim, daima…” sloganıyla hayatımıza girdi ve o günden bugüne etkin bir şekilde eğitime destek olmaya devam ediyor. 

  EBA öğrenci girişi için gerekenler nelerdir?

  EBA’ya giriş yapabilmek için birçok yöntem mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

  1. E-devlet ile giriş
  2. E-Okul bilgileri ile giriş
  3. Öğrenci bilgileri ile giriş
  4. Açık öğretim bilgileri ile giriş
  5. EBAKOD ile giriş

  Bu yöntemlerin hepsinde ayrı bilgiler gerekmekte. Yöntemi seçip ilgili sayfaya girdiğinizde kolaylıkla giriş yapmak için nelere ihtiyaç duyulduğunu görebilirsiniz.

  EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? 

  Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Sayfadaki yönlendirmeleri takip ederek kolaylıkla sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi unuttum” sekmesine tıklayarak ve gerekli adımları takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa “EBA şifresi nasıl alınır?” seçeneğine tıklayıp gerekli adımları takip edin.

  EBA öğrenci kayıt işlemi nasıl gerçekleşir?

  EBA hesabınız yoksa sisteme giriş yapıp derslerden faydalanmak için EBA hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu durumda izlemeniz gereken yol “EBA hesabı oluştur” sekmesine tıklayıp çıkan kutucukta “Şifre oluşturmaya devam et” butonuna tıklayın. Yeni ulaştığınız sayfada sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Bu sayfada kimlik bilgileriniz vereceğiniz için linki özellikle kontrol edin ve tarayıcınızın bu sayfayı şüpheli görüp görmediği ile ilgili bildirimlerini dikkate alın. Böylelikle olası bir kimlik hırsızlığı ihtimalini engellemiş olursunuz. Bu sayfada istenen bilgile şu şekildedir;

  1. TC Kimlik No
  2. Öğrenci Numarası
  3. Nüfüs Cüzdanı Seri/No veya Cilt No

  Tüm bu bilgileri doldurup “giriş yap” butonuna tıklayınız. Eğer önceden kayıt olduysanız bu işlemi yapamazsınız. Hesabınıza giriş yapmak için şifremi unuttum seçeneğini seçip gerekli adımları takip edip sisteme giriş yapabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Yeni Nesil Konsol Piyasayı Nasıl Değiştirecek?

  2025'te çıkacak Nintendo Switch 2, üstün performansı ve rekabetçi fiyatıyla oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Dacia Nasıl Ucuz Araç Üretebiliyor?

  Dünyaca ünlü araç üreticisi Dacia, otomobil endüstrisinde uygun fiyatlı araçları ile öne çıkıyor. Dacia, kaliteli ve bütçe dostu araçlar sunarak pek çok alıcının dikkatini çekmeyi başarıyor.

  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et