R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Online eğitim sistemi EBA 2020 yılında pandeminin de etkisiyle öğrencilerin hayatında öncesinden çok daha büyük bir yer kaplamaya başladı. Günümüzde de önemli ölçüde kullanıma sahip olan EBA'ya nasıl kayıt olacağınızı öğrenmek ve öğrenci girişinin nasıl yapıldığını maddeler halinde öğrenebilmek için detaylara göz atın.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 05.05.2022 05:35 1312 2 dk okuma süresi
  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  EBA ve EBA Kurs nedir?

  EBA açılımı “Eğitim Bilişim Ağı” olan Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı hizmetidir. EBA ilk olarak 2012 yılında “Eğitim, daima…” sloganıyla hayatımıza girdi ve o günden bugüne etkin bir şekilde eğitime destek olmaya devam ediyor. 

  EBA öğrenci girişi için gerekenler nelerdir?

  EBA’ya giriş yapabilmek için birçok yöntem mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

  1. E-devlet ile giriş
  2. E-Okul bilgileri ile giriş
  3. Öğrenci bilgileri ile giriş
  4. Açık öğretim bilgileri ile giriş
  5. EBAKOD ile giriş

  Bu yöntemlerin hepsinde ayrı bilgiler gerekmekte. Yöntemi seçip ilgili sayfaya girdiğinizde kolaylıkla giriş yapmak için nelere ihtiyaç duyulduğunu görebilirsiniz.

  EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? 

  Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Sayfadaki yönlendirmeleri takip ederek kolaylıkla sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi unuttum” sekmesine tıklayarak ve gerekli adımları takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa “EBA şifresi nasıl alınır?” seçeneğine tıklayıp gerekli adımları takip edin.

  EBA öğrenci kayıt işlemi nasıl gerçekleşir?

  EBA hesabınız yoksa sisteme giriş yapıp derslerden faydalanmak için EBA hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu durumda izlemeniz gereken yol “EBA hesabı oluştur” sekmesine tıklayıp çıkan kutucukta “Şifre oluşturmaya devam et” butonuna tıklayın. Yeni ulaştığınız sayfada sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Bu sayfada kimlik bilgileriniz vereceğiniz için linki özellikle kontrol edin ve tarayıcınızın bu sayfayı şüpheli görüp görmediği ile ilgili bildirimlerini dikkate alın. Böylelikle olası bir kimlik hırsızlığı ihtimalini engellemiş olursunuz. Bu sayfada istenen bilgile şu şekildedir;

  1. TC Kimlik No
  2. Öğrenci Numarası
  3. Nüfüs Cüzdanı Seri/No veya Cilt No

  Tüm bu bilgileri doldurup “giriş yap” butonuna tıklayınız. Eğer önceden kayıt olduysanız bu işlemi yapamazsınız. Hesabınıza giriş yapmak için şifremi unuttum seçeneğini seçip gerekli adımları takip edip sisteme giriş yapabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  QR Kod Nasıl Oluşturulur?

  QR kod, oluşturulması son derece kolay olan bir tür barkoddur. Farklı yöntemlerle oluşturulan QR kod ile istenilen bilgiler, kullanıcılara kolaylıkla iletilir.

  EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et