R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası için kullanıcı bilgileri gizliliği konusunda güven sarsan bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Binance, 2021’de kullanıcı verilerini Rusya hükümetiyle paylaştı. Binance’den iddialara yanıt geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  24.04.2022 21:32 2335 2 dk okuma süresi
  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de de faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası Binance, son dönemde farklı iddialarla da gündeme gelmeye devam ediyor. Binance için son iddia ise Reuters’ten geldi. Reuters’in yayınladığı rapora göre Binance, 2021 yılında gizli kalması gereken kullanıcı verilerini/bilgilerini paylaştı.

  Her ne kadar Binance iddialar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yalanlasa da yeni paylaşılan rapor, iddiaları da kuvvetlendiriyor. Son dönemde “NAZİ” yakıştırmasıyla gündemden düşmeyen Binance’in, Rusya hükümetiyle kullanıcı verilerini paylaştığı öne sürüldü. Bu iddialar özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının yaşandığı bu dönemde çok daha önemli hale geldi.

  İddialara göre Rusya, Binance ile yapılan bu toplantıda kullanıcı isim, adres ve işlem geçmişi gibi bilgilerin verilmesini istedi. Gelen teklife olumsuz yanıt verme şansı bulunmamasıyla birlikte Kostarev’in teklifi doğrudan kabul ettiği de belirtiliyor.

  Muhalefetin milyonlarca dolarlık Bitcoin’in izi aranıyor

  Binance Rusya

  Rusya’nın Binance’den bu bilgileri suçla mücadele kapsamında talep ettiği belirtiliyor. Ancak aynı dönemde gündemde olan Rusya’daki muhalif lider Alexei Navalny’nin ekibinin topladığı değeri milyonlarca Dolar olan Bitcoin(BTC) konusu da ayrıca dikkat çekiyor. Muhalefet bağışları Binance üzerinden topluyor.

  Binance iddiaları yalanladı

  Binance, iddialar üzerine yaptığı resmi açıklamasıyla tüm iddialara yalanlama getirdi. Blog gönderisi halinde yazılı olarak yapılan açıklamada Binance şu ifadelere yer verdi;

  Binance’in Alexei Navalny dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı verisini Rus düzenleyiciler ile paylaştığı yönündeki haberler kesinlikle yanlıştır. Savaş başlar başlamaz Rusya ile çalışmalarımızı durdurduk ve yaptırım gerekliliklerini uyguladık. Bildiğimiz kadarıyla Binance, bugün Avrupa Birliği tarafından Rus hesap sahiplerine yönelik yaptırım paketini uygulayan tek kripto para borsasıdır..

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Epic Games, Müjdeyi Verdi: Bu Haftaki Ücretsiz Oyunlar Açıklandı!

  Epic Games, bu hafta The Falconeer'ı ücretsiz sunuyor. Oyunu 4-11 Temmuz arasında indirip kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et