R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası için kullanıcı bilgileri gizliliği konusunda güven sarsan bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Binance, 2021’de kullanıcı verilerini Rusya hükümetiyle paylaştı. Binance’den iddialara yanıt geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.04.2022 21:32 317 2 dk okuma süresi
  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de de faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası Binance, son dönemde farklı iddialarla da gündeme gelmeye devam ediyor. Binance için son iddia ise Reuters’ten geldi. Reuters’in yayınladığı rapora göre Binance, 2021 yılında gizli kalması gereken kullanıcı verilerini/bilgilerini paylaştı.

  Her ne kadar Binance iddialar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yalanlasa da yeni paylaşılan rapor, iddiaları da kuvvetlendiriyor. Son dönemde “NAZİ” yakıştırmasıyla gündemden düşmeyen Binance’in, Rusya hükümetiyle kullanıcı verilerini paylaştığı öne sürüldü. Bu iddialar özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının yaşandığı bu dönemde çok daha önemli hale geldi.

  İddialara göre Rusya, Binance ile yapılan bu toplantıda kullanıcı isim, adres ve işlem geçmişi gibi bilgilerin verilmesini istedi. Gelen teklife olumsuz yanıt verme şansı bulunmamasıyla birlikte Kostarev’in teklifi doğrudan kabul ettiği de belirtiliyor.

  Muhalefetin milyonlarca dolarlık Bitcoin’in izi aranıyor

  Binance Rusya

  Rusya’nın Binance’den bu bilgileri suçla mücadele kapsamında talep ettiği belirtiliyor. Ancak aynı dönemde gündemde olan Rusya’daki muhalif lider Alexei Navalny’nin ekibinin topladığı değeri milyonlarca Dolar olan Bitcoin(BTC) konusu da ayrıca dikkat çekiyor. Muhalefet bağışları Binance üzerinden topluyor.

  Binance iddiaları yalanladı

  Binance, iddialar üzerine yaptığı resmi açıklamasıyla tüm iddialara yalanlama getirdi. Blog gönderisi halinde yazılı olarak yapılan açıklamada Binance şu ifadelere yer verdi;

  Binance’in Alexei Navalny dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı verisini Rus düzenleyiciler ile paylaştığı yönündeki haberler kesinlikle yanlıştır. Savaş başlar başlamaz Rusya ile çalışmalarımızı durdurduk ve yaptırım gerekliliklerini uyguladık. Bildiğimiz kadarıyla Binance, bugün Avrupa Birliği tarafından Rus hesap sahiplerine yönelik yaptırım paketini uygulayan tek kripto para borsasıdır..

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!

  Dünya genelinde 8 ülkede hizmet veren Getir, depolarını fiziksel süpermarkete dönüştürme kararı aldı.

  Elif 1226
  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et