R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası için kullanıcı bilgileri gizliliği konusunda güven sarsan bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Binance, 2021’de kullanıcı verilerini Rusya hükümetiyle paylaştı. Binance’den iddialara yanıt geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.04.2022 21:32 429 2 dk okuma süresi
  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de de faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası Binance, son dönemde farklı iddialarla da gündeme gelmeye devam ediyor. Binance için son iddia ise Reuters’ten geldi. Reuters’in yayınladığı rapora göre Binance, 2021 yılında gizli kalması gereken kullanıcı verilerini/bilgilerini paylaştı.

  Her ne kadar Binance iddialar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yalanlasa da yeni paylaşılan rapor, iddiaları da kuvvetlendiriyor. Son dönemde “NAZİ” yakıştırmasıyla gündemden düşmeyen Binance’in, Rusya hükümetiyle kullanıcı verilerini paylaştığı öne sürüldü. Bu iddialar özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının yaşandığı bu dönemde çok daha önemli hale geldi.

  İddialara göre Rusya, Binance ile yapılan bu toplantıda kullanıcı isim, adres ve işlem geçmişi gibi bilgilerin verilmesini istedi. Gelen teklife olumsuz yanıt verme şansı bulunmamasıyla birlikte Kostarev’in teklifi doğrudan kabul ettiği de belirtiliyor.

  Muhalefetin milyonlarca dolarlık Bitcoin’in izi aranıyor

  Binance Rusya

  Rusya’nın Binance’den bu bilgileri suçla mücadele kapsamında talep ettiği belirtiliyor. Ancak aynı dönemde gündemde olan Rusya’daki muhalif lider Alexei Navalny’nin ekibinin topladığı değeri milyonlarca Dolar olan Bitcoin(BTC) konusu da ayrıca dikkat çekiyor. Muhalefet bağışları Binance üzerinden topluyor.

  Binance iddiaları yalanladı

  Binance, iddialar üzerine yaptığı resmi açıklamasıyla tüm iddialara yalanlama getirdi. Blog gönderisi halinde yazılı olarak yapılan açıklamada Binance şu ifadelere yer verdi;

  Binance’in Alexei Navalny dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı verisini Rus düzenleyiciler ile paylaştığı yönündeki haberler kesinlikle yanlıştır. Savaş başlar başlamaz Rusya ile çalışmalarımızı durdurduk ve yaptırım gerekliliklerini uyguladık. Bildiğimiz kadarıyla Binance, bugün Avrupa Birliği tarafından Rus hesap sahiplerine yönelik yaptırım paketini uygulayan tek kripto para borsasıdır..

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Binance Kullanıcı Bilgilerini Rusya’ya Verdi İddialarına Dair İlk Açıklamalar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et