R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması

  Apple Harita uygulaması, iOS 17 ile birlikte tüm iPhone kullanıcılarına yeni bir deneyim sunuyor. 5 Haziran'da düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil işletim sistemleri, merakla beklenen yeniliklerle dolu. İşte bu yeniliklerden biri olan Apple Harita uygulamasının yeni görünümü hakkında bilmeniz gerekenler.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  08.05.2023 19:01 1766 1 dk okuma süresi
  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması
  Son Düzenleme:

  iOS 17 ile birlikte tüm iPhone modellerinde yeni bir Harita uygulaması deneyimi yaşanacak. Apple'ın yeni kilit ekranı düzeninde, tarih ve saat ekranın üst kısmında yer alırken, navigasyon yönergeleri ise artık ekranın alt kısmında kendini gösterecek. Bu düzenleme, kullanıcıların daha rahat bir şekilde navigasyon yönergelerini takip etmelerine olanak tanıyor.

  Kilit Ekrandaki Navigasyon Yönergeleri ve Kısayollar

  Kilit ekranında navigasyon yönergelerini ekranın alt kısmına taşıyan Apple, bu bölümün altında ise okunmamış bildirimler, el feneri ve kamera uygulaması kısayollarına yer veriyor. En alt kısmın yukarı kaydırılmasıyla ise bildirim merkezi genişleyerek tüm bildirimler Harita uygulamasının önüne çıkacak.

  Kilit Ekranında Küçültülebilir Harita Uygulaması

  Artık Harita uygulaması kilit ekranında müzik çalar widget'ı boyutlarına kadar küçültülebilecek. Harita uygulamasına tekrar dokunulduğunda ise uygulama eski boyutlarına dönebiliyor. Kilit ekranındaki navigasyon uygulamasının etkileşimli olması beklenmiyor.

  Üçüncü Taraf Navigasyon Uygulamalarında Değişiklik Yok

  Apple'ın kendi Harita uygulamasında kilit ekranında sunduğu bu özelliği, üçüncü taraf uygulamalarında ise sunmayacak. Bu nedenle iOS 17 ile birlikte Google Haritalar ve diğer navigasyon uygulamalarının görünümünde önemli bir değişiklik beklemiyoruz.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et