R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması

  Apple Harita uygulaması, iOS 17 ile birlikte tüm iPhone kullanıcılarına yeni bir deneyim sunuyor. 5 Haziran'da düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil işletim sistemleri, merakla beklenen yeniliklerle dolu. İşte bu yeniliklerden biri olan Apple Harita uygulamasının yeni görünümü hakkında bilmeniz gerekenler.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  08.05.2023 19:01 1467 1 dk okuma süresi
  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması
  Son Düzenleme:

  iOS 17 ile birlikte tüm iPhone modellerinde yeni bir Harita uygulaması deneyimi yaşanacak. Apple'ın yeni kilit ekranı düzeninde, tarih ve saat ekranın üst kısmında yer alırken, navigasyon yönergeleri ise artık ekranın alt kısmında kendini gösterecek. Bu düzenleme, kullanıcıların daha rahat bir şekilde navigasyon yönergelerini takip etmelerine olanak tanıyor.

  Kilit Ekrandaki Navigasyon Yönergeleri ve Kısayollar

  Kilit ekranında navigasyon yönergelerini ekranın alt kısmına taşıyan Apple, bu bölümün altında ise okunmamış bildirimler, el feneri ve kamera uygulaması kısayollarına yer veriyor. En alt kısmın yukarı kaydırılmasıyla ise bildirim merkezi genişleyerek tüm bildirimler Harita uygulamasının önüne çıkacak.

  Kilit Ekranında Küçültülebilir Harita Uygulaması

  Artık Harita uygulaması kilit ekranında müzik çalar widget'ı boyutlarına kadar küçültülebilecek. Harita uygulamasına tekrar dokunulduğunda ise uygulama eski boyutlarına dönebiliyor. Kilit ekranındaki navigasyon uygulamasının etkileşimli olması beklenmiyor.

  Üçüncü Taraf Navigasyon Uygulamalarında Değişiklik Yok

  Apple'ın kendi Harita uygulamasında kilit ekranında sunduğu bu özelliği, üçüncü taraf uygulamalarında ise sunmayacak. Bu nedenle iOS 17 ile birlikte Google Haritalar ve diğer navigasyon uygulamalarının görünümünde önemli bir değişiklik beklemiyoruz.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  ChatGPT, Akıllı Telefonlarda Yeni Bir Devrim Yaratıyor: İlk Entegrasyon Infinix Note 30 Serisi ile Gerçekleşiyor

  Infinix, Note 30 serisi için ChatGPT robotunu Folax dijital asistanına entegre etmeyi planlıyor. Bu adım, Infinix'in öncü bir hamle yapacağı anlamına geliyor.

  Yepyeni Bir Görünümle Karşımıza Çıkan Apple Harita Uygulaması

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et