R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch ve Discord’a Soruşturma Şoku! Twitch ve Discord İşbirliği Yapacağını Açıkladı!

  ABD’de internet platformları tartışması yeniden gündemde! Twitch ve Discord olmak üzere büyük platformlara karşı yeni bir soruşturma açıldı. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.05.2022 14:16 1237 2 dk okuma süresi
  Twitch ve Discord’a Soruşturma Şoku! Twitch ve Discord İşbirliği Yapacağını Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Dijital yayın ve topluluk platformlarına ilişkin tartışmalar ABD’de yaşanan son market saldırısının canlı olarak yayınlanmasından sonra yeniden alevlendi. ABD’nin New York Başsavcısı yaşanan olay ardından Twitch ve Discod’a karşı soruşturma başlatıldığını açıkladı. Twitch ve Discord söz konusu olaya ilişkin yetkililerle işbirliği yapacaklarını açıklamıştı.

  Twitch’ten Canlı Yayınlanmıştı

  Dünyanın en popüler canlı yayın platformu Twitch, son dönemde yaşanan gelişmeler nedeniyle sürekli tartışmaların odağında kalmaya devam ediyor. Özellikle ABD’deki son saldırının canlı olarak Twitch’ten yayınlanması tepkileri toplamıştı.

  Twitch ve Discord

  Twitch yönetimi, saldırgan tarafından açılan saldırı canlı yayını hemen kapatmıştı. Ancak saldırı canlı yayında yaklaşık 2 dakika boyunca devam etmişti. Bu süre de söz konusu saldırıya ait görüntülerin internette yayılmasının önüne geçilememesine neden olmuştu. Bu tip olaylarda yaşananlar nedeniyle canlı yayın platformları sürekli eleştirilerin odağında bulunuyordu. Yaşanan son olayın ardından ABD’de Twitch’e bu olay nezdinde yeni bir soruşturma açıldı.

  Discord’da Soruşturmanın Hedefinde

  Yetkililer, söz konusu saldırganın saldırı planları ve saldırısına ilişkin teşvik edici paylaşımları yaptığı Discord’u da soruşturma kapsamına aldı. Discord üzerinde yapılan paylaşımlar kısa sürede 4chan ve 8chan gibi kötü şöhretli platformlardaki panolarda da yer aldı. 

  ABD, soruşturmayla bu verileri saldırganın soruşturmasında kullanacak. Ayrıca Twitch, Discord ve diğer platformların bu tip olaylara karşı zafiyet ve teşvik potansiyellerindeki sorumlulukları üzerine bir soruşturma gerçekleştirilecek.

  Twitch, Discord veya Instagram, Youtube ve Facebook gibi dijital canlı yayın yapılabilen platformların bu tip olaylarda sıklıkla kullanılması hakkında siz ne düşünüyorsunur? Bu tip olaylara karşı önlem alınabilir mi? Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Twitch ve Discord’a Soruşturma Şoku! Twitch ve Discord İşbirliği Yapacağını Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et