R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Seri üretimi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği TOGG’da yeni gelişmeler yaşandı. TOGG hızlı şarj özelliği ve seri üretim fabrikasıyla ilgili yeni açıklamalar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.05.2022 13:40 1273 2 dk okuma süresi
  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un seri üretiminde sona yaklaşıldı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan yeni paylaşımlarla yerli otomobil fabrikası ve kullanılacak batarya konusunda son durum hakkında bilgi verildi.

  TOGG Seri Üretimi Planlandığı Tarihte Başlayacak!

  TOGG Twitter hesabından yapılan paylaşım ile yerli otomobil seri üretim fabrikasındaki son durum hakkında bilgi verildi. Yapılan paylaşıma göre TOFF fabrikası inşası bitmek üzere olduğu anlaşılıyor. Paylaşıma göre fabrikada üretilecek araçlar için kurulan boya tesisi %99, gövde tesisi %97 ve montaj tesisi de %95 oranında tamamlanmış görünüyor.

  TOGG Fabrikası

  TOGG fabrikasının tamamlanan kısımlarında da deneme süreçlerinin başlatıldığı açıklandı. Özellikle de 208 robot kullanılarak parçalı denemeler yapılıyor. Açıklanan son gelişmeler ışığında TOGG seri üretimi için daha önce açıklanan 2022 Kasım ayı tarihinde bir gecikme olmayacağını gösteriyor.

  TOGG Bataryası Üretimi Türkiye’de Yapılacak

  TOGG yerli elektrikli otomobil için batarya konusunda Çin merkezli Farasis şirketi ile anlaşma yapılmıştı. Farasis şirketi tarafından anlaşmaya istinaden kurulan Siro ile TOGG’un batarya ihtiyacına yanıt verilecek. Şirket 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve modül üretimi gerçekleştirecek. 

  TOGG Fabrikası

  8 Dakikalık Şarjla 250 KM Menzil

  TOGG için üretilecek bataryanın hızlı şarj özelliği bulunacak. Buna göre TOGG sadece 8 dakika şarj edildiğinde tam 250 KM mesafe kat edebilme özeliğine sahip olacak. Çünkü 8 dakikalık şarj ile TOGG bataryası minimum %80’lik doluluk oranına ulaşabilecek. Ayrıca TOGG’un bataryası kullanım ömrü de oldukça uzun olacak. Buna göre tam 1.5 milyon KM kullanım ömrüne sahip olacağı açıklandı.

  Farasis şirketi TOGG için üretilecek yeni nesil Siro bataryaların üretimini Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki fabrikada üretecek.

  Yeni nesil TOGG bataryası araçlara ancak 2025 yılında entegre edilebilecek. İlk etapta araçlarda piyasa ortalamalarına uygun olan bir batarya kullanılacak. Bu bataryalar yeni nesil bataryaların %80 dolum oranına 30 dakikada ulaşabilecek. 

  TOGG Araçlardaki Batarya İçin Sıvı Bor Atıkları

  TOGG Batarya

  TOGG yerli elektrikli otomobil modellerinde kullanılacak lityum iyon batarya konusunda da sıvı bor atıkla üretilen lityum karbonat müjdesi geldi. Eti Maden tarafından çıkartılan sıvı bor atıkların, lityum karbonata ve böylelikle de lityum iyon batarya üretimi için kullanılabilmesi noktasında Aspilsan ve ASELSAN tarafından çalışma yürütülüyor. Ancak bu çalışma henüz çok başında.

  TOGG yerli otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olacak mı? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 938

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Mercedes Benz Türk, ülke genelinde elektrikli otomobil teknolojisi alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Şirket Aksaray'da Türkiye'nin ilk ağır vasıtalara şarj ünitesini hizmete açtı. İşte 350 kW kapasiteli elektrikli şarj üniteleri!

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et