R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Seri üretimi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği TOGG’da yeni gelişmeler yaşandı. TOGG hızlı şarj özelliği ve seri üretim fabrikasıyla ilgili yeni açıklamalar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.05.2022 13:40 2116 2 dk okuma süresi
  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un seri üretiminde sona yaklaşıldı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan yeni paylaşımlarla yerli otomobil fabrikası ve kullanılacak batarya konusunda son durum hakkında bilgi verildi.

  TOGG Seri Üretimi Planlandığı Tarihte Başlayacak!

  TOGG Twitter hesabından yapılan paylaşım ile yerli otomobil seri üretim fabrikasındaki son durum hakkında bilgi verildi. Yapılan paylaşıma göre TOFF fabrikası inşası bitmek üzere olduğu anlaşılıyor. Paylaşıma göre fabrikada üretilecek araçlar için kurulan boya tesisi %99, gövde tesisi %97 ve montaj tesisi de %95 oranında tamamlanmış görünüyor.

  TOGG Fabrikası

  TOGG fabrikasının tamamlanan kısımlarında da deneme süreçlerinin başlatıldığı açıklandı. Özellikle de 208 robot kullanılarak parçalı denemeler yapılıyor. Açıklanan son gelişmeler ışığında TOGG seri üretimi için daha önce açıklanan 2022 Kasım ayı tarihinde bir gecikme olmayacağını gösteriyor.

  TOGG Bataryası Üretimi Türkiye’de Yapılacak

  TOGG yerli elektrikli otomobil için batarya konusunda Çin merkezli Farasis şirketi ile anlaşma yapılmıştı. Farasis şirketi tarafından anlaşmaya istinaden kurulan Siro ile TOGG’un batarya ihtiyacına yanıt verilecek. Şirket 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve modül üretimi gerçekleştirecek. 

  TOGG Fabrikası

  8 Dakikalık Şarjla 250 KM Menzil

  TOGG için üretilecek bataryanın hızlı şarj özelliği bulunacak. Buna göre TOGG sadece 8 dakika şarj edildiğinde tam 250 KM mesafe kat edebilme özeliğine sahip olacak. Çünkü 8 dakikalık şarj ile TOGG bataryası minimum %80’lik doluluk oranına ulaşabilecek. Ayrıca TOGG’un bataryası kullanım ömrü de oldukça uzun olacak. Buna göre tam 1.5 milyon KM kullanım ömrüne sahip olacağı açıklandı.

  Farasis şirketi TOGG için üretilecek yeni nesil Siro bataryaların üretimini Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki fabrikada üretecek.

  Yeni nesil TOGG bataryası araçlara ancak 2025 yılında entegre edilebilecek. İlk etapta araçlarda piyasa ortalamalarına uygun olan bir batarya kullanılacak. Bu bataryalar yeni nesil bataryaların %80 dolum oranına 30 dakikada ulaşabilecek. 

  TOGG Araçlardaki Batarya İçin Sıvı Bor Atıkları

  TOGG Batarya

  TOGG yerli elektrikli otomobil modellerinde kullanılacak lityum iyon batarya konusunda da sıvı bor atıkla üretilen lityum karbonat müjdesi geldi. Eti Maden tarafından çıkartılan sıvı bor atıkların, lityum karbonata ve böylelikle de lityum iyon batarya üretimi için kullanılabilmesi noktasında Aspilsan ve ASELSAN tarafından çalışma yürütülüyor. Ancak bu çalışma henüz çok başında.

  TOGG yerli otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olacak mı? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Şarj Teknolojilerinde Yeni Dönem: 300W Hızlı Şarj Geliyor!

  Realme, 300W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu yenilikle telefonlar 5 dakikada tam şarj olacak.

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et