R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Seri üretimi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği TOGG’da yeni gelişmeler yaşandı. TOGG hızlı şarj özelliği ve seri üretim fabrikasıyla ilgili yeni açıklamalar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.05.2022 13:40 1353 2 dk okuma süresi
  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un seri üretiminde sona yaklaşıldı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan yeni paylaşımlarla yerli otomobil fabrikası ve kullanılacak batarya konusunda son durum hakkında bilgi verildi.

  TOGG Seri Üretimi Planlandığı Tarihte Başlayacak!

  TOGG Twitter hesabından yapılan paylaşım ile yerli otomobil seri üretim fabrikasındaki son durum hakkında bilgi verildi. Yapılan paylaşıma göre TOFF fabrikası inşası bitmek üzere olduğu anlaşılıyor. Paylaşıma göre fabrikada üretilecek araçlar için kurulan boya tesisi %99, gövde tesisi %97 ve montaj tesisi de %95 oranında tamamlanmış görünüyor.

  TOGG Fabrikası

  TOGG fabrikasının tamamlanan kısımlarında da deneme süreçlerinin başlatıldığı açıklandı. Özellikle de 208 robot kullanılarak parçalı denemeler yapılıyor. Açıklanan son gelişmeler ışığında TOGG seri üretimi için daha önce açıklanan 2022 Kasım ayı tarihinde bir gecikme olmayacağını gösteriyor.

  TOGG Bataryası Üretimi Türkiye’de Yapılacak

  TOGG yerli elektrikli otomobil için batarya konusunda Çin merkezli Farasis şirketi ile anlaşma yapılmıştı. Farasis şirketi tarafından anlaşmaya istinaden kurulan Siro ile TOGG’un batarya ihtiyacına yanıt verilecek. Şirket 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve modül üretimi gerçekleştirecek. 

  TOGG Fabrikası

  8 Dakikalık Şarjla 250 KM Menzil

  TOGG için üretilecek bataryanın hızlı şarj özelliği bulunacak. Buna göre TOGG sadece 8 dakika şarj edildiğinde tam 250 KM mesafe kat edebilme özeliğine sahip olacak. Çünkü 8 dakikalık şarj ile TOGG bataryası minimum %80’lik doluluk oranına ulaşabilecek. Ayrıca TOGG’un bataryası kullanım ömrü de oldukça uzun olacak. Buna göre tam 1.5 milyon KM kullanım ömrüne sahip olacağı açıklandı.

  Farasis şirketi TOGG için üretilecek yeni nesil Siro bataryaların üretimini Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki fabrikada üretecek.

  Yeni nesil TOGG bataryası araçlara ancak 2025 yılında entegre edilebilecek. İlk etapta araçlarda piyasa ortalamalarına uygun olan bir batarya kullanılacak. Bu bataryalar yeni nesil bataryaların %80 dolum oranına 30 dakikada ulaşabilecek. 

  TOGG Araçlardaki Batarya İçin Sıvı Bor Atıkları

  TOGG Batarya

  TOGG yerli elektrikli otomobil modellerinde kullanılacak lityum iyon batarya konusunda da sıvı bor atıkla üretilen lityum karbonat müjdesi geldi. Eti Maden tarafından çıkartılan sıvı bor atıkların, lityum karbonata ve böylelikle de lityum iyon batarya üretimi için kullanılabilmesi noktasında Aspilsan ve ASELSAN tarafından çalışma yürütülüyor. Ancak bu çalışma henüz çok başında.

  TOGG yerli otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olacak mı? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  2022 Katar FIFA Dünya Kupası Uygulamaları Şüphe Uyandırdı! Sızıntılara Göre Verilere Tam Erişim Olacak!

  2022 FIFA Dünya Kupası, Katar’da gerçekleştirilecek. Uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalara göre Katar, zorunlu uygulamalarla gizliliği ihlal ediyor.

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Samsung bakım modu sayesinde kişisel verilere teknik servis uzmanları bile erişemeyecek! Bakım modu özelliğinin 2023 yılına kadar aktif olacağı belirtiliyor.

  TOGG Otomobil İçin Sevindiren Haber! TOGG’da Hızlı Şarj Desteği Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et