R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix’in Abone Sayısı Azalıyor Olsa da Bu Bizim İçin İyi Bir Haber

  Netflix’in abone kayıpları aslında mevcut aboneler için güzel bir haber, nasıl mı? Hadi gelin hep birlikte öğrenelim.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  21.04.2022 17:15 990 2 dk okuma süresi
  Netflix’in Abone Sayısı Azalıyor Olsa da Bu Bizim İçin İyi Bir Haber
  Son Düzenleme:

  On yıldan beridir Netflix ilk defa geri adım atıyor. Diğer tüm yayın hizmetlerinden daha çok aboneye sahip olsa da 2022’nin başından bu yana yaklaşık 200.000 abone ödeme yapmayı kesti.

  Eğer bu durum böyle devam ederse Haziran ayında 2 milyon abone ödeme yapmayı kesecek ve aboneliği feshedecek.

  Hatta bu durum öyle bir hâl alacak ki Disney Plus, 2024 yılında en çok aboneye sahip yayın hizmetlerinden biri olacak.

  Yılbaşında 221 milyon aboneye sahip olan Netflix, bu düşüşü durdurmaya niyetli yani bu mevcut olan 221 milyon abone için güzel bir haber anlamına geliyor.

  Şifreni Paylaşıyorsan Ek Ücret Ödeyeceksin

  Öncelikle şu kötü haberi aradan çıkartalım, Netflix yeni prensipleri gereği hesap paylaşımını artık durduracak, hesabınızı paylaşırsanız ek ücret ödemek zorunda kalacaksınız.

  Eğer hesabınızı başkalarıyla paylaşırsanız her hane için 2,99 ABD Doları ödemek zorunda kalacaksınız. Bu Türkiye için henüz belirlenmemiş olduğu için ABD fiyatlandırması üzerinden konuşuyoruz.

  Açıkçası ben bu şifre paylaşma ücretinin buzdağının sadece görünen bir kısmı olduğunu düşünüyorum. Daha neler olacak neler kim bilir.

  Abone Sayısı Azalıyor, Yeni Bir Plan mı Çıkarsak Acaba?

  Dediğimiz üzere Netflix, son zamanlardaki abonelik eğrisi aşağı doğru kayıyor. Bunu durdurmayı da planlayan şirket üyeleri, Hulu ve HBO Max gibi rakip platformların hâlihazırda sunduğu fiyatlara yakın bir abonelik planı sunmayı planlıyor.

  Netflix CEO’su Reed Hastings, raporu incelediğinde abonelik planlarını ucuzlatma fikrinin artık kesin bir yol olarak görüldüğünü belirtti.

  Hastings, aynı zamanda reklamlı bir abonelik planı olabileceğini de duyurdu. HBO geçen yıl HBO Max’te reklamlı bir abonelik planı sunmuştu. Disney Plus’ta 2022’de benzer bir abonelik planını piyasaya sürecek.

  İhtiyaçlara Yönelik Abonelik Planı?

  Netflix, mevcut planları tutarak ek olarak ihtiyaçlara yönelik abonelik planları da sunabilir. 

  GlobalData’dan Tammy Parker’ın dediği gibi “Enflasyon, tüketicilerin cüzdanını yiyip bitiriyorken Netflix’in fiyatlandırma stratejisinin böyle kalması çok saçma olur, bunlar geliştirilebilmeli, ihtiyaçlara yönelik abonelik planları sunulmalı.”

  Yani yakında sadece Netflix orijinal içeriklerine, sadece filmlere ya da sadece dizilere erişim sağlayan abonelik planları sunulabilir.

  Bahsettiğimiz tüm bu sıkıntılar aynı zamanda bizim ceplerimizden daha az para çıkmasına ve daha kaliteli içeriklere ulaşacağımız anlamına geliyor. 

  Şirketin kötü gidişatı durdurma çabası bizim için bir katalizör görevi görüyor.

  Sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Macaristan-İsviçre Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

  Avrupa Şampiyonası EURO 2024, Almanya-İskoçya maçı ile resmen başladı. Bugün A Grubu'nda Macaristan, İsviçre ile karşılaşacak. Macaristan-İsviçre maçı hakkında tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Netflix’in Abone Sayısı Azalıyor Olsa da Bu Bizim İçin İyi Bir Haber

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et