R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, son 3 aylık kazancını açıkladı: O paraya 142 kez TOGG kuruluyor!

  Tesla, bugün büyük bir açıklamayı bekleyenler için paylaştı. Son 3 aylık geliri resmi olarak duyuruldu. Beklentilerin üstesinde oluşan gelir tablosu, tüm sıkıntılara rağmen şirketin sağlıklı olduğunu gösteren kanıt oldu.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  21.04.2022 16:52 1037 2 dk okuma süresi
  Tesla, son 3 aylık kazancını açıkladı: O paraya 142 kez TOGG kuruluyor!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli otomobillerin başında yer alan Tesla, her yıl kırmış olduğu rekorlara bir yenisini daha eklemekte zorlanmadı. Son zamanlarda dünya genelinde kaydedilen enflasyondan dolayı görülen fiyat artışlarından ve sektördeki batarya hammadde sıkıntısına rağmen, şirketin bugün açıklamış olduğu son 3 aylık rekor kazancı takdir edilmeyi hak ettiğini gösteriyor.

  2022 yılının ilk çeyreğine yönelik kazanç verilerini paylaşmış olan Tesla, son 3 ay içerisinde tam olarak 18,7 milyar dolar gelir elde etmiş olduğunu gösterdi. Şirketin 18,7 milyar dolarlık gelirinin 3,7 milyar doları tamamen kâr olarak gösterildi. Basit bir kıyaslama yapıldığında; yerli otomobili üretecek TOGG, yaklaşık olarak 1 milyar TL olarak 68 milyon dolarlık ödenmiş sermaye ile piyasada yer alıyor. Bu demek oluyor ki, Tesla 3 ay içerisinde 142 adet TOGG fabrikası kuracak kadar kar etmiş durumda.

  Tesla hisseleri uçtu

  Tesla, bu şekilde bir kazancını daha önceki yılın aynı dönemine göre kıyaslayarak %81 oranında bir artış kaydettiğini göstermiş oldu. 2021 yılının ilk çeyreğinde tam olarak gelirin 10,4 milyar olduğu görülüyor. Tesla hisseleri, bu rekor kıran gelir ve kârın açıklanmasından sonra çok büyük bir sıçrama yaparak %5’i geçen değerlemeyi kısa sürede kaydetti. Hisse değeri bir önceki gün 977 dolar olarak kapanmış olan Tesla’nın açıklamalardan sonra hisse değeri anlık olarak 1.040 dolar seviyesinin üzerine çıktığı belirtildi. Tesla hisseleri şuan için 1.031 dolardan işlem görüyor. Piyasanın bugün 16:00’da açılmasıyla etkisine devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

  Tesla, arka bırakılan 3 ay boyunca çok fazla hareketli bir dönemden geçtiğini de vurguladı. Şirketin heyecanla beklenilen fabrikalarından Berlin ve Texas’ta açılmasından sonra Çin’den gelen koronavirüs vakalarının artışıyla Şangay’da yer alan fabrikasını da geçici süre kapatmıştı. Tesla, son 3 ay içerisinde tam 310 bin 48 adet araç teslimatı yaptığını belirtti.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  OpenAI, GPT-5 Yerine GPT-4.5'e Geçebilir: Peki Neden?

  OpenAI, rekabeti sürdürebilmek için GPT-5 yerine GPT-4.5 modelini geliştiriyor. Bu stratejik karar, maliyet ve teknoloji optimizasyonunu amaçlıyor.

  HyperOS Güncellemesi Tüm Xiaomi Mi 10 Serisine Geldi!

  Xiaomi'nin Mi 10 serisi, HyperOS güncellemesi ile yenileniyor. Yeni özellikler ve gelişmiş güvenlik sunan bu güncelleme, kullanıcı deneyimini artırıyor.

  GTA 6 Haritası, GTA 5'ten Tam İki Kat Daha Büyük Olacak!

  GTA 6, GTA 5'ten iki kat büyük haritayla geliyor. Yeni oyun, daha geniş bir dünya ve çeşitli şehirlerle oyunculara unutulmaz bir deneyim sunacak.

  Tesla, son 3 aylık kazancını açıkladı: O paraya 142 kez TOGG kuruluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et