R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'e Bir Darbe de HBO'dan geldi! Abone Sayısı Rekor Kırıyor

  Netflix son çeyrekte ilk defa düşüş bildirirken, HBO tarafında yüzler güldü. HBO ve HBO Max yaklaşık 77 milyon aboneye ulaştı.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  22.04.2022 00:12 980 2 dk okuma süresi
  Netflix'e Bir Darbe de HBO'dan geldi! Abone Sayısı Rekor Kırıyor
  Son Düzenleme:

  2021'in son çeyreğinde 73,8 milyon aboneye sahip olan HBO ve HBO Max yayın hizmeti, yeni kazanç raporunda 3 milyon artışla 76,8 milyon küresel aboneye ulaştığını bildirdi.

  Telekom devi AT&T, Netflix'in ilk çeyrekteki abone kaybıyla terslik oluşturan kullanıcı kazançlarını açıkladı. AT&T'nin bildirdiğine göre, HBO ve HBO Max'in ABD'deki abone sayısı 2021 sonunda 46,8 milyondan 1,8 milyon artarak 31 Mart itibarıyla 48,6 milyona ulaştı.

  HBO ve HBO Max abone sayısı uçuşa geçti

  AT&T CEO'su John Stankey son analist görüşmesinde, ilk çeyrekte HBO Max ve HBO yayın platformları için abone büyümesinin devam ettiğinin altını çizdi. CEO ayrıca yakın zamanda sonuçlanan Warner Bros. ve Discovery birleşmesinden övgüyle bahsetti.

  Telekom şirketi yerel aboneleri için kullanıcı başına ortalama geliri (ARPU) 2021'in dördüncü çeyreğinde 11,15 dolarken son çeyrekte 11.24 dolara ulaştı.

  AT&T CEO'su John Stankey açıklamasında Warner Bros'un “medya ve eğlence ortamında ortaya çıkan dönüşüme liderlik etmek” için iyi bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi. 

  HBO ve HBO Max abone sayısı

  AT&T'nin toplam borç yükünü azaltmak için girişimlere başlayan Warner Bros. Discovery, yaklaşık 43 milyar dolarlık bir yükü üstlenecek. Ancak firmanın,  anlaşmasından elde edilen gelirin çoğunu buraya aktaracağı ifade edildi. 

  AT&T, global çaptaki HBO Max ve HBO abonelerinin; ücretsiz denemeler, temel ve Cinemax aboneleri hariç, yerli ve uluslararası müşterilerden oluştuğunu belirtti. 

  HBO'da yüzler güldü, Netflix hisseleri çöküşte

  Netflix’in aylık abonelik fiyatlarındaki artıştan sonra kullanıcılar tasarruflu bir yol aramaya başladı. Çareyi şifre paylaşmakta bulan kullanıcılar durumdan gayet memnundu.

  Netflix, açıklanan bir rapora göre yasadışı şifre paylaşımları yüzünden yıllık 6.25 milyar dolar zarar ediyor. Bunun sonucunda Netflix abonelik fiyatları da arttı. Temel abonelik 37,99 TL iken Standart abonelik 57,99 TL ve Özel abonelik ise 77,99 TL oldu.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Reels Videolarına Artık Birden Fazla Şarkı Eklenebiliyor!

  Instagram Reels videolarına artık birden fazla şarkı eklenebiliyor. Kullanıcılar, farklı müzik parçalarını birleştirerek yaratıcı içerikler oluşturabilecek.

  Wattpad, Türkiye'de Erişime Engellendi!

  Wattpad, aylık 90 milyon kullanıcıya sahip sosyal okuma platformu, Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Türkiye'de erişime engellendi.

  Android 15, Bazı Modellerin Son Büyük Güncellemeleri Olacak: İşte Güncelleme Alacak Xiaomi Telefonlar!

  Android 15 güncellemesi ile birçok Xiaomi, Redmi ve Poco modeli son büyük güncellemelerini alacak. İşte son büyük güncellemesini alacak modeller!

  Samsung Galaxy Ring Satış Rekorları Kırıyor: Stoklar Tükendi!

  Samsung Galaxy Ring, ABD'de büyük ilgi gördü ve stokları tükendi. Sağlık ve fitness verilerini takip eden bu akıllı yüzük, yakında Türkiye'de satışa sunulabilir.

  Netflix'e Bir Darbe de HBO'dan geldi! Abone Sayısı Rekor Kırıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et