R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!

  Google video içi arama için Hindistan’da testlere başladığını duyurdu. Yeni özellik ile videolar daha fonksiyonel hale gelecek. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  22.12.2022 17:14 1427 2 dk okuma süresi
  Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!
  Son Düzenleme:

  Google, gelişmiş arama algoritması ile öne çıkan bir şirket. Örneğin arama sistemi, yapay zeka destekliyor. Bir nesne arayınca açıklamada nesnenin ismi olmasa da o nesne bulunabiliyor. Bunun sebebi fotoğraf taraması da yapılması. Bu gibi özellikler sayesinde aramayı kolaylaştıran marka, yeni özellik geliştirdi. Bu yeniliğe göre artık video içi arama yapılabiliyor olacak.

  Google video içi arama özelliğini geliştiriyor

  Google, yeni geliştirmiş olduğu özellik ile video içinde arama yapmaya olanak tanıyor. Yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, videonun tamamını izlemeyecek. İzlemek istediği kısmı arayarak hemen o kısma atlayacak. Bu da videonun bir kısmını merak edenler için güzel bir yenilik.

  Google, atmış olduğu bu adım ile beraber testlere Hindistan’da başladı. Twitter’da Google tarafından bir video yayınlandı. Videoda Google’da yapılan aramada kullanıcı, bir video seçiyor. Seçilen video izlenirken sağ alt kısımda “videoda ara” butonu bulunuyor. Bu butona bastıktan sonra arama ifadesi giriliyor. Sonrasında ise alt kısımda sonuçlar çıkıyor. İstenen sonuç seçiliyor ve o kısma atlanıyor.

  Google video içi arama özelliği henüz dünya genelinde aktif değil. Test aşamasındaki özelliğin ne zaman diğer ülkelerde kullanılma açılacağı bilinmiyor. Yine de şimdiden birçok kullanıcı, heyecanlanmış durumda. Şu bilgiyi de verelim ki özelliğin en iyi şekilde kullanılması için açıklamalar gerekecek. Yani video sahibinin videonun belirli kısımlarına açıklamalar eklemesi gerekecek.

  Video içi aramanın sunacağı faydalar

  Video içi arama ile beraber kullanıcıların büyük faydalar alacağı görülüyor. Bu faydalardan birisi videoda hızlı gezinmek. Özellikle uzun videoların tamamını izlemek eğlenceli olmayabilir. Bu bağlamda yapılması gereken video içi aramanın nimetlerinden faydalanmak. Örneğin bir şehir belgeseli izlendiğini varsayalım. Kullanıcı, şehrin bazı yapılarını merak ediyor ise arama sayesinde o kısma atlıyor.

  Google video içi arama özelliğinin sunduğu bir diğer avantaj zaman kazandırması. Kullanıcılar, videoların hepsini izlemek yerine bir kısmını izlemek isteyebilir. Bu özellik sayesinde izleyici, aynı zamanda zaman tasarrufu da sağlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi Mix Fold 4 Çıkışı Resmileştir: İşte Özellikler!

  Mix Fold 4 ile Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu yeni cihazın sunduğu yenilikleri merakla bekliyor.

  YouTube, Silahlı Videoları Yasaklayacak: 18 Yaş Sınırı Geliyor!

  YouTube, ateşli silah videoları için 18 yaş sınırı getirdi. Yeni politika 18 Haziran 2024'te yürürlüğe girecek ve tehlikeli içeriklere erişimi engelleyecek.

  iOS 18'in Yapay Zeka Özellikleri Sadece Yeni iPhone'lar İçin mi Olacak?

  iOS 18'in yeni yapay zeka özellikleri, sadece A17 Pro işlemcili iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılabilir, diğer modeller yararlanamayabilir!

  Apple ve OpenAI, Gelişmiş Siri İçin Anlaşmaya Yakın: İşte Detaylar!

  Apple'ın, iOS 18 için OpenAI ile anlaşarak Siri'yi geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Bu iş birliği, Siri'nin karmaşık soruları yanıtlamasını sağlayacak.

  Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et