R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay

  Google Haberler, küresel ve yerel haberleri tek bir ekranda takip etmeyi kolaylaştıran yeni görünüme kavuşuyor. Bu sayede Haberleri takip eden kullanıcılar istedikleri haber türlerine hızlıca ulaşabilecek ve son dakika haberlerini kaçırmamış olacak.

  Emre Çelik Emre Çelik 22.06.2022 15:15 1189 2 dk okuma süresi
  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay
  Son Düzenleme:

  Google, Haberler için tasarım yenilemesine gidiyor. Yeni tasarımda Özet, Yerel Haberler, Sizin İçin Seçilenler ve En Çok Okunanlar bölümü farklı sütunlarda listelenerek ve tek bir sayfada görüntülenecek. Böylelikle ilgi alanlarına daha kolay erişilecek ve yerel haberlerdeki popüler konular daha kolay takip edilecek.

  Tasarım geliştirmesi öncesinde eğer Google Haberler'de oturum açılsaydı, sağ sütundaki hava durumu bileşeniyle birlikte ilk olarak görüntülenen kısım haber başlıkları olacaktı. Dünya, Yerel Haberler ve Sizin İçin sekmeleri gibi diğer bölümleri ise sayfayı aşağı indirerek görüntülemek mümkündü.

  Haberler ayrı ayrı bloklarda olacak

  Yenilenen tasarım Yerel Haberler ve En Çok Okunanlar gibi seçenekleri sağ kenar çubuğundan alıp, diğer seçeneklerle uyum içinde olması için ekranın üst kısmına taşıyor. Hava durumu bileşeni artık ekranın sağ üst köşesinde eskiye oranla daha küçük bir yerleşime sahip. Google yaptığı bu değişiklikle, gazete veya dergi okuma hissini masaüstü web sitesinden yaşatmaya odaklandı.

  Google haberler yeni tasarımı

  Yapılan tasarım değişikliği dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara yerel haberleri sunmamızın en güncel halidir. Geçtiğimiz yıl Arama özelliğinde de bütünsel uyumla ilgili iyileştirilmeler yapılmıştı. Böylece Google, kullanıcı sorgularıyla ilgili olarak yerel haber kapsamında sonuçlar bulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki okuyucular artık aradıkları yerel haberleri tek bir sayfada kolayca inceleyebilecekler. Bu özellik yerel haberlere daha kolay bulma erişmeyi kolaylaştırdı.

  Google Haberler'deki bir diğer değişiklik ise ana sayfada görüntülenen konuların artık seçilebilir olması. Yani her kullanıcı kendi ana sayfasını görmek istediği haber kategorileri ve diğer başlıklara göre yeniden konumlandıracak. Konular başlığı yanındaki Özelleştir düğmesine tıklayıp, Google Haberler ana sayfasını tamamen özelleştirmek mümkün.

  Haberler artık doğruluk kontrolüne sahip

  Yeniden tasarlanan Google Haberler artık daha da fazla Doğruluk Kontrolüne sahip olacak. Yani bir haberin orijinal kaynağını görüntülemek veya doğruluğu tartışmalı iddia içeren haberlerin gerçekliğini kolayca araştırmak için Doğruluk Kontrolü bölümü kullanılacak. Konuyla ilgili bu yılın başlarında Google, haberlerin orijinal kaynağını vurgulamak adına arama sonuçlarında yüksek doğruluk veya yüksek alıntı etiketlerini kullanıma sunmuştu.

  Google yaptığı bu değişiklikle birlikte Google Haberlerin 8 yıl boyunca ihlal ettiği telif hakkı yasası sebebiyle yasaklandığı İspanya'da tekrar yayına başladığını açıkladı. Google Haberler halihazırda 125 ülkede ve 40 dilde yayınlanıyor ve web sitelerine her ay 24 milyar tıklama sağlıyor.

  Google, bağımsız gazetecilere veya küçük ölçekli haber kuruluşlarına 'doğru haber' üretmeleri için Haber Sermayesi Fonu oluşturduğunu ve bu fona başvuruların aktif olduğunu açıkladı. Çin ve Rusya haricindeki diğer ülkelerden gelecek olan başvurular 21 Temmuz'a kadar devam edecek.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et