R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay

  Google Haberler, küresel ve yerel haberleri tek bir ekranda takip etmeyi kolaylaştıran yeni görünüme kavuşuyor. Bu sayede Haberleri takip eden kullanıcılar istedikleri haber türlerine hızlıca ulaşabilecek ve son dakika haberlerini kaçırmamış olacak.

  Emre Çelik Emre Çelik 22.06.2022 15:15 1105 2 dk okuma süresi
  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay
  Son Düzenleme:

  Google, Haberler için tasarım yenilemesine gidiyor. Yeni tasarımda Özet, Yerel Haberler, Sizin İçin Seçilenler ve En Çok Okunanlar bölümü farklı sütunlarda listelenerek ve tek bir sayfada görüntülenecek. Böylelikle ilgi alanlarına daha kolay erişilecek ve yerel haberlerdeki popüler konular daha kolay takip edilecek.

  Tasarım geliştirmesi öncesinde eğer Google Haberler'de oturum açılsaydı, sağ sütundaki hava durumu bileşeniyle birlikte ilk olarak görüntülenen kısım haber başlıkları olacaktı. Dünya, Yerel Haberler ve Sizin İçin sekmeleri gibi diğer bölümleri ise sayfayı aşağı indirerek görüntülemek mümkündü.

  Haberler ayrı ayrı bloklarda olacak

  Yenilenen tasarım Yerel Haberler ve En Çok Okunanlar gibi seçenekleri sağ kenar çubuğundan alıp, diğer seçeneklerle uyum içinde olması için ekranın üst kısmına taşıyor. Hava durumu bileşeni artık ekranın sağ üst köşesinde eskiye oranla daha küçük bir yerleşime sahip. Google yaptığı bu değişiklikle, gazete veya dergi okuma hissini masaüstü web sitesinden yaşatmaya odaklandı.

  Google haberler yeni tasarımı

  Yapılan tasarım değişikliği dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara yerel haberleri sunmamızın en güncel halidir. Geçtiğimiz yıl Arama özelliğinde de bütünsel uyumla ilgili iyileştirilmeler yapılmıştı. Böylece Google, kullanıcı sorgularıyla ilgili olarak yerel haber kapsamında sonuçlar bulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki okuyucular artık aradıkları yerel haberleri tek bir sayfada kolayca inceleyebilecekler. Bu özellik yerel haberlere daha kolay bulma erişmeyi kolaylaştırdı.

  Google Haberler'deki bir diğer değişiklik ise ana sayfada görüntülenen konuların artık seçilebilir olması. Yani her kullanıcı kendi ana sayfasını görmek istediği haber kategorileri ve diğer başlıklara göre yeniden konumlandıracak. Konular başlığı yanındaki Özelleştir düğmesine tıklayıp, Google Haberler ana sayfasını tamamen özelleştirmek mümkün.

  Haberler artık doğruluk kontrolüne sahip

  Yeniden tasarlanan Google Haberler artık daha da fazla Doğruluk Kontrolüne sahip olacak. Yani bir haberin orijinal kaynağını görüntülemek veya doğruluğu tartışmalı iddia içeren haberlerin gerçekliğini kolayca araştırmak için Doğruluk Kontrolü bölümü kullanılacak. Konuyla ilgili bu yılın başlarında Google, haberlerin orijinal kaynağını vurgulamak adına arama sonuçlarında yüksek doğruluk veya yüksek alıntı etiketlerini kullanıma sunmuştu.

  Google yaptığı bu değişiklikle birlikte Google Haberlerin 8 yıl boyunca ihlal ettiği telif hakkı yasası sebebiyle yasaklandığı İspanya'da tekrar yayına başladığını açıkladı. Google Haberler halihazırda 125 ülkede ve 40 dilde yayınlanıyor ve web sitelerine her ay 24 milyar tıklama sağlıyor.

  Google, bağımsız gazetecilere veya küçük ölçekli haber kuruluşlarına 'doğru haber' üretmeleri için Haber Sermayesi Fonu oluşturduğunu ve bu fona başvuruların aktif olduğunu açıkladı. Çin ve Rusya haricindeki diğer ülkelerden gelecek olan başvurular 21 Temmuz'a kadar devam edecek.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, yeni özelliği olan "Entra Verified ID" özelliğini tanıttı. Bu özellikle birlikte artık kişisel verilerinizi kontrol edebileceksiniz.

  The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

  The Witcher 3: Wild Hunt birbirinden farklı bölgelerde geçen bir hikayeye sahip aksiyon RPG oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. The Witcher 3: Wild Hunt sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Google Haberler Masaüstü İçin Yeniden Tasarlandı : Yeni Haberleri Bulmak Daha Kolay

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et