R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!

  Akıllı telefon devi Samsung son dönemlerde stok sorunu yaşadığını duyurdu. Ancak bu sefer stoklarda erime yaşanmadığı ve satışlar beklenen seviyeye gelmediği için üretimin kısıtlanması planlanıyor. Akıllı telefonlar neden satılmıyor?

  Ecem Ecem 22.06.2022 13:53 1184 2 dk okuma süresi
  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarı son yıllarda çeşitli etkenlere bağlı olarak kötü günler yaşamaya devam ediyor. Özellikle pandeminin yaşanması, çip krizinin gündeme gelmesi, savaş haberleri ve ekonomik belirsizlik akıllı telefon pazarında ciddi bir durgunluğun yaşanmasına neden oldu. Şimdilerde küresel anlamda bir toparlanma yaşanıyor ancak bu toparlanmanın da hala istenen düzeyde olmadığı belirlendi. 

  Geçtiğimiz yıla kadar akıllı telefon pazarında beklemedik ve önlenemeyen bir düşüş meydana gelmişti. 2022 yılında pandeminin sona ermesi, çip krizinin bir kısmının çözülmesi gibi nedenlere bağlı olarak toparlanma yaşandı. Bu toparlanma hala istenilen seviyede olmamasına rağmen son 5 yıllık zaman dilimi düşünüldüğü zaman hala bir büyümenin olduğu söylenebilir. Akıllı telefon devi olan Samsung son dönemlerde zor zamanlar yaşayan şirketler arasında girdi. Özellikle akıllı telefon satışlarında ciddi bir düşüşün yaşandığı belirlendi. 

  Samsung Eskisi Gibi Telefon Satamıyor!

  Akıllı telefon pazarında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre ciddi oranda bir satış eksikliği yaşandığı belirlendi. Akıllı telefon devi Samsung yıllık bazda satışlarda yüzde 9 oranında bir düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen pazarda oluşturmuş olduğu yüzde 35 oranındaki Pazar payı ile birlikte hala çok başarılı olduğu düşünülüyor. Şirket belirlemiş olduğu satış kotasına bakarak hala istenen seviyelere çıkmaması nedeniyle endişeli. 

  Samsung Telefon Stokları Erimiyor!

  Hazırlanan başka bir raporun detaylarına bakıldığı zaman Samsung’un stoklarında 50 milyondan fazla akıllı telefon bulunduğu belirlendi. Şirketin üretimlerinin de aktif bir şekilde devam ettiği düşünüldüğü zaman bunun son derece ciddi bir rakam olduğu ifade ediliyor. Samsung denildiği zaman akla ilk olarak Galaxy A serisi geliyor. Satış başarısı konusunda da diğer modellere kıyasla son derece aktif satıldı. 

  Samsung 2022 hedeflerine göre 270 milyon akıllı telefon sevkiyatından söz ediyor. Bu durumda rakamlar incelendiği zaman toplam hedefin yüzde 18’lik kısmı ise stokta bulunan cihazlardan meydana geliyor. Aslında bu oranlar kıyaslama yapıldığı zaman normal olarak ifade ediliyor. Oranın yüzde 10’un altına düşmesi ise riskli durum olarak ifade ediliyor. Stoklarda meydana gelen şişkinlik sebebiyle şirket üretimlerde birtakım kısıtlamalara gitti. Stok sorununun devam etmesi durumunda ilerleyen dönemlerde üretim konusunda benzer kararlar alınabileceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Honor MagicOS 7.0 Duyuruldu! Desteklenecek Telefonlar Açıklandı

  Honor, yeni bir güncellemeyle MagicOS 7.0'ı duyurdu. Bu Android 13 tabanlı yeni güncelleme, kademeli olarak dağıtılmaya başlanacak.

  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et