R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!

  Akıllı telefon devi Samsung son dönemlerde stok sorunu yaşadığını duyurdu. Ancak bu sefer stoklarda erime yaşanmadığı ve satışlar beklenen seviyeye gelmediği için üretimin kısıtlanması planlanıyor. Akıllı telefonlar neden satılmıyor?

  Elif Elif 22.06.2022 13:53 1134 2 dk okuma süresi
  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarı son yıllarda çeşitli etkenlere bağlı olarak kötü günler yaşamaya devam ediyor. Özellikle pandeminin yaşanması, çip krizinin gündeme gelmesi, savaş haberleri ve ekonomik belirsizlik akıllı telefon pazarında ciddi bir durgunluğun yaşanmasına neden oldu. Şimdilerde küresel anlamda bir toparlanma yaşanıyor ancak bu toparlanmanın da hala istenen düzeyde olmadığı belirlendi. 

  Geçtiğimiz yıla kadar akıllı telefon pazarında beklemedik ve önlenemeyen bir düşüş meydana gelmişti. 2022 yılında pandeminin sona ermesi, çip krizinin bir kısmının çözülmesi gibi nedenlere bağlı olarak toparlanma yaşandı. Bu toparlanma hala istenilen seviyede olmamasına rağmen son 5 yıllık zaman dilimi düşünüldüğü zaman hala bir büyümenin olduğu söylenebilir. Akıllı telefon devi olan Samsung son dönemlerde zor zamanlar yaşayan şirketler arasında girdi. Özellikle akıllı telefon satışlarında ciddi bir düşüşün yaşandığı belirlendi. 

  Samsung Eskisi Gibi Telefon Satamıyor!

  Akıllı telefon pazarında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre ciddi oranda bir satış eksikliği yaşandığı belirlendi. Akıllı telefon devi Samsung yıllık bazda satışlarda yüzde 9 oranında bir düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen pazarda oluşturmuş olduğu yüzde 35 oranındaki Pazar payı ile birlikte hala çok başarılı olduğu düşünülüyor. Şirket belirlemiş olduğu satış kotasına bakarak hala istenen seviyelere çıkmaması nedeniyle endişeli. 

  Samsung Telefon Stokları Erimiyor!

  Hazırlanan başka bir raporun detaylarına bakıldığı zaman Samsung’un stoklarında 50 milyondan fazla akıllı telefon bulunduğu belirlendi. Şirketin üretimlerinin de aktif bir şekilde devam ettiği düşünüldüğü zaman bunun son derece ciddi bir rakam olduğu ifade ediliyor. Samsung denildiği zaman akla ilk olarak Galaxy A serisi geliyor. Satış başarısı konusunda da diğer modellere kıyasla son derece aktif satıldı. 

  Samsung 2022 hedeflerine göre 270 milyon akıllı telefon sevkiyatından söz ediyor. Bu durumda rakamlar incelendiği zaman toplam hedefin yüzde 18’lik kısmı ise stokta bulunan cihazlardan meydana geliyor. Aslında bu oranlar kıyaslama yapıldığı zaman normal olarak ifade ediliyor. Oranın yüzde 10’un altına düşmesi ise riskli durum olarak ifade ediliyor. Stoklarda meydana gelen şişkinlik sebebiyle şirket üretimlerde birtakım kısıtlamalara gitti. Stok sorununun devam etmesi durumunda ilerleyen dönemlerde üretim konusunda benzer kararlar alınabileceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  iPhone 14 için merakla beklenen canlı tanıtım, iOS severleri üzecek. Apple, yeni etkinlik tanıtımını nasıl düzenleyecek? Detaylar haberimizde..

  Elif 559

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1022

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Samsung Akıllı Telefonlar için Kötü Günler Devam Ediyor: Stoklar Erimedi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et