R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Google, Asistan hizmetinde Ayarlanabilir Hatırlatıcı ve Konum Tabanlı Hatırlatıcı özellikleri sonlandıracağını açıkladı

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  03.06.2022 14:16 1608 1 dk okuma süresi
  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi
  Son Düzenleme:

  Son dönemde özelliklerine bir bir veda eden Google Asistan, yine çok kullanılan iki özelliğini sonlandıracağını duyurdu. Google son olarak Ayarlanabilir Hatırlatıcı ile Konum Tabanlı Hatırlatıcı özelliklerini durduruyor.

  Google Asistanın veda edeceği bu iki özellik 2019 yılından itibaren bir çok kullanıcının sık kullandığı fonksiyonlar arasındaydı.

  Google'ın Google Asistan yerine daha verimli ve kapsayıcı gelişmiş başka bir sanal asistan üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Sesi asistanda kullanıcıların yaygın olarak çokça kullandığı bir özellik olmasına rağmen ayarlanabilir hatırlatıcı sonlandırılacak. Google bu hizmet durdurma kararını kullanıcılarının talebinin eskisi gibi yüksek ilgide olmadığıyla açıklıyor.

  Google, Google Chat ve Gmail'de ayarlanabilir bireysel hatırlatıcılar hizmetlerinin devam edeceğini belirtirken bundan böyle bu iki özelliğin sadece Google Asistan hizmetlerinde yer almayacağını bildirdi.

  Google henüz bu özellikleri ne zaman kaldıracağına yönelik net bir tarih açıklamadı. Bunun nedeninin ise uzun zamandır bilinen Google Asistanın hafıza boyutu ve genel kapasitesinde yer açma önceliğinin olduğu söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Mesajlar Güncellendi: İşte 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşan Uygulamanın Son Güncellemeleri!

  Android platformunun önde gelen mesajlaşma uygulaması olan Google Mesajlar, önemli bir başarıya imza atarak 1 milyar aktif RCS kullanıcısını aştı.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Google Uygulaması Güncelleniyor: Aramayı Kolaylaştıracak Yeni Tasarım Geliyor!

  Google, Android'lerde arama deneyimini iyileştirecek özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik, aramayı kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlıyor.

  Google Drive'ın Belge Tarayıcısı iPhone'lara da Geliyor: İşte Detaylar!

  Google, belge tarayıcı uygulamasını iOS platformuna da getirdi. iPhone ve iPad kullanıcıları, Google Drive üzerinden belge tarama işlemlerini yapabilecekler!

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et