R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Google, Asistan hizmetinde Ayarlanabilir Hatırlatıcı ve Konum Tabanlı Hatırlatıcı özellikleri sonlandıracağını açıkladı

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  03.06.2022 14:16 1685 1 dk okuma süresi
  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi
  Son Düzenleme:

  Son dönemde özelliklerine bir bir veda eden Google Asistan, yine çok kullanılan iki özelliğini sonlandıracağını duyurdu. Google son olarak Ayarlanabilir Hatırlatıcı ile Konum Tabanlı Hatırlatıcı özelliklerini durduruyor.

  Google Asistanın veda edeceği bu iki özellik 2019 yılından itibaren bir çok kullanıcının sık kullandığı fonksiyonlar arasındaydı.

  Google'ın Google Asistan yerine daha verimli ve kapsayıcı gelişmiş başka bir sanal asistan üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Sesi asistanda kullanıcıların yaygın olarak çokça kullandığı bir özellik olmasına rağmen ayarlanabilir hatırlatıcı sonlandırılacak. Google bu hizmet durdurma kararını kullanıcılarının talebinin eskisi gibi yüksek ilgide olmadığıyla açıklıyor.

  Google, Google Chat ve Gmail'de ayarlanabilir bireysel hatırlatıcılar hizmetlerinin devam edeceğini belirtirken bundan böyle bu iki özelliğin sadece Google Asistan hizmetlerinde yer almayacağını bildirdi.

  Google henüz bu özellikleri ne zaman kaldıracağına yönelik net bir tarih açıklamadı. Bunun nedeninin ise uzun zamandır bilinen Google Asistanın hafıza boyutu ve genel kapasitesinde yer açma önceliğinin olduğu söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  Gemini AI, Artık Google Mesajlar'da: İşte Yeni Özellikler!

  Google, üretken yapay zekâ Gemini AI'yı Google Mesajlar'a entegre etti. Sohbet başlatma, veri saklama ve gizlilik özellikleriyle kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  Türkiye EURO 2024'te İkinci Olursa Rakibi Avusturya mı?

  EURO 2024 heyecanı tüm hızıyla sürerken, Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimali ve potansiyel rakipleri merak konusu. Türkiye, eğer grubunu ikinci sırada tamamlarsa, D Grubu lideri Avusturya ile eşleşecek.

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et