R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Google, Asistan hizmetinde Ayarlanabilir Hatırlatıcı ve Konum Tabanlı Hatırlatıcı özellikleri sonlandıracağını açıkladı

  Emre Çelik Emre Çelik 03.06.2022 14:16 1405 1 dk okuma süresi
  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi
  Son Düzenleme:

  Son dönemde özelliklerine bir bir veda eden Google Asistan, yine çok kullanılan iki özelliğini sonlandıracağını duyurdu. Google son olarak Ayarlanabilir Hatırlatıcı ile Konum Tabanlı Hatırlatıcı özelliklerini durduruyor.

  Google Asistanın veda edeceği bu iki özellik 2019 yılından itibaren bir çok kullanıcının sık kullandığı fonksiyonlar arasındaydı.

  Google'ın Google Asistan yerine daha verimli ve kapsayıcı gelişmiş başka bir sanal asistan üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Sesi asistanda kullanıcıların yaygın olarak çokça kullandığı bir özellik olmasına rağmen ayarlanabilir hatırlatıcı sonlandırılacak. Google bu hizmet durdurma kararını kullanıcılarının talebinin eskisi gibi yüksek ilgide olmadığıyla açıklıyor.

  Google, Google Chat ve Gmail'de ayarlanabilir bireysel hatırlatıcılar hizmetlerinin devam edeceğini belirtirken bundan böyle bu iki özelliğin sadece Google Asistan hizmetlerinde yer almayacağını bildirdi.

  Google henüz bu özellikleri ne zaman kaldıracağına yönelik net bir tarih açıklamadı. Bunun nedeninin ise uzun zamandır bilinen Google Asistanın hafıza boyutu ve genel kapasitesinde yer açma önceliğinin olduğu söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Google Pixel Fold'dan Yeni Bilgiler Geldi!

  Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk katlanabilir telefonu ortaya çıkmaya başladı. Google'dan gelen son bilgilere göre Google Pixel Fold teknik özellikler belli oldu. İşte Google Pixel Fold özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Steam'de Bir Oyun Daha Ücretsiz: Warhammer: Vermintide 2 Ücretsiz Olarak Oynanabiliyor!

  Steam, Warhammer: Vermintide 2 oyununu ücretsiz olarak sunmaya başladı. Kullanıcılar, bu oyuna 7 Kasım tarihine kadar ücretsiz olarak erişilebilecekler.

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et