R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Google, Asistan hizmetinde Ayarlanabilir Hatırlatıcı ve Konum Tabanlı Hatırlatıcı özellikleri sonlandıracağını açıkladı

  Emre Çelik Emre Çelik 03.06.2022 14:16 1349 1 dk okuma süresi
  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi
  Son Düzenleme:

  Son dönemde özelliklerine bir bir veda eden Google Asistan, yine çok kullanılan iki özelliğini sonlandıracağını duyurdu. Google son olarak Ayarlanabilir Hatırlatıcı ile Konum Tabanlı Hatırlatıcı özelliklerini durduruyor.

  Google Asistanın veda edeceği bu iki özellik 2019 yılından itibaren bir çok kullanıcının sık kullandığı fonksiyonlar arasındaydı.

  Google'ın Google Asistan yerine daha verimli ve kapsayıcı gelişmiş başka bir sanal asistan üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Sesi asistanda kullanıcıların yaygın olarak çokça kullandığı bir özellik olmasına rağmen ayarlanabilir hatırlatıcı sonlandırılacak. Google bu hizmet durdurma kararını kullanıcılarının talebinin eskisi gibi yüksek ilgide olmadığıyla açıklıyor.

  Google, Google Chat ve Gmail'de ayarlanabilir bireysel hatırlatıcılar hizmetlerinin devam edeceğini belirtirken bundan böyle bu iki özelliğin sadece Google Asistan hizmetlerinde yer almayacağını bildirdi.

  Google henüz bu özellikleri ne zaman kaldıracağına yönelik net bir tarih açıklamadı. Bunun nedeninin ise uzun zamandır bilinen Google Asistanın hafıza boyutu ve genel kapasitesinde yer açma önceliğinin olduğu söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Google Meet, Üçüncü Taraf Uygulamalarla Görüşmeleri Eğlenceli Hale Getirecek!

  Kısa bir süre önce Google Duo ile birleştirileceği açıklanan Google Meet uygulaması için yepyeni ve eğlenceli özellikler geleceği duyuruldu.

  Elif 1212

  Ağustos 2022’nin İlk İki Haftasında Game Pass’e Gelecek Oyunlar!

  Ağustos ayının ilk yarısı bitmeden Xbox Game Pass sisteminde yer alacak ve kaldırılacak oyunlar belli oldu. İşte o oyunlar!

  Electronic Arts İki Marvel Oyunu Geliştiriyor Olabilir!

  Electronic Arts'ın iki adet Marvel oyunu geliştiriyor olma ihtimali, oyun severleri heyecanlandırdı. Detaylar haberimizde.

  Google Asistan'da İki Özellikte Daha Sona Gelindi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et